Zmiu Zmiu komentáře u knih

Kočkonautky Kočkonautky Petr Kopl

Další skvělé příběhy dvou čarodějek. Líbí se mi, že je seriál vtipný, ale objevují se zde i vážná témata. Téma smrti mi přišlo obzvlášť dobře zpracované.

10.12.2021 5 z 5

Já, Finis Já, Finis Václav Dvořák

Čtivá knížka se zajímavými tématy. Jen mi přijde, že dost otázek zůstalo nezodpovězeno. Písečníci mě bavili víc, zde mi hůře pracovala představivost. Místo častého chození z místa na místo bych byla radši za hlubší charakteristiku postav. Nicméně jde o dobrou knihu a kdyby bylo pokračování, nejspíš bych si ho přečetla. Také jsem ráda, že jde o sci-fi pro mládež, těch vychází stále málo.

09.12.2021 3 z 5

Labyrint: Nezdolné srdce Labyrint: Nezdolné srdce Ryan Ferrier

Moc pěkný komiks s odkazy na film, ale příběh je zde nový. Teď abych se na film podívala znovu.

09.12.2021 5 z 5

Nejprv práce, potom zábava Nejprv práce, potom zábava Lukáš Csicsely

Hrozně vtipná knížka.

26.11.2021 5 z 5

Muž, který spadl na Zemi Muž, který spadl na Zemi Walter Tevis

Byla jsem překvapená, že u nás vyšla knížka poprvé až teď, když je podle ní film s Davidem Bowiem. Ten jsem sice ještě pořád neviděla, odkládám ho, protože je mi jasné, že to bude náročné psychicky. Totéž ale můžu říct o knize. Knížka je sice krátká rozsahem, ale ta bolest z osamocení, propadání alkoholu a pak ten konec... Prostě bohatě stačilo. Když to člověk ještě čte v této době, no, depka je to slušná. Knihu řadím mezi ty, které mě zasáhly hluboce, ale stejně jako třeba 1984, znovu už ji číst asi nedokážu. Ale film si určitě pustím.

15.11.2021 5 z 5

Doomboy Doomboy Tony Sandoval

Doomboy mě bavil víc než Vodní had. Nejspíš proto, že příběh stojí víc nohama na zemi, i když nějaké ty snové prvky se taky najdou.

02.11.2021 4 z 5

Tarot divokého lesa Tarot divokého lesa John Matthews

Tyhle karty mě chytly za srdce. Nevadí mi, že jsou jiné než klasický tarot, ten mi naopak v hodně věcech nesedí. Jak už tu bylo řečeno, buď vás osloví nebo ne.

26.10.2021 5 z 5

Stručná historie času Stručná historie času Stephen W. Hawking (p)

Asi na třetí pokus jsem konečně přečetla. Nebudu předstírat, že jsem všemu rozuměla, nicméně znám čtivější a srozumitelnější odborné knihy. Z knihy jsem si ale i tak leccos vzala.

11.10.2021 3 z 5

Tobiáš Lolness Tobiáš Lolness Timothée de Fombelle

Na knihu jsem se těšila a ze začátku jsem byla tak nadšená, že jsem tu ohromnou bichli táhla i v MHD. Nicméně v momentě, kdy se děj posunul do vězení, se něco změnilo. Zcela absurdní pasáž s Bernikou mi ukázala knihu v jiném světle. Čím dál víc jsem si uvědomovala, kolik je zde krutosti. I v jiných dětských knihách je násilí, ale tohle bylo jiné. Postavy byly až parodicky a nesmyslně zlé, místy mi z nich bylo až fyzicky špatně. Často zmiňované ekologické poselství zde bylo jen tak mimochodem, autor se daleko víc vyžíval v popisování násilí, někdy ho doprovázely i ilustrace. Plus ta nechutnost záporných postav, kdy kromě násilí je doprovází ještě odporný zjev a hloupost. Kniha obsahuje i milé pasáže a autor má bohatý jazyk, ale celkový dojem je spíše roztrpčenost. I náhlý zvrat děje byl trochu nelogický, ale jsem ráda, už takhle měla kniha moc stran. Můj oblíbenec byl Nils Amen, ten se aspoň nedopustil krutosti.

06.10.2021 2 z 5

Šamanská zkušenost - Praktický průvodce mimosmyslovým vnímáním Šamanská zkušenost - Praktický průvodce mimosmyslovým vnímáním Kenneth Meadows

Příjemná kniha, která si na nic nehraje. Autor přiznává, že je moderní a míchá prvky. Nenazývá se tak šamanem, ale šamanistou.

10.08.2021 4 z 5

Svět bez stížností Svět bez stížností Will Bowen

Zajímavá kniha. Podobné knihy o změně přístupu už jsem četla, ale tahle má v sobě navíc popsán způsob, jakým se dají nové návyky vytvořit. Že asi nestačí jen si říct, že to budu dělat jinak, ale je potřeba nové návyky nějak upevnit. Proto to přehazování náramku a 21 dní výzvy. Ano, je tam znát Amerika a náboženství, ale i tak se dá přijmout hlavní myšlenka. Chodit s náramkem asi nebudu, ale kdo ví? :-)

21.06.2021 4 z 5

Obři, bacha! Obři, bacha! Jorge Aguirre

Ze začátku mi hlavní hrdinka pěkně lezla na nervy, postavy byly moc uřvané, ale jak se děti vydaly na výpravu, začal mě příběh víc bavit. Nakonec docela fajn počtení.

06.04.2021 3 z 5

Everest: Pozoruhodný příběh Edmunda Hillaryho a Tenzinga Norgaye Everest: Pozoruhodný příběh Edmunda Hillaryho a Tenzinga Norgaye Alexandra Stewart

Knihu mi doporučila kamarádka, a i když je určena dětem, s chutí jsem se začetla. Krásně zpracovaný příběh dobývání Everestu. Ilustrace také chválím.

06.04.2021 5 z 5

To je nápad! – Úžasné objevy a vynálezy, za které vděčíme ženám To je nápad! – Úžasné objevy a vynálezy, za které vděčíme ženám Owen O'Doherty

Milá kniha, která mě bavila, poučila a byla velmi čtivá. Chytla mě za srdce.

06.04.2021 5 z 5

První - statečné - jedinečné První - statečné - jedinečné Jana Renner

Knih o inspirativních ženách vzniká poslední dobou víc, tahle je jen o Češkách. Jde sice o inspirativní příběhy, ale je to vlastně jen učebnice se strohým stylem a shrnutím na konci každé kapitoly. Knihou jsem se spíš prokousávala, a to je zřejmě určena dětem. A těch pravopisných chyb! Někdo přede mnou je v knize pěkně podtrhal. :-) Knihu ale i tak spíše doporučím. Některé ženy jsem znala jen podle jména, jiné vůbec. Jsem ráda, že tento druh literatury vzniká. Daleko více mě bavila kniha https://www.databazeknih.cz/knihy/to-je-napad-uzasne-objevy-a-vynalezy-za-ktere-vdecime-zenam-420517.

06.04.2021 3 z 5

Komiksová Kytice Komiksová Kytice Karel Jaromír Erben

Díky komiksovému zpracování na mě balady zapůsobily mnohem víc než kdy předtím a přiznám se, že jsem si je víc vychutnala a lépe pochopila. Moc mě potěšil i odborný komentář, který neunavil délkou a potěšil obsahem. Výtvarně se mi většina zpracování líbila, modernější pojetí mi nevadilo, někde mě i hodně bavilo.

06.03.2021 5 z 5

Taven Bachtale - Buďte šťastni! Taven Bachtale - Buďte šťastni! Michal Kocián

Kresba fajn, příběh mě taky zaujal, ale není tam nic, kvůli čemu bych chtěla mít komiks doma. Něco tomu chybí. Asi to, že tam není ani jedna sympatická postava.

05.02.2021 3 z 5

Moje rudá knížka Moje rudá knížka Lenka Blažejová

Opravdu jsem se hodně zasmála. Čekala jsem trochu knihu pro ezo eko ženy, a ono vůbec.

04.02.2021 5 z 5

Viktor a záhadná teta Bobina Viktor a záhadná teta Bobina Pavlína Jurková

Krásně napsaný příběh, který chytne a pohladí po duši. A jak už tu psali mnozí, baví i dospělé. :-)

04.02.2021 5 z 5

Svědomí Svědomí Anthony Trollope

Anglický seriál s Alanem Rickmanem, který jsem pořád neviděla, ale léta se na něj chystám, ve mně vzbudil zájem si přečíst knižní předlohu. Ač mě normálně dlouhé popisy nebaví, autor uměl zaujmout svěžím stylem a i jemným humorem. Těším se na druhý díl.

28.01.2021 4 z 5