Zmiu Zmiu komentáře u knih

Feng shui Feng shui Ludmila Djemelová

Stručná příručka, která místy působí jako nesourodé poznámky. Místy se opakuje, a obsahuje dost pravopisných chyb. Špatná kniha to ale v zásadě není.

22.12.2020 3 z 5

Mr. Sweet - Manhattanský detektiv Mr. Sweet - Manhattanský detektiv Bohumil Fencl

Mr. Sweeta si z Komety nepamatuju, je možné, že jsem četla nějaká čísla, kde nebyl. Takže pro mě premiéra. Příběhy samotné mi přijdou trochu zmatečné, ale baví mě kresba a hlavně povídání na konci, kde se dozvíme nejen o vzniku Mr. Sweeta, ale i něco o komiksové tvorbě u nás. Po komiksu jsem sáhla, jelikož si pamatuji autora z příběhů o Binkym, které mě hodně bavily. A pořád vedou nad Mr. Sweetem.

21.12.2020 3 z 5

Vraždící automaton Vraždící automaton Joe Benitez (p)

Lady Mechanika je moje komiksová láska, miluju příběh i výtvarné zpracování. Jen mi přišlo, že překladatel trochu přitvrdil a některé postavy mluví víc nářečně/hovorově než v předchozích dílech, místy mě to až rušilo. Až jsem si myslela, že překládal někdo jiný. LM čtu i v AJ, a tam to tolik nevnímám, i když vidím, že Lewis mluví děsně. Plné hodnocení ale dávám. :-)

15.12.2020 5 z 5

Trauma - nechtěné dědictví Trauma - nechtěné dědictví Mark Wolynn

Dobrá kniha, která mě inspirovala k tomu přemýšlet i o širší rodině a hledat zajímavé vzorce. Ne vše z knihy si vezmu za své, především ty usmiřovací věty mi přijdou dost křečovité. Myslím, že každý si musí najít svůj vlastní jazyk nebo formu, jak se usmířit s minulostí. Ale pro pochopení principu jsou užitečné.

10.12.2020 4 z 5

Divoši Divoši Lucie Lomová

Na komiks o Fričovi jsem už narazila o něco dřív, jmenoval se Pán Jaguárů (vydáno v knize Golem a další komiksy https://www.databazeknih.cz/knihy/golem-a-dalsi-komiksy-340836). Hned na to jsem si chtěla přečíst i tenhle od Lucie Lomové, ale odkládala jsem ho, asi proto, že už jsem věděla, že je to smutný příběh. Je, ale taky krásný. Pohled na Prahu počátkem 20. století je úžasný. A ztvárnění Čerwuišova vyprávění, kde se postupně mění panely, tak jak se rozvíjí jeho fantazie, je kouzelné. A na konci, kdy Frič smutně drží v ruce knoflík, jsem i slzu uronila. Na tohle je komiks dobrý. Jeden obrázek dokáže vyjádřit víc než tisíc slov.

28.11.2020 5 z 5

Z řeckých bájí a pověstí Z řeckých bájí a pověstí Pavel Augusta

Můj oblíbený ilustrátor a řecké mýty. Nádhera.

24.09.2020 5 z 5

Zábavný průvodce sluneční soustavou Zábavný průvodce sluneční soustavou Olivia Koskiová

Knížka, u které se můžete poučit, pobavit, ale také zasnít a vypravit se do všech možných koutů sluneční soustavy. Krásně jsem si vše představovala, a tak rozčarování z návratu na Zemi prožívám spolu s vesmírnými cestovateli.

07.09.2020 5 z 5

Ženy - muži Ženy - muži Hartmut Karsten

Docela dobrá kniha, co se hezky čte. Na to, že se zakládá na výzkumech z 90. let, tak se toho moc nezměnilo. Jde hlavně o příklady a statistiky, na lepší hodnocení mi tam chybí nějaký závěr. Ale i tak stojí za přečtení.

10.08.2020 3 z 5

O rackovi a kočce, která ho naučila létat O rackovi a kočce, která ho naučila létat Luis Sepúlveda

Nádherná kniha.

01.08.2020 5 z 5

Úvod do vědy náboženské Úvod do vědy náboženské Otakar Pertold

Težko hodnotit knihu, která je dnes už zastaralá. Bylo zajímavé vidět, jak u nás vypadala religionistika ve svých počátcích, koho např. Pertold citoval, a proti komu se vyhrazoval, ale že by šlo o vyloženě čtivou knihu, to ne. Překvapivě mě nejvíc bavila závěrečná část o metodologii.

01.08.2020 3 z 5

Čínský zen - Cesta ke klidu a štěstí Čínský zen - Cesta ke klidu a štěstí Wu Yansheng

Na poprvé jsem tuto knihu odložila, ale dala jsem jí druhou šanci, a nakonec se mi celkem líbila. Některé příběhy jsem už četla jinde, ale další myšlenky a příběhy byly pro mě nové. Nejvíc mě potěšila závěrečná kapitola o čaji.

30.07.2020 4 z 5

Opráski – Noví povjězťi čezkí Opráski – Noví povjězťi čezkí Jaz

Klasické opráski miluju, ale to co funguje jako strip, jako komiks už pokulhává.

29.07.2020 2 z 5

Návrat Temudžajů Návrat Temudžajů John Flanagan

Už to nemá šťávu. První tři knihy Bratrstva byla výborné, a pak ještě ta u Indiánů, ale zbytek už je takový nemastný neslaný. Nějaký nový vývoj postav, nové vtipy, nečekané zápletky, nic z toho zde už není. Je fajn být zase s Volavkami, ale na dobrý příběh to chce trochu přidat.

06.07.2020 3 z 5

Kouzlo maličkostí Kouzlo maličkostí Anselm Grün

Napodruhé se mi líbila ještě víc než napoprvé.

25.06.2020 4 z 5

Můj brácha se jmenuje Jessica Můj brácha se jmenuje Jessica John Boyne

Literaturu pro mládež čtu dost, tak mám s čím srovnávat. Téma zajímavé, ale zpracování nic moc. Dialogy postav fakt bolí. Jsou strojené a hloupé. Ani jedna z postav není uvěřitelná. Myslím, že autor si vybral téma, které mu zajístí prodej knihy, ale kniha napsaná dobře není. Také mi přijde, že si dost vypůjčil od Walliamsova Kluka v sukních. Po několika kapitolách odkládám, tak nebudu hodnotit.

20.05.2020

Stop době plastové! Stop době plastové! Christoph Schulz

Po prvním prolistování jsem si řekla, že knihu ani nebudu číst. Ale nakonec jsem jí dala šanci. O žádné veledílo se nejedná, ale oceňuju, že si autor dal práci a uvedl nějaká čísla o plastech. Tím mě zaujal. Co se týče dalších kapitol, bylo to už slabší. Je hezké si ale uvědomit, že oproti západnímu světu žijeme ještě normálně a jejich úroveň používání plastů díky součastným trendům dokonce ani dosáhnout nemusíme. Autor píše hodně ze svojí zkušenosti, kniha je tedy spíš sondou do života mladého Němce, a jeho rady se týkají hlavně těch, kteří žijí podobně. Zaujalo mě, že člověk, kterému je přes třicet, tolik řeší plastová brčka. Podobně i další jeho zvyky byly zajímavé a jsem ráda, že mnohé se mě netýkají. Určitě mám pořád co zlepšovat, inspirací v knize jsem našla ale jen pár.

20.05.2020 3 z 5

Beránci vlci aneb Marcipán a pumprnikl Beránci vlci aneb Marcipán a pumprnikl Ivan Wernisch

Krásný výběr. Zasmála jsem se a dost si obohatila slovník.

01.05.2020 5 z 5

Květy východu Květy východu Pavel Bojar (p)

13 pohádek z různých oblastí od Egypta až po Polynésii. Některé jsou spíše legendy. Každopádně jde o poutavé příběhy s krásnými ilustracemi.

10.04.2020 5 z 5

Pan Tužka a slečna Pastelka (o psu Gumovi nemluvě) Pan Tužka a slečna Pastelka (o psu Gumovi nemluvě) Miloslav Jágr

Tahle knížka se mi v dětství moc líbila, jak měl pan Tužka všechno hranaté a pravidelné a slečna Pastelka zase barevné a volné. A konec jako v pohádce. :-)

15.03.2020 5 z 5

Jak si zařídit domov Jak si zařídit domov Jana Pěkná

Dobrá kniha. I když všechno asi teď nevyužiju, našla jsem zde pár důležitých informací o uvědomění si vlastního stylu. Také kapitoly o barvách mi mnohé osvětlily. Je prima, že se pracovní listy dají stáhnout přímo na stránkách Grady.

10.03.2020 4 z 5