zluvav zluvav komentáře u knih

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Není to můj šálek kávy, snažila jsem se... bohužel je z toho cítit komerčnost na sto honů - krev, vulgarismy a troška toho sexuálna. A přes to všechno mě kniha nezaujala. Palec dolů.

27.03.2015 1 z 5

Ženy, které příliš milují Ženy, které příliš milují Robin Norwood

Hodně zajímavá kniha, dostala jsem se k ní skrze knihu „Ženy, které se příliš snaží“, ve které byla citace či parafráze (nepamatuji si přesně) právě z komentované knihy. Kniha předkládá mnoho případů ze života, je skvěle členěná, čtivá a velice poučná.

Křížový výslech Křížový výslech Erich von Däniken

Úžasná kniha... je to skvělá ukázka toho, že lze na všechny dotazy odpovědět neagresivně a důstojně, což bohužel není samozřejmost. :( Taky bych chtěla být odbornicí v nějaké oblasti a argumentovat s takovou úžasnou lehkostí jako on. ;)

01.01.2015 5 z 5

Hysterie – strach z odmítnutí Hysterie – strach z odmítnutí Heinz-Peter Röhr

Úžasná kniha! Vřele doporučuji, opravdu popisuje to, co se děje v hysterikově nitru.

Čeští světci a kacíři Čeští světci a kacíři Jan Bauer

Moc pěkný přehled několika nejvýznamnějších osobností české historie. :) Knihu jsem získala jako cenu ve školní soutěži, bylo mi zhruba 14 let a už tehdy se mi zalíbila a myslím si, že je to takové pěkný stručný úvod do „problematiky“ persón našich dějin.
Mimochodem pan Bauer píše i do časopisů History a History speciál.

01.01.2015

Archivnictví Archivnictví Jiřina Štouračová

Velice zmatená učebnice, ovšem ne nepodobná ostatním z nakladatelství munipress. Mnoho zbytečných faktů navíc.

25.04.2017 3 z 5

Do nebe a zpátky Do nebe a zpátky Mary C. Neal

Tato kniha mě zklamala. Sama za sebe mohu říct, že jde o pěkný životopísek ve stylu telenovely, ale duchovno je přinejlepším na druhém místě.

09.11.2016 2 z 5

Čtyři dohody jsou všeobecně doporučované, proto se snadno může stát, že nesplní vaše očekávání. Tato kniha stojí a padá na cykličnosti a opakování myšlenek. Ač se jedná zdánlivě o jasné a nekomplikované myšlenky, přece není tak snadné uzavřít dohody nové a změnit ty stávající. Předkládané teze se mi líbí. Osobně bych uvítala více příkladů, nicméně i těch málo je podáno nesmírně laskavě. :)

08.04.2015 4 z 5

Těžkomyslnost a její smysl Těžkomyslnost a její smysl Romano Guardini

Bohužel nepřečtena celá, ale osobně si myslím, že toto dílo není určeno k tomu, aby se četlo od začátku do konce na jeden zátah. Místy dosti depresivní, doporučuji nosit u sebe a dávkovat při delších volných chvílích.

Ženy, které se příliš snaží Ženy, které se příliš snaží Kevin Leman

Je to opravdu skvělá knížka, autor odkazuje na hodně zajímavou literaturu, která bohužel není (až na jednu výjimku) přeložená do češtiny. :(

06.01.2015 5 z 5

Nové Důkazy! Nové Důkazy! Erich von Däniken

Je úžasné, s jakým zápalem se snaží neustále aktualizovat své objevy. Má můj obdiv!

Vkládá do svých cest nemalé prostředky a vystavuje se mnoha nebezpečím.

01.01.2015 5 z 5

Průvodce partnerským vztahem Průvodce partnerským vztahem Martina Venglářová

Pěkná příručka elementárních záležitostí týkajících se vztahů... tzn., že logicky nelze očekávat, že se dozvíte něco nového či převratného. ;)

26.11.2014 5 z 5