Život-s-Kačí Život-s-Kačí komentáře u knih

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

U mě sklidila kniha velký úspěch. Příběh byl velice emotivní a já si u něj uvědomila i svůj přístup k vozíčkářům a jak hrozně to mají těžké. Pobavila jsem se, ale i rozesmutněla. Konec se dal trochu očekávat, i tak jsem z něj byla docela šokovaná. Všem určitě doporučuji a pro mě to rozhodně nebude poslední kniha od této autorky.

29.06.2016 5 z 5

Hrozně jsem se na tento příběh těšila, ale úplně nebyl dle mých představ. Četl se dobře a rychle, čekala jsem však něco trochu jiného. Přesto kniha nezklamala a všem doporučuji. Musím ještě vyzdvihnout nádhernou obálku, ktará mě úplně nadchla.

20.07.2016 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Radost, zármutek, obavy, napětí, smích, bolest,...
Nevím, jak jinak bych měla popsat tento příběh. Každá stránka byla něčím vyjímečná. Číst tuto knihu byl pro mě neopakovatelný zážitek.

11.04.2018 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Krásný a dojemný příběh. Nechápu, jak autor mohl na tak málo stránkách popsat snad všechny pocity a ještě dodat tolik ponoučení. U knihy by se člověk měl pozastavit a přemýšlet, o čem opravdu život je a za co stojí. Nádherná kniha, kterou jsem dozajista nečetla naposled a všem ji musím doporučit k přečtení.

18.09.2017 4 z 5

Cena nevinnosti Cena nevinnosti Rebecca James

Příjemné, chvílemi lehce mrazivé čtení. Konec jsem odhadla, takže až takové překvapení pro mě nebyl, ale to mi vůbec nevadilo. Za mě úplná spokojenost.

17.05.2018 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Po celkem dlouhé době výborná kniha, ke které nemám žádnou výtku. Příběh byl originální a i k zamyšlení. Moc jsem si čtení užila.

17.02.2018 5 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Pro mě zatím největší objev a překvapení tohoto roku. Knížka nebyla nijak náročná a ještě pobavila. Děj sice nebyl nijak strhující, ale to mi vůbec nevadilo. Konec nebyl zcela očekávatelný, jako je to u spousty románů. Třešničkou na dortu jsou recepty, které určitě vyzkouším.

24.10.2017 5 z 5

Otevřené dveře Otevřené dveře Beryl Matthews

Pro mě byla kniha výbornou záležitostí. Hlavní hrdinka Rose byla napsána bravurně. Myslím, že každému čtenáři musela chvílemi pořádně lézt na nervy, ale zároveň s ní v těžkých situacích soucítil a obdivoval, jak silná a statečná je. Bill byl pro mě snad nejlepší postavou z celého příběhu. Moc se mi i líbilo, jak byla vylíčená chudina s naprosto opačnou vysokou vrstvou a jejich vzájemné rozdíly. Celkově kniha byla silným příběhem a pokud čekáte oddechové čtení, u kterého se i pobavité, tak tohle není to pravé.

18.04.2017 5 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Neskutečně nádherný příběh. Dovede vykouzlit úsměv na tváři, ale i rozplakat. Jako doposud u každé knihy od autory, kterou jsem četla, jsem hltala jednu stránku za druhou. Všem doporučuji.

16.01.2017 5 z 5

Volba Volba Nicholas Sparks

Výborná kniha. První polovina je nenáročné oddechové čtení, které určitě oceníte v náročných dnech, kdy máte chuť vypnout a relaxovat. Druhá polovina je napínavá a až do poslední strany nemáte tušení, jak to vlastně celké skončí.

19.12.2016 5 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Začátek byl dle mě dost slabý, ale jak se kniha rozvíjela, docela jsem se do ní začetla. Konec byl zajímavý a překvapivý. Bylo celkem těžší ji číst, díky přítomnosti moravského nářečí, avšak celkově kniha nebyla špatná a jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

07.03.2018 3 z 5

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Jelikož jsem čekala od knihy málo, velice mile mě překvapila. U povídek jsem se bavila a u některých i zamyslela. Navíc jsem četla vydání s krásnými ilustracemi Petra Urbana, které příběh doplňovaly.

09.01.2018 4 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Milé a nenáročné čtení. Je velice zajímavé sledovat život tehdejší společnosti. V dnešní době si většina z nás už nedovede představit, že by se dalo takto žít.

29.12.2017 3 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Od knihy jsem nic velkého nečekala, proto mě velice mile překvapila. Po vzhledové stránce je nádherná. Obsahově "zlatý střed". Pokud hledáte nenáročnou knihu, u které si odpočinete a ještě se pobavíte, mohu doporučit.

03.09.2017 4 z 5

Deník Deník Anne Frank

Těžko se mi hledají slova, kterými bych mohla tuto knihu popsat. Příběh byl pro mne velice silným čtením a dlouho potom, co jsem ho dočetla, jsem pořád v myšlenkách bloudila v době 2. světové války. Číst o tom, jak se Anne těší, až bude konec války a až bude slavnou spisovatelkou, když vím, co se jí stalo... To bylo něco (pro mě) velice těžkého a nejednou jsem měla slzy v očích.

18.07.2017 5 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Krásný příběh, který je nutností pro každého pejskaře. Takový konec jsem vůbec nečekala a jsem zvědavá na druhý díl. Všem kdo váhají, mohu knihu rozhodně doporučit. Nemám k ní jedinou výtku.

06.05.2017 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Ze začátku jsem byla z knihy trochu zkalmaná a nevědala, co si mám přesně myslet. Naštěstí s postupem děje mě kniha víc a víc uchvacovala a začala mě bavit. Několikrát jsem se u ní zasmála, což je obrovským plusem. Trošku mě mrzí konec, který mi přišel unáhlený a dal by se ještě rozvést.

22.02.2017 4 z 5

Já Baryk Já Baryk František Nepil

Nepil prostě nemůže zklamat. Výborná kniha, která je plná humoru. Čte se hrozně rychle i díky krásným ilustracím. Milovala jsem ho, když jsem byla malé dítě a miluji ho pořád.

03.02.2017 5 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Když jsem se do knihy pouštěla, měla jsem z ní velké obavy. Nakonec mě velice mile překvapila. Příběh byl zajímavý a líbil se mi.

26.11.2016 3 z 5

Výborná kniha. Měla trochu delší rozjezd, ale asi od 50 - 60 strany úžasné. Autor podal příběh reálně a uvěřitelně. Dalším plusem jsou fotografie, které skvěle doplňují vyprávění.

04.10.2016 5 z 5