zinon zinon komentáře u knih

Obejmi mě, prosím Obejmi mě, prosím Przemysław Wechterowicz

Tak tato kniha je opravdu nádherná. Jak text, tak obrázky. Pro malé děti vřele doporučuji.

Co se děje v noci Co se děje v noci Anna Milbourne

Moc povedená knížka.

Kudy Tudy za zvířátky Kudy Tudy za zvířátky Sylvie Baussier

U nás hodně oblíbená. Je pravda, že je trochu chatrnější na zacházení.

Nejtemnější část lesa Nejtemnější část lesa Holly Black

Další zajímavá kniha od mojí oblíbené autorky. I když u jejích knížek nemám takový ten wau pocit (i když u krutého prince jsem měla), tak je hrozně ráda čtu a nemůžu se od nich odtrhnout. Jsou to prostě takové vzláštní, někdy trochu ujeté :) a krásně čtivé příběhy s jedinečným nápadem.

19.02.2020 4 z 5

Medvídek Míša a cesta kolem světa Medvídek Míša a cesta kolem světa Katja Reider

Krásné ilustrace, ale ten příběh moc nezaujal.

18.02.2020 3 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Jennifer Donnelly

Tato kniha byla hodně zajímavá. Jiná než jsem čekala, ale rozhodně ne špatná. Nápad byl opravdu skvělý :) Takže pokud hledáte něco originálního, tak vřele doporučuji :)

15.02.2020 4 z 5

Královna povětří a temnoty Královna povětří a temnoty Cassandra Clare (p)

Tato série byla úžasná. S posledním dílem jsem velmi spokojená. Jediné, co mi možná trochu vadí jsou příliš časté jiné orientace a podobné věci kolem :) Autorka se v tom vážně vyžívá.

05.02.2020 5 z 5

Zubr si hledá hnízdo Zubr si hledá hnízdo Oksana Bula

Mě a moje děti knížka moc nezaujala. Vlastně se divím té oblíbenosti.

25.01.2020 3 z 5

Velikananánský krokodýl Velikananánský krokodýl Roald Dahl

Četla jsem knihu šestiletému synovi. Vydržel poslouchat celou dobu, což se u delšího čtení zatím nepodařilo. Moc jsme se pobavili. Musíme si přečíst od tohoto autora i jiné příběhy.

24.01.2020 5 z 5

Panství krve a kovu Panství krve a kovu Sara Holland

Tuto knížku hodnotím velmi kladně. Kniha má originální nápad a dobře se čte. Velmi se mi líbilo dumat nad odkrývajícími se tajemstvími a záhadami :) Nebudu asi jediná koho konec překvapil, za to další plusové body. Nemyslím to skutečné rozuzlení, to jsem tušila.

06.01.2020 5 z 5

Sníh nebo popel Sníh nebo popel Sara Raasch

V této knize bylo tolik z jiných knih :) Ať už se inspirovala autorka nebo někdo od ní. Jinak mně se příběh moc líbil, postavy byly charakterově taky skvělé. Jediné, co mi zde vadilo bylo, jak byla popsaná celá ta záležitost ohledně magie. V tom jsem se ztrácela a moc to nepochopila. Za toto jediné dávám hvězdu dolů.

23.12.2019 4 z 5

Zakletá Zakletá Orson Scott Card

Z této knihy mám smíšené pocity. Opravdu se mi líbily vtipné momenty, které se v knize objevovaly. Nebýt tohoto vtipu, tak knihu asi odložím. Seznámení a první společné chvíle hlavních postav byly opravdu hodně úsměvné a originální :)

21.12.2019 2 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Pozor na spoiler. Pravdou je, že ani nevím, jak tuto knihu hodnotit. Nebylo to špatné, ale strašně mi tam chyběla ta emoční hloubka. Žádná z postav mi není nijak blízká :( Jediná postava, která mě více zajímá je Maven....ale po tom konci? I přes úmrtí a velký zvrat na konci se mě tento příběh bohužel moc nedotýká...autorka ke mně nedokázala přenést emoce, nedokázala jsem se vcítit do postav. A ty auta a motorky, letadla a jiné vymoženosti mi do tohoto světa teda vůbec, ale vůbec nesedí.

30.11.2019 4 z 5

V podsvětí V podsvětí Meagan Spooner

Já patřím k těm, kterým se druhý díl líbil o malinko více, jak první. Jak já bych si teď ráda přečetla ten třetí díl! Škoda no :(

29.11.2019 4 z 5

Ptačí zpěv Ptačí zpěv Meagan Spooner

Musím říct, že ze začátku mě kniha moc nebavila....pak ale nastal zlom...a ejhle, nemůžu se odtrhnout od čtení. Takže i přes některé pasáže, které mě nudily dávám nakonec 4 hvězdičky :) a jsem zvědavá, co bude dál...hlavně s Orenem samozřejmě :) Tato postava byla totiž tahounem příběhu. Linda mi moc nesedla.

28.11.2019 4 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Moc se mi to nelíbilo. Autorka umí ale vážně dobře charakterizovat mužské hlavní hrdiny....a možná proto, že tam nebyl Akinli častěji, tak mě to moc nebavilo. Tento svět sirén mě totiž vůbec neoslovil :(

26.11.2019 2 z 5

Smrt před branami Smrt před branami Sabaa Tahir

Opět jsem si příběh náramně užila a moc se těším, co nás čeká v dalším díle. Jak čtu komentáře níže, tak jsem asi jediná, které linka Heleny zajímá asi nejméně :) Já neměla problém se začíst a knížku jsem přečetla za 2 dny a nejraději bych se vrhla na další díl. Všechny tři díly jsem četla hned po sobě...takže se člověk dobře orientuje a všímá si víc detailů. Jen si říkám jestli tuto sérii dokáží tolik ocenit i náctiletí....já už v této kategorii nejsem dávno a kniha mi přijde už více dospělá :)

21.11.2019 5 z 5

Plamen v temnotě Plamen v temnotě Sabaa Tahir

No páni....já to prostě miluju. Bez váhání 5 hvězdiček. Knížka je napínavá od první stránky až do poslední. Moc se mi líbí, jak autorka umí vykreslit jednotlivé charaktery (dobré i zlé) a má je skvěle vymyšlené. Kniha mě vtáhla do děje už na začátku a já hltala každou stránku. To, že se autorka nebojí smrti a násilí, vede k tomu, že si nikdy nemůžete být jistí, že vaše oblíbená postava přežije...a to dodává příběhu to správné grády. Nevím, co víc dodat....miluju, miluju, miluju.

19.11.2019 5 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Čtivé, ale jinak z mého pohledu nic moc. Jen příběh královny byl zajímavý. Pak pohled Maxona...škoda, že tam autorka toho z jeho pohledu nedala víc. Hlavně ten konec by mě určitě zajímal.

16.11.2019 3 z 5

První První Kiera Cass

Nejvíce se mi líbil první díl. Pak nastalo zklamání a ani ve třetím díle se to moc nezlepšilo. Přitom to mělo takový potenciál. Stačilo jít více do hloubky a méně střídání námětu miluješ mě a už asi ne. Jediný, který mi přirostl k srdci byl princ a jeho obavy plně chápu.

Pozor spoiler.
Čekala jsem, že na konci bude ten, kdo skočí America.

07.11.2019 3 z 5