zinon zinon komentáře u knih

Zubr si hledá hnízdo Zubr si hledá hnízdo Oksana Bula

Mě a moje děti knížka moc nezaujala. Vlastně se divím té oblíbenosti.

25.01.2020 3 z 5

Velikananánský krokodýl Velikananánský krokodýl Roald Dahl

Četla jsem knihu šestiletému synovi. Vydržel poslouchat celou dobu, což se u delšího čtení zatím nepodařilo. Moc jsme se pobavili. Musíme si přečíst od tohoto autora i jiné příběhy.

24.01.2020 5 z 5

Panství krve a kovu Panství krve a kovu Sara Holland

Tuto knížku hodnotím velmi kladně. Kniha má originální nápad a dobře se čte. Velmi se mi líbilo dumat nad odkrývajícími se tajemstvími a záhadami :) Nebudu asi jediná koho konec překvapil, za to další plusové body. Nemyslím to skutečné rozuzlení, to jsem tušila.

06.01.2020 5 z 5

V podsvětí V podsvětí Meagan Spooner

Já patřím k těm, kterým se druhý díl líbil o malinko více, jak první. Jak já bych si teď ráda přečetla ten třetí díl! Škoda no :(

29.11.2019 4 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Moc se mi to nelíbilo. Autorka umí ale vážně dobře charakterizovat mužské hlavní hrdiny....a možná proto, že tam nebyl Akinli častěji, tak mě to moc nebavilo. Tento svět sirén mě totiž vůbec neoslovil :(

26.11.2019 2 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Čtivé, ale jinak z mého pohledu nic moc. Jen příběh královny byl zajímavý. Pak pohled Maxona...škoda, že tam autorka toho z jeho pohledu nedala víc. Hlavně ten konec by mě určitě zajímal.

16.11.2019 3 z 5

První První Kiera Cass

Nejvíce se mi líbil první díl. Pak nastalo zklamání a ani ve třetím díle se to moc nezlepšilo. Přitom to mělo takový potenciál. Stačilo jít více do hloubky a méně střídání námětu miluješ mě a už asi ne. Jediný, který mi přirostl k srdci byl princ a jeho obavy plně chápu.

Pozor spoiler.
Čekala jsem, že na konci bude ten, kdo skočí America.

07.11.2019 3 z 5

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

Právě dočteno a musím říct, že mi to tak dobré nepřišlo. Jako odpočinkové čtení to není špatné, ale celkový dojem mi kazil styl psaní, který byl pro mě příliš povrchní. Autorka ve mě nedokázala vyvolat žádné emoce bohužel.

05.11.2019 3 z 5

Divotání Divotání A.G. Howard (p)

První díl se mi líbil více. Jsem tým záhadný Morfeus...nebýt něho, tak už jsem čtení asi vzdala.)

03.10.2019 3 z 5

Meč a ptáček Meč a ptáček Amy Harmon

Námět knihy byl pěkný, ale styl mi moc nesedl. Navíc jsem si moc neoblíbila hlavní hrdinku...mám raději průbojnější typy :) Hodnotím 3,5 hvězdami i za velkou předvídatelnost. Rozuzlení na konci knihy mi bylo jasné už hoooodně dlouho.

16.09.2019 3 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Dávám 4,5 hvězdy za to malé zklamání, které mi kniha přinesla...čekala jsem u některých dějových linek víc. Byla to ale úžasná jízda, v hodně momentech hodně emotivní. Nejvíce se mi líbila dějová linka Manon a pak dějová linka Doriana. Pak bych ještě vyzdvihla Lorcana a Elide. Zbytek mě zase tolik neoslovil....od Aelin jsem čekala víc a dějová linka Aediona mě moc nebavila. Manon a její třináctka ale toto všechno naprosto vynahradily. Užila jsem si všechny ty shledání a slzy štěstí mi tekly spolu s nimi. Palec hore za blbou krávu :) od Hasar a že i Aelin sedala na zadek překvapením :)

11.08.2019 5 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Tento díl už neměl to správné grády jako první díl...ale zvrat na konci je zajímavý.

28.04.2019 3 z 5

Boj o trůn Boj o trůn Amanda Hocking

Nebylo to špatné, dobře se to četlo, ale chyběla tomu hloubka. Autorka ve mně nedokázala vyvolat hlubší emoce. Většina postav byla sympatická, ale hlavní hrdinka mi k srdci moc nepřirostla...milostný trojúhelník ušel (nápad dobrý), ale napsat to šlo určitě mnohem lépe.

POZOR SPOILER
Jedinou větší emoci ve mně vyvolalo, když Elora umírala a zpovídala se Wendy. Pak to, co Wendy zjistila, když Elora umřela (ty obrazy o ní). To bylo hodně emotivní. Proto mě mrzelo, že nebyla schopna jí říct mami aspoň jednou, i když i to se dá pochopit.

07.04.2019 4 z 5

Daň peklu Daň peklu Holly Black

Na tuto knížku jsem se vrhla po přečtení Krutého prince, který mě moc bavil. Daň peklu se mi tolik nelíbila...bylo to na můj vkus moc stručné :) a jiné pasáže zase obsáhlé (ty jsem dokonce téměř přeskakovala, protože mě nebavily - hlavně ten začátek). Tuto autorku mám ráda, píše tak nějak jinak....a to je osvěžující :)

02.04.2019 4 z 5

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Námět knihy dobrý...jen ten styl psaní mi moc nesedl. Chybělo mi tam více té omáčky asi :) Kolikrát mi to přišlo useknuté a hop někam jinam.

23.03.2019 3 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Krásná pohádka, ale už bych ji znovu asi číst nechtěla...žádné nadšení se nekonalo.

12.02.2019 4 z 5

Knížka mě zaujala a četla se moc dobře. Nemůžu dát ale 5 hvězd, protože mám pocit, že potenciál knížky nebyl úplně využit. Nadšení se nekoná, ale pokud budou další díly...kvůli otevřenému konci...tak si je určitě ráda přečtu :)

07.02.2019 4 z 5

Ztracené insignie Ztracené insignie Sandra Regnier

Co říci k poslednímu dílu...no za mě nejslabší. Předchozí díly byly pro mě zábavné a na odreagování fajn. Tento díl mě moc nebavil, už mi to nepřipadalo tolik vtipné a ten konec to asi zabil. U knížky, která je brána víc s humorem a není žádné fantasy veledílo mi takový konec moc nesedí. POZOR SPOILER! Zradu kamarádky jsem čekala, ale co jsem nečekala byla smrt jedné důležité postavy...to bylo úplně zbytečné. U jiných knížek jsem ráda, že se autor nebojí šokovat, ale tady mi to vůbec nesedí.

25.01.2019 3 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Oba díly série určitě doporučuji, i když u mě nevyvolali takové nadšení jako u jiných. Více se mi líbil první díl. Bylo to čtivé a charaktery postav byly rozhodně zajímavé. Na pět hvězdiček jsou ale u mě jiné knížky :) Tady mi přeci jenom něco chybělo.

20.01.2019 4 z 5

Nespoutaná Nespoutaná Cynthia Hand

Celou tuto sérii jsem neměla moc chuť komentovat. Vyjádřím se až teď u posledního dílu. Série se moc dobře čte a příběh je moc pěkný. Jen na mě zde hodně doléhá to, že je to pro náctileté (já už nejsem). Přijde mi to takové nedospělé, což mi hrozně vadí. No já bych se rozhodně rozhodovala a chovala jinak. Takže cítím tak trochu frustraci.....team Christian. No a ten závěr nemusel být špatný...kdyby pojala happyend trochu jinak. Takhle to bylo jedno velké klišé.

17.11.2018 4 z 5