Zelený.úval Zelený.úval komentáře u knih

Sexy mlékař Sexy mlékař Alice Clayton

Tato kniha byla pro mě docela zklamáním. Od autorky jsem četla už Roštěnku a ta byla super, proto jsem se těšila na tuhle. Nemohla jsem se do ní ale vůbec začíst. Něco mi tam prostě chybělo.

02.09.2020 2 z 5

Úsvit lásky Úsvit lásky Dorothy Garlock

Čekala jsem klasickou romanťárnu, ale byla jsem nakonec překvapená. Kniha byla čtivá, zápletka zajímavá a nějaké zamilovanosti se odehrávaly jen na pozadí a to bylo fajn. :-)

26.08.2020 4 z 5

Láska s chutí makronky Láska s chutí makronky Sarah Vaughan

Od knihy jsem ze začátku nic moc nečekala, ale po pár stránkách mě příjemně překvapila a četla se hezky. Fajn oddechovka s pěknými popisy pečení. :-)

21.08.2020 5 z 5

Páteční klub pletení Páteční klub pletení Kate Jacobs

Nejdříve jsem si myslela, že to bude taková ta typická kniha "konec dobrý, všechno dobré", takže mě závěr překvapil. Také oceňuji snahu ukázat, že nemusí být všechno perfektní, jak se často může na první pohled zdát. Jinak mě kniha nijak víc neoslovila.

24.07.2020

Zámeček Zámeček Barbora Majchráková

Moc hezká a vtipná oddechovka. :-) Líbilo se mi prostředí jihočeského venkova a malý nádech tajemna. A Blažena byla bezkonkurenčně nejlepší postava. :-)

19.04.2024 5 z 5

Dokud dýchám, doufám… Dokud dýchám, doufám… Tereza Šiklová

Téma šikany mi přišlo zajímavé, ale bohužel je v knize zmíněno pouze na pár stránek. Jinak kniha za moc nestála. Amélie mi byla protivná. Dočetla jsem ji jenom proto, že mě zajímalo, jestli jejich vztah přece jenom vydrží.

29.01.2024 2 z 5

Dobrá tak akorát Dobrá tak akorát Barbora Šťastná

Kniha, která mi snad v každé kapitole mluvila z duše. Nebylo špatné zjistit, že takové pochyby o sobě mají i ostatní a že se některé věci prostě nesmí tolik řešit.

06.12.2023 5 z 5

Slon v mé čekárně – Příhody veterinářky s divokými zvířaty Slon v mé čekárně – Příhody veterinářky s divokými zvířaty Florence Ollivet-Courtois

Milé a někdy i smutné příběhy z praxe veterinářky. Dozvěděla jsem se spoustu nových zajímavostí o jednotlivých zvířatech. Například problematika anestézie u slonů nebo u žiraf.

24.07.2023 5 z 5

Citronová vůně a jemné polibky Citronová vůně a jemné polibky Lotte Römer

Taková fajn oddechovka. Neurazí, ale ani nenadchne. Kim mě trochu štvala se svými unáhlenými závěry, které si dělala snad u každého.

06.03.2023 4 z 5

Spermie v kelímku Spermie v kelímku Ivana Kulhánková

Za mě super kniha, která podává vážné téma s humorem. Souhlasím, že v dnešní době je to důležitá téma a že na některé věci by se člověk ptát neměl.

30.11.2022 5 z 5

Kdyby kočky mohly mluvit Kdyby kočky mohly mluvit Romana Junková

Takové milé kočičí příběhy. :-)

26.09.2022 5 z 5

Milenci královen Milenci královen Eleanor Herman

Některé pasáže byly opravdu zajímavé. :-) Překvapily mě příběhy z Ruska a taky kapitola o princezně Dianě.

24.09.2022 5 z 5

Kufr pana Lederera Kufr pana Lederera Jan Jelínek

Za mě super kniha. :-) Líbilo se mi, že tam bylo více dějových linek během války, ne jen z koncentračního tábora. Poslední část, kdy se Hana zabydluje v Itálii, ale mohla být klidně o něco kratší.

09.09.2022 5 z 5

Lilie pro nevěstu Lilie pro nevěstu Teresa Simon (p)

I když mám tento typ knih ráda, tak tahle mě bohužel zase až tak neoslovila. Navíc jak v celé knize autorka používá různé přezdívky nebo oficiální jména postav, tak jsem pak na konci měla trochu problém s tím, aby se mi současný příběh propojil s minulým a kdo byl vlastně kdo. Na druhou stranu zase musím ocenit historické pozadí příběhu a popis válečného Kolína.

06.09.2022 3 z 5

Jak mě překvapíš? Jak mě překvapíš? Sophie Kinsella (p)

Dlouho jsem přemýšlela, jestli dát knize aspoň jednu hvězdičku. Už hned od začátku mě štvala hlavní hrdinka, která si myslela, jak mají perfektní vztah. Kniha mě nebavila a nemohla jsem se vůbec začíst. Mírné napětí přišlo, když mělo dojít k odhalení Danovo tajemství. Ale bohužel ani to mě moc neuchvátilo.

23.07.2022 1 z 5

Bylinkář: Přírodní kouzla naší babičky Bylinkář: Přírodní kouzla naší babičky Monika Čechová Golasovská

Kniha je naprosto úžasná. :-) Jsou tam nádherné ilustrace a milé příběhy o bylinkách, které jsou zároveň hodně užitečné. Taky oceňuju jednoduše popsanou přípravu různých přípravků z bylinek.

30.06.2022 5 z 5

Vysněná kavárna na zámku Vysněná kavárna na zámku Caroline Roberts

Příběh neurazí, ale ani nějak nenadchne. Snad jen malé plus za romantické prostředí zámku. :-)

21.04.2022 3 z 5

Kapsář jihočeských pověstí II. Kapsář jihočeských pověstí II. Václav Rameš

Pověsti byly zajímavé a dobře se četly. :-)

04.04.2022 5 z 5

Božská mrcha Božská mrcha Christina Lauren

Žádný moc příběh, jen spousta erotických scén, což může být pro někoho určitě žádoucí. :-) Jako taková kniha na rozptýlení docela fajn.

11.03.2022 3 z 5

Zahrada v měsíčním svitu Zahrada v měsíčním svitu Corina Bomann

Do knihy jsem se vůbec nemohla začíst. Nejlepší části byly ty z minulosti. Příběh ze současnosti bych klidně uvítala, kdyby byl více osekaný. Musím souhlasit, že v celé knize bylo až moc náhod najednou a náhodných známých, kteří zrovna můžou pomoci s pátráním.

27.01.2022 3 z 5