zelda7 zelda7 komentáře u knih

Vrah andělů Vrah andělů Andrew Mayne

Úžasná napínavá kniha ze zajímavého prostředí. Hlavní hrdinka agenta FBI vyrůstala v kouzelnické rodině, přičemž tento um využije i v případu, který v této knize řeší. Příběh se mi líbil po celou dobu a vypadá to, že děj bude pokračovat dál, fandím i vedlejšímu hrdinovi Damianovi.:)

19.01.2023 5 z 5

Záhada panství Mogdon Záhada panství Mogdon Matthew J. Costello

Spíše slabší detektivní příběh.

21.11.2022 1 z 5

Pěšky Kolumbií pod rouškou covidu Pěšky Kolumbií pod rouškou covidu Jan Rendl

Kniha se mi opět moc líbila, od autora jsem četla i jeho předchozí dvě, které byly také o putování Jižní Amerikou. Na knize oceňuji jeji kvalitní zpracování a tím nemyslím jen literární obsah, ale i fotografie. Většinou moc nemám ráda v cestopisech fotografie a spíš si ráda věci dohledám či zapojím svou fantazii, ale v knihách od Honzy Rendla se mi fotografie moc líbí. Kniha je holt kvalitní a je to kousek v knihovně, ke kterému se později budu vracet. Vždy se člověk dozví nejen o světlých i temnějších částech cesty, ale jak už jsem zmiňovala určite v hodnocení předchozích knížek, líbí se mi, že se člověk většinou dozví něco nového z historie či přírody. V tomto díle mě asi nejvíc dostalo město Armera :( a z těch přírodních "divů" mě nejvíc dostal mravenečník... Pokud Honza Rendl napíše o nějakém svém dalším putování ráda si ho zase přectu, dost chápu tu krásu, kterou nachází v cestování pěšky, člověk to ze sebe prostě "vychodí". ;)

09.04.2022 5 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Krásné popisy Paříže a přestavby krásné staré cukrárny. Tenhle díl patří mezi mé oblíbené a určitě si ho někdy přečtu znovu.

08.02.2022 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Na začátku knihy mě zápletka zaujala, ale od druhé poloviny jsem si jen říkala co na této autorce ostatní vidí a já ne, že jsou jeji knihy označovány jako bestsellery? Kniha mě zklamala a nejvíce asi její konec.

08.02.2022 1 z 5

10 000 kilometrů pěšky Latinskou Amerikou 10 000 kilometrů pěšky Latinskou Amerikou Jan Rendl

Přečteno jedním dechem stejně jako první díl putování po Jižní Americe. Kniha je velmi čtivá. Nejvíc oceňuji opravdovost vyprávění bez příkras, také se mi moc líbili "faktické vsuvky", kdy se člověk dozví něco z historie místa či nějakou legendu. Nejvíce se mi líbila část knihy, která pojednává o Che Guevarovi. Knížku doporučuji. :)

14.10.2021 5 z 5

Roboti a impérium Roboti a impérium Isaac Asimov

Z celé série o Eliáši Baleym a Daneelovi byl tento díl nejlepší.

17.03.2021 5 z 5

Paměť dívky Paměť dívky Annie Ernaux

Stejně jako u knihy Mladík/Událost se mi líbil jazyk, kterým se autorka vyjadřuje, v této knize je to ještě okořeněno v tom smyslu, že autorka o sobě mluví v minulosti jako o jiné osobě ( ona se tak rozhodla, ona se cítila apod...). Kniha byla zajímavým dokresem, co může udělat jedna událost s našimi životy, jak hodně nás může ovlivnit.

11.03.2024 5 z 5

Lidi od kolotoče Lidi od kolotoče Kamila Hladká

Perfektně napsaná kniha rozhovorů se "světskými". Obsah byl opravdu velmi zajímavý a moc se mi líbil fotografický doprovod knihy. Určitě si přečtu další knihy od autorky.

11.03.2024 5 z 5

Mladík / Událost Mladík / Událost Annie Ernaux

Už když jsem si četla anotaci bylo mi jasné, že se bude jednat o silný příběh, ale dostala jsem víc než jsem čekala. Kniha je opravdu velmi poutavě napsaná, líbí se mi slovní obraty a obecně způsob jakým autorka píše. Příběh jako takový je ale drsný, asi nic pro slabé povahy. Vůbec se neodvažuji soudit morální stránku tématu, myslím, že každý si pod tím vezme své, někdo odsoudí potraty jako takové, jiní budou v šoku, jak je možné, že ještě v roce 1963 nebyly v zemi jako je Francie legální potraty. Kniha ve mě zanesla velkou stopu podobně jako kniha Svolení, která je sice tématem jiná, ale opravdovostí výpovědi se jí podobá.

14.02.2024 5 z 5

Muž, který maloval mandlovníky Muž, který maloval mandlovníky Johannes Mario Simmel

Oddychová kniha se zajímavým hořko-sladkým příběhem.

26.01.2024 4 z 5

Jméno ďábla Jméno ďábla Andrew Mayne

Tento díl mne bohužel zklamal. Jessica jako hlavní postava této série je má oblíbená, ale na rozdíl od prvního dílu, který se mi moc líbil byl tento překombinovaný, mnoho věcí skončilo otevřeně, nebylo řečeno jak se to stalo, tudíž to vypadalo jako nelogické, no zkrátka tento díl se moc nepovedl, nepomohlo tomu ani přehnaně natahovaný obsah knihy. Přesto si ale určitě přečtu třetí díl pokud vyjde, protože postavy Jessicy a Damiana jsou mi sympatické.

12.11.2023 3 z 5

Z Buicku 8 Z Buicku 8 Stephen King

Na tuto knihu jsem se celkem těšila, i přes ně úplně exkluzivní hodnocení, co se Kinga týče. Zklamaná jsem ale nebyla. Příběh mi sednul, bylo to tajemné I trochu mimozemské... Líbil se mi i dovětek, kde Stephen King popisuje jak na nápad na tuto knihu přišel.

08.09.2023 5 z 5

Temný vzorec Temný vzorec Andrew Mayne

(SPOILER) Poslední díl s Theo Crayem mne nakonec neuvěřitelně bavil, že začátku příběh vypadal skoro jako případy z Čech s heparinovym vrahem, bylo to velmi napínavé a čtivé. Možná dokonce nejlepší díl z celé série, ikdyž byl Theo opět v některým případě moc unáhlený. Doufám, že nakladatelství Kalibr vydá i pokračování Thea a Jessicy Blackwood.

05.07.2023 5 z 5

Líp už bylo Líp už bylo Jiří Sivok

Věřím, že každému, kdo je fanda postapokalyptických příběhů se kniha bude moc líbit. Doporučuji, velmi zdařilá kniha.

30.04.2023 5 z 5

Outsider Outsider Stephen King

Má první kniha od Stephena Kinga a jsem moc spokojená, výborný detektivní příběh.

18.12.2022 5 z 5

Job: Komedie spravedlnosti Job: Komedie spravedlnosti Robert A. Heinlein

Jedna z nejlepších knih, co jsem četla!!! Moc doporučuji, nedalo se od ni odtrhnout.

14.07.2022 5 z 5

Tajemství abatyše z Assisi Tajemství abatyše z Assisi Vlastimil Vondruška

Tento díl mě bohužel docela zklamal. Do knihy jsem se nemohla celou dobu moc začíst a některé věci v knize byly až moc krkolmné a špatně se čtenáři spojovaly souvislosti. Jinak mám, ale knihy pana Vondrušky moc ráda, tato ale patří k těm slabším, i přesto, že námět měl vysoký potenciál.

26.06.2022 1 z 5

Božský imperátor Duny Božský imperátor Duny Frank Herbert

4. Díl Duny se mi moc líbil. Pokud bych měla srovnat, tak podobně kvalitní jako první díl. Opět zde hraje prim má oblíbená postava Duncan Idaho a obecně témata řešená v tomto díle se mi moc líbila, už se těším na dalši. :)

01.06.2022 5 z 5

Dům Dům Simon Lelic

Jsem překvapená, jak špatné hodnocení kniha má. Mě se kniha moc líbila, sice je to taková odpočinkové čtení, ale slupla jsem ji asi za 3 dny, byla napínavá a já tudíž byla zvědavá jak to dopadne. S čím ale musím s předchozími komentáři souhlasit je to, že dle anotace jsem myslela, že kniha spíš bude horor a ne thriller.

01.04.2022 3 z 5