Zdenda20 Zdenda20 komentáře u knih

Adventní kletba Adventní kletba Vlastimil Vondruška

Tuto knihu jsem dlouho nemohl nikde koupit až nyní na inzerát. Je to opět bezvadně napsáno. Hezky popsány úvahy vyšetřovatele.
Také se mi líbí , že autor popisuje Otu jako nenapravitelného sukničkáře a Oldřich je ctnost sama. Závěrem usne v náručí nahé ženy.
To je asi stejné jako dnes nezištný politik.

15.06.2014 4 z 5

Život staré Šumavy Život staré Šumavy Vlastimil Vondruška

Podle mého názoru je většina úseků knihy již popsána jinde a fotky jsou velmi obecné. Očekával jsem asi víc od tohoto autora.
Tuto knihu nelze srovnat z knihami o Přemyslovcích nebo s detektivními příběhy, ty jsou vždy bezva čtení. Tady mi chyběla taková ta poutavost. Šumavu mám rád a možná proto jsem čekal něco zajímavějšího o botanice a možná víc té historické romantiky o Kašperku, Rejštejnu,Františkově vsi nebo o Svatoboru.

19.03.2014 1 z 5

V šachu V šachu Sandra Brown

Již jednou jsem od této autorky něco čet a bylo to docela dobrý. Tuto má dobrou pointu, jen vyspělost myšlení sedmnáctiletých mi přijde složitá.
Je to fakt asi napsaný jen pro ženy, které hledají v knihách prince z pohádky.Doporučuji jako odpočinkovou četbu.

07.01.2014 4 z 5

Tajemství abatyše z Assisi Tajemství abatyše z Assisi Vlastimil Vondruška

Tato kniha je vánoční dárek a opět se mi líbila. Moc pěkně je napsán úvod, kde je vysvětlení oč kráčí a jaká je pointa o výkladu křestanské víry. Ale i v této knize není zločin touha po majetku, ale snaha o zachování pravdivosti evangelia. Je zde hezky zachycena postava Anežky Přemyslovny a její životní úděl. Moc pěkné pojednání o vztahu tehdejších lidí k víře. Postup vyšetřovatele Oldřicha, který po kouská rozplétá celý problém o důvodu spáchaných zločinů a Ota opět řeší nejen zločin, ale i krásu dívek v jeho blízkosti.
Opět klobouk dolů o vynalézavosti autora a zároveň poutavého příběhu. Doporučuji i dalším fandům historických románů a detektivních příběhů z minulosti.

31.12.2013 5 z 5

Znamení Jidáš Znamení Jidáš Vlastimil Vondruška

Výběr knih od pana Vondrušky je celkem velký, ale jeho historické detektivní příběhy jsou prostě super. Pohled do středověké Prahy a zároveň popisování života je téměř autentické. Jsou zde momenty kdy jsem přemýšlel co je na tom místě dnes. Boj mezi mocnými je obdobný jako dnes, jen s tím rozdílem , že špatnost je v knize potrestána. Jinak příběh je moc pěkný,děj má spád a proto doporučuji ke čtení pro pohodové zimní večery.

10.11.2013 4 z 5

Prokletí brněnských řeholníků Prokletí brněnských řeholníků Vlastimil Vondruška

Je to opět pěkná kniha. Jen mi překvapilo kolik církví a různých sekt již tehdá existovalo. Připadá mi to jako porovnání kolik církví tehdy, že se rovná počtu politických stran dnes. Také chtěli vše dobré pro lidi, hlavně pro sebe. A vzájemná nevraživost se přenesla asi do dnešní doby.
Je hezký postřeh v předcházejícím komentáři, že Diviš a Ota si prohodili ulohy. Z tohoto příběhu vyplývá, že kniha byla jen záminkou pro dosažení privileg a moci. Nic se neutajilo ani tenkrát. Pozitivní stránkou je opět poutavost příběhu s kterou píše pan Vondruška. Opět sám za sebe doporučuji všem čtenářům ,které zajímají detektivní příběhy se starých dob a mají pěkné humorné průpovídky v průběhu děje.

21.07.2013 4 z 5

Msta písecké panny Msta písecké panny Vlastimil Vondruška

Tato kniha opět potvrzuje , že Vlastimil Vondruška to umí pěkně podat. Podle mého názoru není pravděpodobné, že by se pomocník
prokurátora potkal s Přemyslovnou a ještě by se zblížili, ale je to hezky napsaný a v podstatě jsem to tak i Otovi jako mužskýmu přál.
To je taková chlapská ješitnost a touha nic nevzdávat. I mrtvoul je tady dost a k tomu zhohavených. Při popisu co se dá kde najít a určit komu to patří je také zajímavá pointa. Najít prsten v trávě a část dýky v Otavě. No nevím asi vyšetřovatelé byli potomci Bystrozrakého a ŽAbího prince zároveň. Ale jinak se mi kniha líbí a doporučuji všem , kteří se rádi pobaví a mají představivost.
Jsem rád , že jsem si knihu koupil a určitě bych jí neprodal, možná jen půjčil. Je to super čtení.

19.07.2013 4 z 5

Jednooký král Václav I. Jednooký král Václav I. Vlastimil Vondruška

Je to další z knih pana Vondrušky, která se mi líbila. Moc pěkně jsou zde popsány vztahy mezi Přemyslovci. Zde se můžeme dočíst o činech nejenom válečných krále Václava I .
Doporučuji všem, kdo má rád českou historii z období Přemyslovců.

12.06.2013 4 z 5

Znamení rožmberské růže Znamení rožmberské růže Vlastimil Vondruška

Tato knížka patří mezi klasickou detektivku od pana Vondrušky a mě se moc líbila tato kombinace tří případů. Doporučuji všem , kdo mají rádi detektivní příběhy z minulosti.

28.03.2013 4 z 5

Smrt podle hvězd Smrt podle hvězd Jan Bauer

Musím přiznat, že jsem očekával pěknou zápletku a to se mi splnilo. Autor moc pěkně popisuje středověkou Prahu a děj knihy nemá chybu. Doporučuji všem čtenářům co mají rádi detektivní příběhy z historie.

05.11.2018 4 z 5

O život princezny O život princezny Jan Bauer

Je to pěkně napsaný i když soudce Melichar je víc na útěku než jako akční hrdina. Podle mého názoru se autor víc popsat dobovou atmosféru, kde si nikdo není jist životem. Doporučuji všem co mají rádi historii.

20.04.2018 4 z 5

Dračí náhrdelník Dračí náhrdelník Vlastimil Vondruška

Kniha je pěkná jako všechny s Oldřichem z Chlumu. Jen pointa mi trochu překvapila.
Mohu jen doporučit. Věřím , že většina čtenářů nebude zklamaná.

12.03.2018 4 z 5

Příliš obyčejná vražda Příliš obyčejná vražda Roman Cílek

Obyčejné detektivní příběhy a hezky psané. Odpočinková četba.

12.03.2018

Čtvrtý králův pes Čtvrtý králův pes František Niedl

Podle mého názoru kniha je pěkně napsaná. Po celou dobu má pěkný děj a těžko porovnávat s Oldřichem z Chlumu nebo Jakubem Protivou. Tuto knihu doporučuji všem co se líbí příběhy ze středověku.

23.02.2018 4 z 5

Rytíři z Vřesova Rytíři z Vřesova František Niedl

Upoutávka na knihu moc neříká. Ale kniha je velmi čtivá. Mohu jen doporučit.

16.01.2018 4 z 5

Království meče Království meče František Niedl

Zkusil jsem si tuto knihu jako první od tohoto autora a mě se příběh líbil. I časová osa je reálná. Jen ti hrdinové mi přijdou hodně pozitivní. Za sebe doporučuji všem co mají rádi knihy o naší historii.

31.12.2017 4 z 5

Alibi Alibi Sandra Brown

Trochu roztahané, ale zápletka dobrá. A také myslím , že od poloviny se čte lépe.
Od autorky je ta z lepších podle mě. Doporučuji všem co nevadí zdlouhavý začátek.

20.09.2017 3 z 5

Slon pro Karla Velikého Slon pro Karla Velikého Dirk Husemann

Je to moje první přečtená kniha od tohoto autora. Bylo to příjemná četba a je to tak trochu k zamyšlení pro současnost. Doporučuji všem čtenářům historické literatury. Za mě super kniha.

29.08.2017 4 z 5

Trpké víno / Klášterní kostnice Trpké víno / Klášterní kostnice Vlastimil Vondruška

Jestli mohu porovnávat dvě moc pěkné povídky, tak ta druhá nemá chybu. Nechápu, kde autor bere inspiraci. Příběh z kláštera má kouzelnou pointu.
Až bude někdo kritizovat autora, tak mu tohle vnutím přečíst.
Doporučuji, všem co mají rádi krásné detektivku s bezva zápletkou.

18.05.2017 5 z 5

Past na královnu – Vášnivá cizinka na českém trůnu Past na královnu – Vášnivá cizinka na českém trůnu Otomar Dvořák

Velice zajímavě pojatý životopis královny Žofie. Je zde popsáno mládí a výchova v Bavorsku a moc hezky je popsán vztah mezi našimi zeměmi. Také základ chrámu svatého Víta je zde pozitivně zmíněn. Pro čtenáře co mají rádi historii a dívčí romány mohu jen doporučit.

26.09.2016 3 z 5