zdenaR zdenaR komentáře u knih

Cizí ložnice Cizí ložnice Katarína Gillerová

Trochu červená knihovna, trochu detektivka. Čekala jsem více, ale dalo se to číst.

07.03.2023 3 z 5

Přezrálé moruše Přezrálé moruše Jana Klimečková

Pro nás, kteří jsme v té době žili, je kniha čtivá a pochopitelná - tak to prostě chodilo.
Jen ten závěr byl do neurčita.

07.03.2023 4 z 5

Známá neznámá Známá neznámá Táňa Kubátová

Hezky napsaný poněkud smutný příběh.

07.03.2023 3 z 5

Princ se žlutou hvězdou Princ se žlutou hvězdou František Tichý

Tento druh knih se těžko hodnotí. Nelze je číst jako běžné knížky, není to román.
Kniha je velmi zdařile udělána, má silnou dokumentární hodnotu. Mnoho fotografií a ilustrací. Opravdu silný příběh velmi nadaného chlapce.
Velmi doporučuji k přečtení.

07.03.2023 5 z 5

Přítelkyně Přítelkyně Michelle Frances

Ze začátku trochu zdlouhavé, klasická zápletka matka-přítelkyně syna.
Čtivé.

07.03.2023 4 z 5

Šumavská strašidla Šumavská strašidla Petr Mazný

Moc hezky provedená kniha, mým vnukům se velmi líbí. Příběhy nejsou zbytečně natažené ani děsivé. Krásné ilustrace. Vložená mapka dokresluje prostředí legend.

27.02.2023 5 z 5

Slepá ulička Slepá ulička Joy Fielding

Knihy J. Fielding mám ráda, je to jedna z mála autorek, jejíž knížky mám kompletně v knihovně. Ani tentokrát nezklamala - knížka je velmi čtivá, děj díky více postavám napínavý a uvěřitelný.
Doporučuji :-)))

10.02.2023 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Poměrně čtivá detektivka, příliš mnoho mrtvých v uzavřeném prostoru (trochu připomíná Deset malých černoušků od A. Christie), napětí, mráz, tajemství. Závěr trochu překotný a nečekaný.

09.02.2023 3 z 5

Modré stíny Modré stíny Michal Sýkora

Poměrně slušná česká detektivka, dobře se čte.
Televizní zpracování není špatné, hodně se knize podobá.

09.02.2023 3 z 5

Dítě Bridget Jonesové Dítě Bridget Jonesové Helen Fielding

Vtipné, čtivé oddechové čtení.

05.02.2023 3 z 5

V podezření V podezření Mary Higgins Clark

Čtivé, napínavé, ale malinko přemrštěné.
Přesto knihy autorky ráda čtu :-)))

30.01.2023 3 z 5

Dědička Dědička Jude Deveraux (p)

Klasická červená knihovna, přečteno v rámci Čtenářské výzvy. Nemusíte přemýšlet, vyčistíte si hlavu.

30.01.2023 3 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Napínavá kniha, kterou přečtete jedním dechem a konec? Uvidíte sami.

30.01.2023 4 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Oddychová knížka, která se čte sama.

30.01.2023 4 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Napínavé, čtivé, překvapivý závěr.

23.01.2023 4 z 5

Gerbešín a hezouni Gerbešín a hezouni Ivanka Devátá

Mám ráda humorné psaní paní Deváté, přečetla jsem všechny její knihy. Nevadí mi trochu opakování se, protože popisuje své životní postoje, příběhy a názory. Prostě mě baví.

Nové sliby Nové sliby Lilly Lucas

Příjemné nenáročné čtení, které vás nenutí k přemýšlení. Jen si užíváte zasněžených hor a romantiky - trochu přitažené za vlasy, ale milé.

21.01.2023 3 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Lehké oddechové čtení, ideální na letní dovolenou, ale dá se číst i v zimě :-)))

Prorokyně a hlupák Prorokyně a hlupák Jonas Jonasson

Knihu jsem četla v rámci čtenářské výzvy. Autorovy knihy znám, jeho neotřelý humor mě baví. Tentokrát to bylo trochu slabší, ale nevadí. Pobavila jsem se, odpočinula.

Vysněný život Ernesta G. Vysněný život Ernesta G. Jean-Michel Guenassia

Velmi čtivá kniha, plná překvapení i napětí, nutí srovnávat děj s realitou. Francouzský autor skvěle vystihl českou realitu. Závěr vás dostane.

12.01.2023 5 z 5