zbuy zbuy komentáře u knih

Staré dluhy Staré dluhy Peter Temple

Dobrá krimi s cinickym detektivem, tajemné vraždy, špetka politické korupce, bezva příběh.

20.07.2022 5 z 5

Mrtvá šelma Mrtvá šelma Jiří W. Procházka

Příjemná česká detektivka z Tábora, promyšlená, logická, nechybí napětí.

12.06.2022 4 z 5

Zpěv lamie Zpěv lamie Jan Hlávka

Příjemné čtení, méně akce neubírá na čtivosti, autor přinesl nový zajímavý pohled na dění v univerzu agenta Kováře a zasadil další střípek do celkového obrazu tohoto světa.

20.03.2024 4 z 5

Zavátá sněhem Zavátá sněhem Martin Stručovský

Pokolikáté už detektiv alkoholik? Ve mě zrovna ochlastové nebudí moc sympatie, a to tu už byly sakra super verze (Hary Hole, Matt Scudder, Jack Taylor). Kniha má čtivý děj, sem tam sice přitažený za vlasy (někdy více, někdy méně), ale autor se alespoň nebál přidat trochu fantazie za účelem zvýšit poutavost děje. Dialogy občas skřípou i postavy se chvílemi chovají nelogicky a k zápletce bych podotkl, že klíčový údaj k odhalení vraha mohl vyšetřovatel mít hned na začátku, a ne účelově na konci příběhu, než oběhl všechny ostatní podezřelé a prošetřil různé motivy. To bylo asi největší zklamání z této knihy. Přesto bych to ohodnotil jako nadprůměrnou českou detektivku, která má ale bohužel stále daleko do vybroušené Kopřivovy Rychlopalby, nebo knížek s Larsem od Daniela Grise.

09.03.2024 3 z 5

Tovaryš Tovaryš Alex Drescher

Výborně sladěný mix sci-fi a fantasy, napínavý děj se spoustou akce, drsný hláskující hrdina, jsou hlavní plusy této knihy u které jsem se královsky bavil.

24.08.2023 5 z 5

Dokonalý obchod Dokonalý obchod Alex Drescher

Tři detektivní příběhy ve fantasy kulisách. Zajímavé, čtivé pojetí.

28.08.2022 4 z 5

Zákony silnějšího Zákony silnějšího Jiří Brossmann

Dobrý námět ve skvělém prostředí, jen zcela nevyužitý potenciál. Hodnocení mezi třemi a čtyřmi hvězdami.

18.08.2022 4 z 5

Agent s cejchem smrti Agent s cejchem smrti Libor Machala

Oddechové čtení, odehrávající se ve světě, kde v Americe šedesátých let vládne mafie. Bavil jsem se, potěší i malá vzpomínka na Agenturu EF.

30.07.2022 4 z 5

Sbohem, baby Sbohem, baby Dennis Lehane

Výborný detektivní román, hledající tenkou hranici mezi dobrem a zlem. Skvělé dialogy, čtivé.

10.07.2022 5 z 5

Válka světů Válka světů Miroslav Žamboch

Návrat do X-Hawkova světa se vydařil, povedený příběh.

03.07.2022 5 z 5

Odplata Odplata Richard Stark (p)

Přečteno několikrát a stále mě to baví, i když v téhle knížečce nenajdete jedinou kladnou postavu. Parker je lupič a vrah a stejně mu musím fandit.

26.06.2022 5 z 5

Chřestýš Callahan Chřestýš Callahan Juraj Červenák

Fantasy western, zaujal, pobavil.

12.06.2022 4 z 5

Nejlepší den Nejlepší den Vladimír Šlechta

Skvělý povídkový průřez Šlechtovým Krvavým pohraničím.

19.08.2022 5 z 5

Kyborgovo jméno Kyborgovo jméno Vladimír Šlechta

Skvělá postapo sci-fi kniha, čtivé.

10.07.2022 5 z 5

Přežít Přežít Zbyněk Kučera Holub (p)

Chaotické, bláznivé, některé narážky a vtipy asi pouze pro zasvěcené.

03.07.2022 3 z 5

Na vlastní pěst Na vlastní pěst Miroslav Žamboch

Restart série, skvěle rozjetý.

03.07.2022 5 z 5

Konec projektu Gotteskämpfer Konec projektu Gotteskämpfer Petr Totek

S odřenýma ušima, ale přeci jen čtyři hvězdy. Začátek trochu váhavý jako by se autor rozhodoval kterou cestou se vydat. Vyvážil to solidní závěr, samozřejmě s otevřeným koncem...

22.07.2022 4 z 5

Smrt v záři neonů Smrt v záři neonů Libor Machala

Pátrání po tajemné droze ve městě mafie v době prohibice. Solidní díl série, četlo se to dobře.

22.07.2022 4 z 5

Měsíční zahrady Měsíční zahrady Steven Erikson (p)

Život je moc krátký na to, abych četl knihy, které mě nebaví. Obvykle dávám knize sto stran, aby mě dokázala zaujmout. Měsíční zahrady jsem dočetl do půlky a s čím dál větším odporem se ke knize vracel, až jsem ji zcela odložil. Navždy.

22.07.2022

Město mrtvých II Město mrtvých II Miroslav Žamboch

Tajemná řeka, bažiny, prales, indiáni, prima příběh, dobré čtení.

21.07.2022 5 z 5