zbuy zbuy komentáře u knih

Libyjská suita Libyjská suita Leonard Medek

Dobrodružství v rozpálené saharské poušti s příchutí tajemství a magie. Pěkné čtení.

23.08.2022 4 z 5

Zabíjení Zabíjení Štěpán Kopřiva

Jedna z knih plná masakrů a hlášek, které jsem hltal na přelomu milénia.

20.08.2022 4 z 5

Vládci strachu Vládci strachu Jiří Kulhánek

Moje první seznámení s autorem, který vzbudil zájem o českou fantastiku. Parádní akce, nadsázka, promyšlený příběh.

05.08.2022 5 z 5

Park ozvěn Park ozvěn Michael Connelly

Mé první seznámení s detektivem Boschem. Nejdřív jsem se nemohl začíst, ale pak mě to pohltilo.

30.07.2022 4 z 5

Mistrně napsaný brutální nářez. O mrtvoly, nebo aspoň části těl zakopáváte pomalu na každé stránce, bezva hlášky, dost dobrý čtení.

22.07.2022 5 z 5

Říkají mi Lars Říkají mi Lars Daniel Gris

Český pokus o noir-detektivku, který se povedl.

12.06.2022 4 z 5

Lars útočí Lars útočí Daniel Gris

Lars provětral mimo svého miláčka Ford Mustang GT i svůj nabroušený jazyk a drsnými vtípky okořenil vyprávění dalšího svého případu, který vyřešil na hraně zákona, jak už ostatně u něho bývá zvykem.

20.04.2024 4 z 5

Přežít Přežít Piers Paul Read

Syrový příběh, který se skutečně stal, dvakrát zfilmováno. Boj o přežití v kruté přírodě uprostřed hor. Boj s etikou a vírou v boha, jaká tabu může překročit člověk, když se chce zachránit? Výborné čtení.

28.01.2024 5 z 5

Pár kapek krve Pár kapek krve Vladimír Šlechta

Rychlá akční jednohubka, otírající se o Šlechtovy příběhy z Krvavého pohraničí. Příjemný poslední díl série před útokem Lorda Hawka na Agenturu Kovářů rovnováhy.

28.01.2024 4 z 5

Hitman Hitman Miroslav Žamboch

Spin-off knižní série Agent JFK, nikoliv ovšem pohled očima Agentury Kovářů rovnováhy, ale ze zorného úhlu druhé strany, té záporné. Příběh osamělého bojovníka přinuceného pracovat pro temného mága hraběte X-Hawka. Příjemná krátká jednohubka se vším co od Miroslava Žambocha očekáváte.

11.11.2023 4 z 5

Nájezdník z Pustiny Nájezdník z Pustiny Tomáš Sekerka

Zajímavý postapo/sci-fi námět, spousta akce, přesto se mi čtení nějak táhlo, zpočátku autor divoce přeskakuje v chronologii vyprávění, občas zbytečně plácne nějaké nelogické věci, text obsahuje mnoho popisných pasáží. Po téměř čtyřech stech stranách kniha končí tak nějak nijak, prostě čtenář musí jít do dalšího pokračování, chce-li se dovědět víc.

05.08.2023 3 z 5

Vincent Vega Vincent Vega Miroslav Žamboch

Příjemné westernové čtení s jemným nádechem sci-fi. Střelný prach, rychlé kolty a drsní chlapi, jako by vypadli ze starého filmu Sergia Leoneho. Agentura EF hraje v příběhu pouze okrajovou roli. Očekával jsem jen malinko více o minulosti Vincenta Vegy, když má kniha v titulu jeho jméno, ale skvělá závěrečná štvanice v horách všechny mé drobné chmury zahnala.

17.06.2023 5 z 5

Střepy z Apokalypsy Střepy z Apokalypsy Vladimír Šlechta

Lehce remasterované starší povídky sesbírané do jednoho svazku.

19.08.2022 4 z 5

Projekt Berserkr Projekt Berserkr Vladimír Šlechta

Jedna z prvních knih od Šlechty, kterou jsem četl a zcela mě uchvátila. Výborný příběh, odehrávající se po apokalypse v českém prostředí.

19.08.2022 5 z 5

Krev pro rusalku Krev pro rusalku Kristýna Sněgoňová

Zajímavý příběh, jen trochu zbytečně roztahaný a moc mi neseděl hlavní hrdina.

30.07.2022 3 z 5

Lars láme kosti Lars láme kosti Daniel Gris

Trochu slabší než první díl, ale pořád super čtení.

28.07.2022 4 z 5

Válečník Válečník Miroslav Žamboch

Hezké zakončení příběhu, závěr možná zbytečně uspěchán. Poutavé čtení.

25.07.2022 4 z 5

Veterán Veterán Miroslav Žamboch

Pomalejší rozjezd nejnovější Žambochové trilogie, která postupně nabírá na obrátkách.

25.07.2022 4 z 5

Krutý osud Krutý osud Dan Simmons

Mistrovský hattrick, akční, zábavné čtení.

24.07.2022 5 z 5

Temný příliv Temný příliv Peter Temple

O něco slabší než první kniha s Jackem, spoustu postav míň akce, ale pořád kvalitní detektivka.

20.07.2022 4 z 5