zamiokula zamiokula komentáře u knih

Skála Skála Peter May

Peter​ May je famózní vypravěč.. Spoustu let už jsem nenatrefila na tak skvělý příběh...Jeho vyprávění je tak sugestivní,že jsem chvílemi měla pocit jako by mně profukoval ledový vítr,jako bych na své tváři citila spršky slané mořské vody,jako bych to zoufalství cítila já... Úžasné!Víc k tomu nemám co dodat...

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Nooo..Už dlouho mne žádná kniha takhle nedostala!Tím spíš,že jsem se jí dlouho vyhýbala,protože film jsem znechuceně vypnula po dvaceti minutách...Až když jí audiolibrix vydal jako audio,a já zrovna byla ,, přejedená,, detektivek,rozhodla jsem se že to zkusím..Ale takovou nálož emocí jsem tedy opravdu nečekala!Užila jsem si každou jednu minutu,a dostala jsem všechno! Dobrodružství,zajímavé prostředí,věrného psího parťáka,smích i pláč...Pět hvězd je opravdu málo! Neváhejte, sáhněte po ní,a ještě lépe,kupte audio,ještě umocní zážitek z příběhu !!!

26.07.2021 5 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

O tom,že je Peter May famózní vypravěč, už jsem psala do komentářů u předešlých dvou dílů trilogie,a ani tímto třetím nezklamal..Musím říct,že už hodně dlouho jsem nezažila takový nádherný pocit,kdy vlastní rozuzlení není ani zdaleka tak důležité,jako skutečný požitek z každé jedné kapitoly vyprávěného příběhu...A hned po dočtení nastoupilo zklamani,že už je definitivní konec!Fin mi bude moc chybět

Deník ctihodné prostitutky Deník ctihodné prostitutky Chrysiida Dimoulidou

původně mně název odrazoval,ale na doporučení jiné čtenářky,jsem zkusila,a nelituji..pres stokrát omilane téma, velmi čtivý příběh,ktery mně opravdu bavil... žádné násilí,zadna krev,zadne lacině podbízivé sexuální detaily....milá,čtivý,laskavy,ve světě nasili odpočinkový pohodový příběh ...škoda jen že do češtiny od autorky přeložena jen tahle jedná kniha!

03.12.2016 5 z 5

Pařížská švadlena Pařížská švadlena Natasha Lester

Příběh Estelle mně připadal sám o sobě dost dramatický,a druhá dějová linka její vnučky už jako by zbytečná,přistihla jsem se že mám tendenci přeskočit kapitolu,abych se dozvěděla co bude s Estellou dál ...ale to je možná jen můj problém..Jinak po dlouhé době román do kterého jsem se ponořila,a opravdu si ho užívala!Vřele doporučuji!škoda že od autorky u nás byla vydána jen tato jedna kniha!S chuti bych si přečetla další!

28.10.2019 5 z 5

Láska si ťa nájde: Pod hviezdami Južného kríža Láska si ťa nájde: Pod hviezdami Južného kríža Barbara Bickmore

u této knihy jsem i někdy plakala,co všechno musely ženy tenkrát při osidlování vydržet!,hodně přemýšlela,a moc moc si užívala každé písmenko!kdyby to šlo, dala bych hvězdiček asi rovnou deset!je to neobyčejný příběh,neobyčejný zážitek,a patří k těm,na které nikdy nezapomenete a které musíte ,prostě musíte!mít ve své knihovně!

15.03.2013 5 z 5

List zo záhrobia List zo záhrobia Dominik Dán

Mam přečtené všechny ,,Danovky,,a i mockrát naposlouchane všechny vydané..léta jsem hledala takového autora..ačkoli vždy předesílá že příběh je smyšlený,lze dohledat skutečné případy kterých se to týká,a to mně nesmírně baví!Ale teď k tomuto konkrétnímu příběhu,nechci spoilerovat a tak napíšu jen že závěr mně naprosto uchvátil a z hloubi duše jsem souhlasila!Bravo Dominiku!a ještě mi nedá abych se nezmínila o skvostném přednesu Mariana Geisberga,který už tak úžasné příběhy svou interpretaci pozvnesl až někam do oblak!

02.08.2018

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Peter May je famózní vypravěč,a tato trilogie je prostě skvělá..A zážitek ze skvělého vyprávění ještě umocňuje skvostný Jiří Dvořák svou interpretací!Ačkoli v poslední době už kupují jen velmi málo​ knih,u téhle kompletní trilogie v podobě audioknih jsem neodolala..Vřele ,opravdu vřele doporučuji!!!

Kdo pohne osudem Kdo pohne osudem Jane Stubbs

Zajímavé jak jsou zde skoro samé,ne právě nadšené komentáře...ja,ač dost konzervativní čtenářka,uz dopředu zaujatá, musim přiznat,že se mi kniha velmi líbíla!!Z donucení dalo by se říct,jsem nahlédla,a už číst nepřestala...Dokonce mne následně velice zklamalo,že autorka žádnou další knihu nenapsala.. Škoda,ráda bych si od ní přečetla ještě něco...

05.01.2017 5 z 5

Město kostí Město kostí Michael Connelly

opět Harry Bosch a opět příjemné počteníčko!kvalitní detektivka u které se člověk nenudí!ostatně všechny knihy s Harrym jsou povedené..vřele doporučuji!

30.10.2013 5 z 5

Robin Robin Zdena Frýbová

skvělé nepřekonatelné a veselé čtení,Zdena Frýbová má smysl pro laskavý humor a když čtete Robina nemůžete,prostě nemůžete mít blbou náladu...kdybych měla vypsat nejoblíbenější pasáže nestačil by mi prostor tohohle komentáře..tak snad jen jedna za všechny.scéna před obchodem,kde paní běduje co tomu chudáčkovi pejskovi asi dávají žrát když,,ani nezná šunku,,!některé repliky z této knihy citujeme i v naší rodině už léta:-)každý kdo má pejska se tu najde a musí válet smíchy...jen podotknu že paní Frýbové se velmi dařilo i psaní příběhů v opačném duchu,taková kniha,,Z neznámých důvodů,, o pokřiveném charakteru ženy která vyrůstala v rodině bez lásky je taky velmi zdařilá a patří k mým oblíbeným!

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

nejprve mi dovolte vzkaz pro ,,machrus,,:ano Christian Bale by byl ten pravý!a ted ke knize:možná jsem trochu masochista ale knihy s touto a i jinak drsnou životní tematikou mně zajímají a i baví, protože život takový drsný je a nesnáším slaďáky,ale musím říct že tahle kniha mně naprosto uchvátila!a i s tím zakončením které má...myslím že kdo v životě byl opravdu na dně a měl pocit že nemá východisko,pochopí hlubokou myšlenku a podtext tohoto příběhu...žádná laciná klišé,syrová realita a nepřikrášlené pocity hlavních hrdinů....a myslím ,že kdyby tam byla kapitola z hlediska pohledu Wila,čtenář by to zoufalství už snad ani neunesl,a to byl asi i autorčin názor,troufám si říct...kdyby se jen jeden zdravý člověk nad řádkami této knihy zamyslel a přestal bědovat nad malichernostmi,kniha by splnila svůj účel!a takhle podobně mně kdysi před lety zasáhla knížka,,Byl jsem daun,,bohužel na autora si už nevzpomínám,ale byla to stejná síla!dopuručuju všem čtěte!čtěte!tuhle knihu si prostě přečíst musíte!

Létající lékařka Létající lékařka Barbara Bickmore

tato kniha mne upoutala už hned když vyšla,lékařské prostředí je vyloženě moje!tentokrát z trochu jiného úhlu,a velice dobré!Bickmorové styl je prostě nepřekonatelný!mám jí opravdu ráda!stojí za přečtení v každém případě,ženský román,jeden z těch opravdu skvělých!

22.02.2013 5 z 5

Zpětný ráz Zpětný ráz Peter May

(SPOILER) Poslouchala jsem audioverzi.Spoiler: říkala jsem si,že ještě jednou uslyším,,měl v očích slzy,,tichý pláč,,nebo ,,zalily se mu oči slzami,,hodím ten přehrávač i s mobilem z okna !Enzo je uřvanej jak stará dě*ka!Jako pardón,ale trilogii Muž z ostrova Lewis se to ani zdaleka nevyrovná...

21.11.2020 3 z 5

Druhá garnitura boží Druhá garnitura boží Willi Heinrich

Také se k této knize pravidelně nepravidelně vracím..a ačkoli vyšla před mnoha lety,jsem přesvědčená že je mnohem působivější než dnes tolik propagovaný černobílý svět a jemu podobné..pro mne je to pokaždé takové čtenářské pochutnanicko...

02.08.2018

Karel IV. - Tajný deník Karel IV. - Tajný deník Josef Bernard Prokop

Poslouchala jsem jako audioknihu,skvěle přečtenou Jiřím Dvořákem...Myslím,že svým projevem dílo povznesl ještě výš!A obdiv autorovi,nejsem fanoušek historických knih,vlastně je čtu jen opravdu výjimečně,ale tato je skvostná!!!

25.12.2016

Popol všetkých zarovná Popol všetkých zarovná Dominik Dán

No,já tedy nevím,ale kdyby se pořád vyjde neomilalo,že je to autorova prvotina,vůbec by mně to nenapadlo, možná ti,co to zde tolik haní,by meli zkusit napsat něco sami,myslí li si,že by to dokázali lépe... Já jsem knihou nadšena,styl mně přímo uchvátil,a občasné odbočky od děje, i vtipné postřehy,na které si všichni stěžují,se mi velmi líbilo,a nutilo mne nad některými věcmi se pořádně zamyslet...ale uznávám, že je to částečně také způsobeno mým vyšším věkem, a tudíž tím,že onu zde popisovanou dobu ,jsem sama zažila...zkrátka za mně autorovi velký obdiv,a uz se těším na jeho další literární skvost!!!

01.04.2016

Co by se kovbojkám stávat nemělo Co by se kovbojkám stávat nemělo Kamila Nováková

tato útlá kniha mně opravdu pobavila!několikrát jsem se i zasmála a celé to bylo takové optimistické čtení pro zvednutí nálady...škoda jen,že autorka ještě nemá další knížky,skoro mně to mrzelo :-)takže jestli je to prvotina,jen at klidně píše dál...

18.05.2014

Hledači mušlí Hledači mušlí Rosamunde Pilcher

pro mně tedy rozhodně nudná nebyla!možná proto že jsem dříve narozená a mám dítě....naopak oslovila mne a to hlavně proto že vás nutí přemýšlet kde se vzala ta zvětšující se trhlina mez vámi a vaším dítětem,kterému jste všechno dala, a kdy to vlastně začalo?a překrásná scenérie Cornwalu a přírody to jen skvěle dokresluje...maminky čtěte\!

28.09.2013

Šaman Šaman Noah Gordon

tato kniha mne před mnoha lety donutila přečíst i autorovy všechny ostatní .Ovšem nenazvala bych jí westernem,to myslím je dost zavádějící..především je to krásný a čtivý příběh,,u kterého se rozčilujete,i slzíte a naprosto vás charaktery jednotlivých postav. pohltí.přečetla jsem jí jedním dechem a nemohla se od ní odtrhnout.Dodnes se k ní občas vracím a pokaždé je to stejně příjemný čtenářský zážitek!kdo nezná tomu vřele doporučuju:čtěte!Zrovna tak Lékařku a skvělý Tribunál smrti!