Zak66 Online Zak66 komentáře u knih

Hledání Jedi Hledání Jedi Kevin J. Anderson

Na trilogii Akademie Jedi jsem se nesmírně těšil. A první díl rozhodně nezklamal. Skvělý příběh, který se dělí na pár dějových linek, které všechny byli senzační. O postavách asi ani mluvit nemusím. Han, Chewie, Leia, Lando a Luke jsou jako vždy suverénní. A nové postavy rozhodně o moc nezaostávají. Hlavně Kyp Durron a Admiral Dalla. Máme tu taky malé Solovy děti Jacena a Jainu. Akce je suprově napsaná. Víc asi nemám co říct. Strašně se těším na druhý díl.

03.07.2022 5 z 5

Star Wars - Ztracené hvězdy Star Wars - Ztracené hvězdy Claudia Gray (p)

Tak tato kniha mě absolutně překvapila. Opravdu jsem nečekal tak skvělý příběh. Obě dvě hlavní postavy jsem si zamiloval a fandil jim po celou dobu. Procházíme jejich životy od dětství až do dospělosti. I vedlejší postavy jsou bezvadné. A dojde i na setkání se starými dobrými známými postavami. Je tu krásné napojování na děj originální trilogie. I přes svou tloušťku se kniha čte pěkně rychle. Za mě prostě bomba a neodsuzujte to jenom kvůli tomu, že je to canon!

25.04.2022 5 z 5

Železná pěst Železná pěst Aaron Allston

Šestá kniha ze série X-wing, Železná pěst, je další senzační díl. Vše je tu výborné jako u předchozích dílů: postavy, dialogy, akce, napětí, zvraty atd. Co se týče akce, tak musím vyzdvihnout finální bitvu, která byla opravdu super. Je tu i pár silných emočních scén, zvlášť u jedné jsem uronil i slzičku. Taky velkoadmirál Zsinj je tu o něco více než byl v Eskadře Wraith. Za mě paráda, hurá na Solovi rozkazy!

05.02.2022 5 z 5

Bactová válka Bactová válka Michael A. Stackpole

Čtvrtá kniha ze série X-wing, Bactová válka, pokračuje dál v zajetých kolejí. Skvělý příběh, zábavné postavy a hromada akce. Právě akce je tady naprosto bravurní a v mnoha případech i napínavá. Mnoho postav se pohnulo dál ve svém vývoji (a to především Corran a Mirax). Intriky, se kterýma se tady nešetří, jsou super. No a taková třešnička na dortu je tu můj oblíbený Talon Karrde. Víc asi nemám co říct.

16.01.2022 5 z 5

Eskadra Rogue Eskadra Rogue Michael A. Stackpole

První kniha ze série X-wing, Eskadra Rogue, je skvělým začátkem. Představuje nám nové postavy, které je zábava sledovat. A to především hlavní postavu, Corrana Horna. Toho jsem si obzvlášť oblíbil. Kniha samotná baví od začátku do konce. Několikrát jsem se u čtení i hlasitě zasmál. Akce je zde zvládnutá na jedničku a to především vesmírné bitvy.

29.12.2021 5 z 5

Labyrint zla Labyrint zla James Luceno

Labyrint zla je dobrá kniha, která má takový "Clone wars" styl a tempo, což bylo super. Je tu velmi zajímavý příběh a zápletka, u které je člověk napjatý. Co se týče postav, tak kromě našich známých jako Anakin, Obi-Wan, Dooku, Yoda, Palpatine, Grievous, o kterém jsme se taky něco dozvěděli, tu máme i Windua, Shaak Ti, Kit Fista nebo Stass Allie. Máme tu mnoho návazností s Epizodou III a taky několik narážek na předešlé knihy (Yoda: Temné setkání). Tuto knihu doporučuji, už jen kvůli tomu, že si člověk po ní může ihned pustit Epizodu III a mnohem více si ji užít.

18.11.2021 5 z 5

Pouť pozůstalého Pouť pozůstalého Timothy Zahn

Pouť pozůstalého je skvělý samostatný román, který ale volně navazuje na Ruku Thrawnovu a Mezigalaktickou výpravu. Kniha už po pár stránkách nabírá spád a postupně je čím dál tím napínavější. Soustředí se hlavně na postavy Luka a Mary plus na pár nových postav. Všechny nové postavy jsou tady super a mají každá něco do sebe. Velmi se mi tu líbí Chisská ascendence, o které se tady taky něco dozvíme. Kniha taky několikrát nabere dosti detektivního ducha, což nebylo vůbec na škodu. Za mě skvělá kniha.

06.10.2021 5 z 5

Ruka odplaty Ruka odplaty Timothy Zahn

Velmi dobrá kniha. Začátek se sice trochu zadrhával, ale zbytek je už dobrý a konečná bitva je fakt napínavá. Pěkná návaznost s knihou Oddanost. Postavy pěti stormtrooperů jsou zde stejně dobré jako právě v Oddanosti, až na to, že tu podle mě nemají tolik prostoru. Mara Jade jako Císařova ruka opět exceluje. Dále tu máme zase naše dobré známé z originální trilogie Star Wars, Luka, Leiu, Chewio a Hana, jehož humor neselhává. Přítomnost Thrawna už je jen skvělá třešnička na dortu.

14.08.2021 5 z 5

Oddanost Oddanost Timothy Zahn

Tato kniha byla velmi příjemné čtení. Jediný co mi bylo na obtíž, byl počet zápletek, který v pár místech byl dost zamotaný a nepřehledný, ale na konci se to poměrně dobře vysvětlilo. Skupina pěti stormtrooperů se mi velice líbila a bavila mě od začátku do konce. Chronologický začátek příběhu Mary Jade a i samotná Mara Jade byli super. Čtveřice známých postav z originální trilogie tu byla taky fajn, především Han Solo, jehož humor miluji.

07.08.2021 5 z 5

Darth Bane: Pravidlo dvou Darth Bane: Pravidlo dvou Drew Karpyshyn

Druhý díl Baneovi trilogie není sice tak dobrý jako první díl, ale pořád se jedná o skvělé Star Wars čtivo. Ještě více se ponoříte do temné strany Síly. Postava Zannah je tu super a závěrečný boj byl famózní. Pro každého fandu Star Wars povinnost.

PS: Po druhém přečtení ještě lepší. Darth Bane je prostě perfektní charakter a ultimátní Sith. Navíc jsem zase mnohem více vnímal celkové dění v galaxii, které je tady naprosto zásadní. Zkrátka famózní.

09.07.2021 5 z 5

Darth Plagueis Darth Plagueis James Luceno

Opravdu naprosto skvělá Star Wars knížka, která baví od začátku do konce. Postavy Plagueise a Sidiouse jsou neskutečně super. Je tu mnoho narážek a odkazů na dávné Sithy včetně Banea. Člověk se hodně podívá do politiky světa Star Wars a to je skutečně zábava sledovat. Pro každého fandu Star Wars povinnost.

PS: Po druhém přečtení ještě lepší. V mnoha intrikách a plánech jsem se mnohem lépe orientoval. A to i v narážkách na mnohé Sithy.

09.07.2021 5 z 5

Star Wars omnibus: Letopisy rytířů Jedi. Kniha druhá Star Wars omnibus: Letopisy rytířů Jedi. Kniha druhá Kevin J. Anderson

Tohle je můj další splněný sen na poli Star Wars literatury. Příběhy Freedona Nadda, Ulica Qel-Dromy a hlavně Exara Kuna jsem vždycky zbožňoval a moc si přál je přečíst. (To samé platí i o příbězích z prvního omnibusu, ale ty jsem četl jako Epic Collection. Proto jsem na to nepsal komentář.) No, a to vše se splnilo a dostálo to všem mým očekáváním, ba některá to i překonalo. Má to skvělé postavy, které jsem si opravdu oblíbil, v čele právě s Exarem, Ulicem a Nomi Sunrider. Velkolepé bitvy a epické souboje. Strhující intriky a zvraty. Či návštěvy mnohých známých míst. Tato série je navíc strašně zásadní pro historii Star Wars! Opravdu jedna z nejlepších sérií komiksů ze Star Wars. Dokonalé.

13.04.2024 5 z 5

Konečné proroctví Konečné proroctví Gregory John Keyes

Osmnáctá kniha ze série Nový řád Jedi, Konečné proroctví, je naprosto dechberoucí kniha. Já jsem z toho úplně mimo. Čeká mě finále této série a asi mi pukne srdce napětím. Zde se zase něco poodhalilo o Yuuzhan Vongzích, Zonamě Sekot a obecně o všem, co tuto válku provází. Právě tato linka, která se tím zabývala, byla ta nejlepší. Nejen, že se zde vrací miláček davů Corran Horn, ale sledujeme tu Tahiri, která si v předešlých dílech prošla velkou cestou. Dále tu máme tři konkrétní Yuuzhan Vongy, které už také nějakou dobu známe. No, nechci tady mluvit spoilerově, takže to je asi všechno, co k tomu napíšu. Druhá linka je klasická bitva, která měla grády a skvělý závěr. Wedge Antilles je jednoduše excelentní, a Han Solo či Leia Organa Solo také. Vše je připraveno. Vše je postaveno. Teď se blíží konec jednoho z největších příběhů ze Star Wars!!! A já jsem si jistý, že mně vytře zrak jako ještě nikdo!!!

10.05.2023 5 z 5

Heretik 3 - Návrat Heretik 3 - Návrat Sean Williams

Sedmnáctá kniha ze série Nový řád Jedi, Heretik III Návrat, je naprosto perfektní knihou. Linka s Nomem Anorem byla pecka a jsem opravdu zvědavý, jak se tato linka zakončí. Linka s Hanem a Leiou byla dobrodružná a super. Zde velmi potěšila přítomnost Dromy a Rynů. Jejich rasu jsem si velice oblíbil. Taky vypíchnu postavu Tahiri, která se mi v celé trilogii Heretik opravdu líbila a dostala neskutečný příběh a vývoj. A nakonec linka na Zonamě Sekot a to bylo panečku něco. Zonama Sekot je fakticky zajímavý koncept a neskutečně mě baví. Rozmluvy Sekotu s Lukem a Jacenem jsou snad to nejlepší na knize. O postavách není třeba ani mluvit. Teď se skutečně míří do finále a já snad vybouchnou napětím a očekáváním.

18.04.2023 5 z 5

Heretik 2 - Uprchlík Heretik 2 - Uprchlík Sean Williams

Šestnáctá kniha ze série Nový řád Jedi, Heretik II Uprchlík, je naprosto úžasnou knihou. Pokračují zde tři hlavní linky z předchozí knihy, přičemž linka s Nomem Anorem je poněkud kratší, pořád však super. Ale o to jsou ty dvě zbylé delší. No, a to bylo perfektní. Linka s pátracím týmem po Zenomě Sekot byla skvělá. Podívali jsme se blíže na kulturu Chissů a jejich planetu. Druhá linka se týká Hana a Leiy a jejich dobrodružství na Bakuře, což bylo něco. Opět musím pochválit, jak dokonale navazují na předchozí knihy z EU. Zde je to konkrétně The Truce at Bakura. Hned bych si ji přečetl :). V této lince vypíchnu intriky a zvraty, kdy člověk si myslí, že něco ví, a najednou se to celé zase obrátí naruby. Zmíním ještě Tahiri, která je velmi zajímavá a jsem zvědav, jak to s ní dopadne. Všechny postavy jsou zde samozřejmě, jako obvykle, skvělé. Nemohu se dočkat na další díl!!!

12.04.2023 5 z 5

Heretik 1 - Zůstatek Heretik 1 - Zůstatek Sean Williams

Patnáctá kniha ze série Nový řád Jedi, Heretik I Zůstatek, je parádní kniha. Příběh pokračuje dál a pomaličku, ale jistě, se blížíme k finále. Příběh je rozdělen na tři hlavní linky, kdy mě bavily všechny tři. I když linka s Imperiálním Zůstatkem byla opravdu nejlepší. Skvěle provedená akce, zvraty, ale i politika. Opět, jak už je snad tradicí, musím vypíchnout postavy. Jak Luke, Mara, Han, Leia, Jacen, Jaina, tak i Jag, Tahiri, Pellaeon, Saba, Nom Anor atd byli prostě perfektní. Konkrétně postava Noma Anora dostala nový směr a jsem zvědavý, co tam ještě vyvede. A nakonec musím velice pochválit, jak zde navázali na jednu konkrétní trilogii z EU a vlastně to zde úplně ukončili. Ti, co četli, ví. No, letím na další díl!!!

01.04.2023 5 z 5

Cesta osudu Cesta osudu Walter Jon Williams

Čtrnáctá kniha ze série Nový řád Jedi, Cesta osudu, je další dokonalá kniha. Já vůbec nevím, co mám napsat. Tady je prostě všechno, co si jen přát. Zmíním opravdu jen pár věcí, které mám aktuálně na mysli. Intriky a politika tu byli fenomenálně vystavěny a napsány. Akce a bitvy byly fantastický. Na konci to mělo takový grády, že to nejde přestat číst. Po minulém díle tu máme také opět pár filozofických dialogů Vergere, ale tentokrát s Lukem Skywalkerem, což bylo něco. Postavy, jako Jacen, Jaina, Mara, Han, Leia, Pellaeon, Kre'fey, Kyp, Tesar, Iblis, Tsavong Lah, atd atd, byli jako obvykle úžasní. Plus vypíchnu Cala Omase, Nejvyššího vládce Shimrru a Admirála Ackbara, kterého jsem rád zase viděl. Takto bych tu mohl být ještě dlouho. Válka začíná nabírat nový směr a já se, jako vždy, nemohu dočkat, co bude dál. Hurá na další díl!!!

19.03.2023 5 z 5

Zrádce Zrádce Matthew Woodring Stover

Třináctá kniha ze série Nový řád Jedi, Zrádce, je dechberoucí. Takováto kniha tu ještě nebyla. Hltal jsem každičkou scénu s Jacenem a Vergere. Jejich úvahy a neuvěřitelné filozofické myšlenky. Opravdu mi to hodně dalo. Obecně si myslím, že jsem nalezl rovnováhu, co se týče konceptu Síly, hlavně co se týče její "světlé a temné straně". Všechno mi to zapadlo, zacvaklo a jsem šťastný, že tomu již plně rozumím. Jinak samotná postava Jacena Sola je zde skvělá, neuvěřitelně mě baví a jsem zvědav na její budoucnost. Vergere tu byla sama o sobě skvělá, ale pořád si nejsem tak nějak jistý, o co jí jde, při kom stojí, co chce. Vyloženě mi nahání strach, čeho je schopná. Opět jsme se také dozvěděli mnoho nového o Yuuzhan Vongzích. A jako třešničku na dortu zmíním Gannera Rhysode, který byl fenomenální. Hurá na Cestu osudu!!!

12.03.2023 5 z 5

Nepřátelské linie 2: Bašta rebelů Nepřátelské linie 2: Bašta rebelů Aaron Allston

Dvanáctá kniha ze série Nový řád Jedi, Nepřátelské linie II Bašta rebelů, je naprosto fenomenální kniha. Budu se opakovat, stejně jako u prvního dílu dualogie, ale tohle má prostě všechno perfektní. Postavy, dialogy, akci, zvraty, vesmírné bitvy, souboje se světelným mečem, no prostě všecko. Obzvlášť postavy jsou skvělé, Luke, Mara, Han, Leia, Wedge, Tycho atd atd. Zmíním tu příběhovou linku na Coruscantu, která byla ohromující, dechberoucí, no WOW! A celá závěrečná bitva je jako orchestr té nejkrásnější hudby. Celý příběh jde neuvěřitelným směrem a já se nemůžu dočkat, kam to naše postavy zavede. Opravdu se klaním panu Allstonovi, protože to, co zde vytváří, je úžasné. A teď, Zrádce. Na toho jsem neskutečně zvědavý, vzhledem k postavě Jacena Sola. Hurá na něj!!!

04.03.2023 5 z 5

Temná pouť Temná pouť Elaine Cunningham

Desátá kniha ze série Nový řád Jedi, Temná pouť, je úžasná kniha. Lehce jsem se obával, vzhledem k ohlasům a hodnocením, ale úplně zbytečně. Cesta Jainy Solo po událostech z Hvězdy po hvězdě byla více než zajímavá a napínavá. Někdy šla sice Jaina lehce na nervy :), ale to posloužilo příběhu. Nemohu se dočkat, kam zamíří dál. Obecně celý příběh mě neskutečně bavil. Avšak snad to nejlepší na knize je Kyp Durron. Ten má v Novým řádu Jedi svojí nezpochybnitelnou úlohu, i když je taková, jaká je. Ale tady si prošel značným vývojem a pokud bude takto pokračovat, tak to bude paráda. Další skvělá postava by Jag Fel, kterého jsem si dost oblíbil. I Han, Leia, Mara, Luke, Tenel Ka... byli super, i přes to, že tu zas až tak moc nebyli. No, já už jsem celý nedočkavý na další díl, takže hurá na něj!!!

18.02.2023 5 z 5