zaba335 zaba335 komentáře u knih

Ty a já, navždy Ty a já, navždy Jill Mansell

Dlouho jsem nečetla takhle dojemnou, romantickou i komickou knihu. Příběh je napsán s takovou lehkostí, že si jej představujete jako film. Je rozvíjen do více dějových linií, které jsou všechny nějakým způsobem propojeny. Od začátku až do konce čtete s úsměvem na tváři, hlavně v rozhovorech mezi Lily a Danem. Celou knihu doufáte v určitý konec, který snad dopadne dobře. Konec mě dojal tak jako celá kniha, a jsem zvědavá na další knihy od paní autorky. :)

03.04.2020 5 z 5

Zvířecí hrdinové Zvířecí hrdinové Ben Holt

Je opravdu neuvěřitelné jak jsou zvířata odvážná a soucitná. Co všechno dokáží a jací jsou opravdoví hrdinové, o tom pojednává tahle skvělá knížka, která je soupisem různých příběhů z hrdinského života zvířat.

28.12.2019 5 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Bezvadná knížka. Jojo Moyesová má velmi charakteristický styl psaní, kterým si drží kvalitu svých knížek velmi vysoko. Příběh měl spád, hodně zvratů a úžasný konec. Velmi čtivá oddechovka. A během čtení jsem si velmi oblíbila postavu pana Nichollse. :)

27.10.2019 5 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Ze začátku velmi jednoduše psáno, čím hlouběji jsem se dostávala do děje knihy, tím více mě bavila. Plno zvratů a sled nečekaných událostí. Konec mě velmi překvapil.

26.07.2019 5 z 5

Sezdány válkou Sezdány válkou Soraya M. Lane

Pěkný romantický příběh z válečné doby. Nevšední, zajímavý, s dobrým dějem a postavami.
Kniha by byla téměř dokonalá kdyby se tam nevyskytovalo až příliš mnoho chyb a překlepů a nechybělo dostatek popisných pasáží, které by lépe vykreslily atmosféru a prostředí knihy.

07.09.2022 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Kniha není žádnou převratnou literaturou. To se snad ani od erotického románu nedá čekat. Každopádně proč všichni čteme romány pro ženy? Abychom si odpočinuli od reality.
Proto nebudu hodnotit děj ani postavy, protože si myslím, že to ani nejde.

01.08.2022

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Zatím nejlepší díl od paní autorky. Hezké, milé, zajímavé.

04.01.2022 5 z 5

Ostrov Lhářů Ostrov Lhářů E. Lockhart (p)

Velice zvláštní kniha.
Podle anotace jsem si myslela, že to bude příběh o partě přátel s hrdinkou Cadence v hlavní roli, která nebude úplně normálním teenagerem a spolu s kamarády budou zažívat letní dobrodružství na ostrově se vším všudy. Lásky, intriky, tajemství. To bylo moje očekávání.
Z prvních 100 stránek jsem úplně nepochopila smysl příběhu. Cadence tam popisovala svoje pocity a myšlenky a rodinu, ve které jsem se docela dost ztrácela.
Po první polovině jsem tak nějak četla a říkala si, že už se tam možná i něco dozvím, ale pak to zase přešlo až zhruba do 75. kapitoly, kde se konečně něco začalo dít, ale potom jsem se dozvěděla, že se to asi vlastně nestalo a doteď úplně nechápu o čem jsem četla.

09.08.2021 3 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Druhý díl je peckovní. Více jsem si zamilovala hlavní postavu Liu, která je bezvadná. V tomto díle autorka pěkně zamíchala kartama, protože jsem nečekala ani jeden zvrat.
Mám strašně ráda Kadena, který ač je zabiják, tak jeho vývoj je v knize asi jeden z nejzajímavějších, Rafe je slaďouš, který tam nějak automaticky zapadá a postava Komizara je jen takový perfektní dodateček.
Konec je velmi otevřený a co nejrychleji si potřebuju přečíst třetí díl.

03.08.2021 5 z 5

Léto, kdy jsme se potkali Léto, kdy jsme se potkali Robin Constantine

(SPOILER) Kniha mě trochu zklamala. A nebo jsem od ní měla příliš velká očekávání. Těžko říct.

Se čtením jsem čekala na léto, na pravou atmosféru a myslela jsem si, že to bude trošku něco jiného. Postavu Bryana jsem si naprosto zamilovala, líbilo se mi jeho myšlení i charakter. S Cassidy jsem to měla ze začátku úplně stejně, než se stalo ke konci to, co se stalo. Autorka vytvořila pár stránek před koncem totální zvrat. Ale ne takový, na který jsme zvykli. Zvrat který převrátil celé moje dosavadní smýšlení a představu o knížce. Celou dobu to byla příjemná, oddechová romanťárna, která byla na 4 hvězdičky. Ale pak se z toho stalo to co se stalo. Cassidy se z ničeho nic chovala úplně jinak, než za jakou jsem ji měla, a to se mi moc nelíbilo. Kdyby kniha měla další díl a takhle to skončilo, tak možná ale tohle bylo takové trochu moc přehnané. Takovýto zvrat a sladký konec.

No čekala jsem trochu něco jiného. Ale i tak, pro mladší teenagery určitě dobrá záležitost.

23.07.2021 3 z 5

Před námi Před námi Anna Todd

Po roce jsem se vrátila do života Tessy a Hardina a znovu jsem s nimi prožívala tento neuvěřitelný příběh plný emocí a rozervaných scén.

Po všech recenzích jsem si nebyla jistá, zda mě tento díl pohltí jako všechny předchozí. Ano jistě, je to takový dodatek. Přes všechny negativní recenze a smíšené pocity jsem začala první větou a tak jako u předchozích dílů, mě vyprávění Anny Todd naprosto pohltilo. Znovu jsem si připomněla, jaké to bylo přečíst knihu za jediný den, která mě chytla a už nepustila.

Dodatkový díl očima ostatních postav, a hlavně Hardina, mě neskutečně bavilo. Bylo zajímavé nahlédnout do hlav ostatním postavám např. Molly nebo Zedovi. Hardinovo vyprávění bylo ovšem nejlepší.

After je mojí srdcovkou. Anna Todd to prostě umí!

18.07.2021 5 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

,,Stvořit sen může trvat léta. Na jeho rozbití stačí zlomek vteřiny.''

Kniha má krásnou obálku, je také nádherně řešena mezi jednotlivými kapitolami.
Děj a postavy jsou o něco komplikovanější. Řekla bych, že s fantasy to má společné jen velmi málo, spíše bych se přikláněla k young adult, trochu drsnější pohádce nebo romanci. Prostředí, ve kterém se příběh odehrává má velmi příjemnou atmosféru, která příběhu dodává to správné kouzlo.
Postavy jsou, až na pár výjimek, převážně sympatické.
Příběh mě v první polovině knihy moc nebavil, spíše jsem se musela do čtení trochu nutit, po půlce se to trochu přehouplo a začalo mě to bavit o něco víc. Možná za to mohly popisné pasáže, kterých je v knize požehnaně. Také se mi ze začátku trochu pletly postavy Kadena a Rafea. Romantická linka mě bavila asi nejvíce z celého děje.
Pokud chcete napínavější část knihy, počkejte si na konec, protože tam to teprve začíná. Doufám, že druhý díl bude o něco lepší a docela se na něj těším.

12.07.2021 4 z 5

Světlo nad Londýnem Světlo nad Londýnem Julia Kelly

(SPOILER) Tak tahle knížka byla opravdu něco! Hned u první věty mi bylo jasné, že to bude pecka. Autorka píše velmi čtivě, přesvědčivě a tak, že se nemůžete od knihy odtrhnout. Prostě pravý wow efekt. V knize bylo několik dějových zvratů, které by mě ani ve snu nenapadly. Velmi zajímavé bylo dozvědět se něco o smíšených baterií a protivzdušné obraně, ve které pracovaly ženy.
Líbilo se mi protínání minulosti a současnosti. Postavy byly velmi silných charakterů až na Paula, samozřejmě, ale to po přečtení pochopíte. Louise byla odvážná, silná mladá žena, která dokázala mnoho a proto mi byla nejsympatičtější. Její kamarádky a sestřenice taktéž.
Linka Cary a Liama byla už jen takovou třešínkou na dortu, kterou jsem si užívala a ke konci velmi dojímala. A nesmím zapomenout na Rufuse, který tomu dodal už jen to pravé kouzlo.
Kniha je určitě pro všechny, kteří mají rádi Dopisy, které nikdo nečetl. Je podobné atmosféry.
Autorka je pro mě novým objevem a doufám, že u nás vyjdou i její další knihy. :)

07.07.2021 5 z 5

Psí slib Psí slib W. Bruce Cameron

Přemýšlela jsem, jestli dát 4 nebo 5 hvězdiček. Tento díl byl poněkud jiný než díly předchozí. V první polovině knihy, kdy Bailey představoval Coopera mi přišlo, že se děj trochu táhl, postavy mi byly sympatické až na Granta, který si trochu reputaci napravil v druhé polovině knihy, ale i tak mi byl od začátku méně sympatický než ostatní postavy. Ava a Burke byli top.
V druhé polovině knihy už to bylo o hodně lepší, děj nabíral na síle a já nemohla přestat číst. Linka Rileyho byla zajímavější, postavy dospělejší a Oskar byl třešnička na dortu. Lacey byla boží, rodina Wenling jakbysmet.
Kdybych měla hodnotit čistě knižně asi by to na ty 4 hvězdičky bylo, ale tak nějak tam poté převažují pozitivní emoce a hlavně citová zainteresovanost, jako milovník psů jsem to prožívala více než by se mělo, proto nakonec 5 hvězdiček.

04.07.2021 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Tajemná kniha s ponurou atmosférou. Velmi čtivá, zajímavý námět.

06.12.2020 3 z 5

Přiznání Přiznání Anna Todd

Nápis na obalu knihy naprosto sedí s obsahem a s mými pocity. Druhá vlna emocionální exploze vystihuje úplně všechno. Druhý díl této série čtenáře opět vtahuje do příběhu Tessy a Hardina, kteří neumí žít spolu ani bez sebe. Napříč všemi problémy se snaží najít cestu, aby jejich vztah fungoval. Mezitím každý řeší problémy s rodinou. Na dvojce se mi líbilo rozdělení kapitol podle toho, z jakého pohledu byl děj vyprávěn a bylo zajímavé číst jak Hardin, tak Tessa vidí různé problémy a názory. Taky mi přišlo, že oba během dvojky nějak postupně dospívají, mění se a snaží se. Vášeň, která mezi nimi je, byla z knihy naprosto evidentní a před paní autorkou smekám klobouk, protože napsat klasickou romantickou knihu, při které se rozplývám a nevnímám okolí, jen příběh, se opravdu povedlo. :)

02.08.2020 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Třetí díl Skleněného trůnu byl dobrý. Oproti jedničce a dvojce trochu slabší, kvůli velkému rozjezdu. Ze začátku jsem měla pocit, že v kapitolách s Manon čtu jiný příběh. Od druhé půlky se to ale nějak zlepšilo. Kapitoly se Cealenou a Jeřábem byly úchvatné a Dorian s Chaolem byla taková třešnička na dortu. Přišlo mi, že je tento díl takový seznamovací pro pokračování. Čtivost je každopádně stále na vysoké úrovni.Konec je velmi otevřený a tak jsem zvědavá na další díl. Celkové hodnotím jako takový lepší průměr. Skleněný trůn je prostě boží. ❤

17.06.2020 4 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Na klasiku mě bavila, i když se mi hůře četla. Ale to je u každého individuálně. Celkově hodnotím jako moc povedené dílo.

23.08.2019 4 z 5

Milenec lady Chatterleyové Milenec lady Chatterleyové David Herbert Lawrence

(SPOILER) Příběh mě mile překvapil. Je skromný, s komplikovanými postavami a zajímavým příběhem.
Connie je velmi rozervaná, z charakteru její postavy jde poznat, že sama neví co určitou dobu chce, Mellors se zdá ze začátku nesympatický, uzavřený holomek, který pohrdá všemi a vším.
Cliffordovo chování lze zcela pochopit.
Connie a Mellors prošli obrovským vývojem a to je knize dodává ještě větší kouzlo.

08.04.2023 5 z 5

Tajemství v nás Tajemství v nás Anna Savas

(SPOILER) Kniha má nádhernou obálku.
Setkáváme se s Tessou, hlavní postavou, která se vrací do rodného města Faerfax, na které nemá pěkné vzpomínky. To ale nikdo neví.
Jako herečka zde natáčí nový film podle knihy, a jejím hereckým kolegou není nikdo jiný než její bývalý přítel. Také herec, lamač všech dívčích srdcí, který hraje v knize docela zvláštní roli a zamíchá s dějem.
Poté tady máme Cola, druhou hlavní postavu, která knížce sedla jako hrnec na zadek. Jako by byla souzená Tesse.
Ze začátku hate-love vztah, který se přerodí v postupné uvědomění si, že jsou spřízněné duše.
Další postavy, ať už přátelé Cola a Tessy nebo manažerka či teta Tessy do knihy skvěle zapadají.
I přes klasický romantický příběh zde máme něco nevyřčeno, něco navíc co dodává knížce to pravé ořechové.
Trošku mě zarazilo, že jsem se nedozvěděla, kdo za celým vyzrazením příběhu Tessy stojí.
V knize se řeší i závažnější téma, které jakoby stojí na povrchu knihy a přišlo mi už trošku moc.
Jako oddechovka je kniha úžasná a autorka knihy je strašně sympatická a těším se na nový díl. Také poděkování autorky na konci knihy je moc milé. :)
Jde vidět, že se autorce splnil sen.

03.07.2022 4 z 5