zaba335 zaba335 komentáře u knih

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Čtivá kniha se zajímavou myšlenkou, která žene děj vpřed. Z povinné četby moje oblíbená.

27.08.2020 4 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Mezi láskou a nenávisti je pouze tenká vrstva ledu
Ze začátku se mi kniha zdála trošku otravná, protože zde byly časté nadávky, občas mi přišly i přehnané. Myslím, že ve skutečnosti by z takové velké nenávisti do takové lásky nikdo nešel. Vím, že to je fikce, ale úplně mi to tam ze začátku nesedělo.
Postavy Ivana a Jasmine byly úžasné.
Oba dva byli moc silní a proto se k sobě tolik hodili.
Ostatní postavy do příběhu skvěle padly a vzájemně se perfektně doplňovaly.
O spisovatelském umu Zapaty není třeba hovořit.
Hodněkrát jsem se zasmála a odpočinula si.
Kvalitní slow burn jak vyšitá.

24.07.2022 5 z 5

Knihkupectví ztrát a nálezů Knihkupectví ztrát a nálezů Susan Wiggs

Začátek knihy se trochu hůře četl, bylo to takové hutné, menší písmenka a delší kapitoly.
Příběh se pomalu, ale jistě rozjížděl a já se s příběhem seznamovala čím dál více, až jsem byla naprosto spokojená až do konce.
Natalie je bezpochyby silnou představitelkou tohoto příběhu plného knih, jídla, přátel, kafé, naděje, lásky, historie a života.
To na knize bylo asi nejlepší. Bylo to jako ze života.
Taky se mi moc líbilo, že na příběh nahlížíme z pohledu více postav, ať už dědečka, Natalie či Peache, do kterého jsem se zamilovala hned na začátku. :)
Možná bych se vůbec nezlobila, kdyby kniha měla tak o 50 stránek méně, protože by to příběhu vůbec neuškodilo. Každopádně i tak to bylo moc super.

29.08.2021 4 z 5

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

Ať miluju celou sérii sebevíc, tenhle díl mi přirostl k srdci nejvíce. Příběh Everly a Nolana mě dostal od začátku až do konce. Moc se mi líbil vztah, který ač byl zakázán, našel si svou cestu. ❤

14.12.2020 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

(SPOILER) Coleen Hoover díky za úžasný zážitek, který díky téhle knize mám. Bála jsem se, byla jsem naštvaná, smutná i zvědavá. Střídaly si mi velmi různorodé pocity, což mívám u málokteré knihy. Příběh byl opravdu zvláštní a ojedinělý. Nic podobného jsem ještě nečetla. Postavám jsem věřila úplně všechno a autobiografii Verity jsem hltala každou kapitolou. Části, kdy Lowen viděla Verity na schodech atd. byly opravdu až psycho a docela jsem se bála, i když jsem si říkala, že to hraje. No prostě správná kniha má u čtenáře vyvolat emoce, a to si myslím, že se v tomhle případě opravdu povedlo. Konec, tak jako většinu čtenářů i mě dokonale zmátl a doteď přemýšlím, jak to tedy všechno bylo a co byla pravda a co lež?

06.08.2020 5 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Neméně kvalitní díl dalšího Harry Holea. Tento případ vás velmi pohltí a nepustí. Od začátku až do konce napínavé, nutí přemýšlet kdo je vrah. Bravurně zvládnutá psychologie postav, skvělý konec. Prostě Jo Nesbo je sázka na jistotu.

05.05.2020 5 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Každá kniha silnější a lepší než ta předešlá.
11/10

02.06.2023 5 z 5

Den, kdy jsem zahlídla lásku Den, kdy jsem zahlídla lásku Josie Silver

(SPOILER) Na knihu jsem se moc těšila a trochu mě zklamala.
Příběh je zajímavý, o lásce, o přátelství, o životě a mnoho dalším. Je dobře napsaný, čtivý a má to, co by průměrná kniha měla mít.
Zbytek je ale celkem o ničem.
Postavy se chovaly hloupě, nepochopitelně a množství sprostých slov, které se v knize vyskytují mi čtení výrazně znepříjemňovaly.
Chování postav jsem vážně nechápala, počínaje zamilováním se na zastávce, přes opuštění nejlepší kamarádky v den před její svatbou, až po klišé konec.

22.08.2022 3 z 5

Profesor Sympaťák Profesor Sympaťák Leisa Rayven

Chvilku mi trvalo než jsem pochopila, že kniha volně navazuje na první díl, ale poté jsem se dostala do příběhu a zhltla jej stejně rychle jako ten první. Kdybych měla srovnat, který mě více zaujal, tak musím říct, že asi ten druhý, který je více reálnější, romantičtější, dojemnější a krásnější. Postavy jsem si moc oblíbila a dostala jsem přesně to co jsem chtěla, klišé, sladký příběh s trochou pepře a nádherný konec. A úryvky z tvorby Profesora Sympaťáka atmosféru knihy jen dokreslovaly.

01.07.2022 5 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

Kniha mě šokovala. Hlavně koncem.

Ze začátku se to hodně rozjíždělo, postavy se postupně představovaly, příběh rozkvétal.
Ruby je naprostá moje krevní skupina, James mi od začátku vadil, ale postupně si mě nějak získával, aby si mě nakonec stejně zošklivil.
Příběh je silný, realistický a naprosto uvěřitelný.
Jen nechápu, jako to ta Mona Kasten dělá. Ten konec? Budu dlouho čekat než vyjde další díl.

17.07.2021 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Ze začátku pomalý rozjezd, poté se to zlepšilo a autorka nasadila klasickou romantickou laťku. Obě postavy mi byly velmi sympatické už od začátku a velmi jsem doufala v dobrý konec, který nakonec byl :)

21.06.2021 4 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Perfektní rokenrolová jízda se skvělou skupinou rozervaných muzikantů!
Čtení jsem si moc užila a v některých částech knihy jsem měla úplně husí kůži.
Daisy je rozhodně zajímavá postava, tak jako všechny ostatní. Já si ale zamilovala Camilu, která příběhem proplouvala jako sympatická a silná žena. Musím říct, že kniha psaná formou rozhovoru se četla skoro sama. Chápu, proč je kniha tak dobře hodnocena :)

08.04.2021 5 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Velmi silná kniha plná emocí.

12.11.2020 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Pěkný příběh, do kterého jsem se zamilovala. Úplně nejvíc do hlavních postav, které byly velmi reálně vykresleny. Oba dva byli hned sympatičtí a doufala jsem v dobrý konec. Nešlo jinak než jim fandit. Hlavně se mně líbilo, jak se Kaden choval k Allie. Snažil se držet dál ale bylo hezké číst, jak se k sobě postupně dostávají. Prostě romantický příběh se vším všudy i něčím navíc. :)

23.08.2020 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Příjemná a romantická oddechovka s nádechem koláčků a dortů. Ze začátku jsem trochu váhala, jestli mě kniha bude bavit, ale pak se to nějak rozjelo a chytlo mě to až do konce. Děj pěkně ubíhal, příběh je čtivě napsán se zajímavým prostředím a se sympatickými postavami. Kniha celkově vyzařuje příjemnou atmosférou. Od začátku jsem fandila Sophie a doufala jsem, že se dá dohromady s Toddem. Konec je očekávaný ale krásný. Myslím si, že se knížka bude líbit každé romantické duši. :)

20.07.2020 4 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

To bylo něco tak dokonalého! Knížka mě chytla a až do konce mě nepustila. Ani nevím kde začít. Autorčin styl psaní je velmi čtivý a chytlavý. Dlouho jsem nečetla takový originální příběh se zachovalým romantickým vzorcem. Postavy mi byly sympatické úplně všechny až na Brandona, ale tak to je zcela pochopitelné. Nejvíc mi asi sedl Saša, kterého jsem si zamilovala od první chvíle, kdy se v knize objevil. Vztah mezi Gaby a "jejími" kluky byl bezpochybně úžasný, a taky se zasloužil o spoustu komických situací, kdy jsem se fakt smála nahlas. A to se mi u knížky stává málokdy. Dokonalá slow burn romance, která mě naprosto pohltila a doporučuji všem, kteří se chtějí zasmát a přečíst si dobrou knížku plnou krásných momentů. ❤

21.06.2020 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Po tom, co jsem knihu přečetla po druhé mě více bavila. Lépe jsem ji pochopila. Opravdu Erich Maria Remarque skvěle popsal "ztracenou generaci" v 1. světové válce. Zpětně hodnotím jako velmi přínosné dílo.

Dobré dílo pro představu první světové války z jiného úhlu pohledu. Občas jsem se do čtení musela nutit a jindy, v některých částech, jsem se hned začetla.

19.01.2020 4 z 5

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

,,Dnešní způsob života ilustruje lidskou schopnost uskutečnit dramatickou změnu za velice krátkou dobu. Přestože víme, že náš modus vivendi je neudržitelný, náš modus operandi zatím nebyl schopen zavést opatření potřebná k tomu, aby se populace volně žijících zvířat alespoň ustálila, natož zvýšila. Nevyvratitelným faktem je, že pokud se bankovní rezervy v Bance přírody vyčerpají, žádné množství peněz nás už nevytáhne z bryndy. "

A tahle myšlenka vystihuje celé poslání téhle krásné a dojemné knihy.
Občas mi přišlo, že se žánrem blíží i k cestopisu.

18.08.2019 4 z 5

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

(SPOILER) V tomto díle nebylo tak těžké tipnout správně vraha, každopádně to tomu dodalo tu správnou šťávu a poslední kapitola mě dostala. Těším se na další díl.

18.06.2023 5 z 5

Jedna dobrá věc… a život znovu začíná Jedna dobrá věc… a život znovu začíná Alexandra Potter

Kniha, která má velikánský potenciál.
Potenciál pomoci, zabavit, uvědomit si, být vděčný a pohladit na duši.
Kniha je čtivá, reálná, zajímavá a od samého začátku dobře laděná až do konce, který je perfektně uzavřený. Doslov je boží třešínka na dortu :)
Jsem moc ráda, že ji mohu mít ve své knihovně. A myslím, že jsem ji nečetla naposled.

02.02.2023 5 z 5