zaandulee zaandulee komentáře u knih

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Tato kniha je jednoduše DOKONALOST! ♥ Jakoby nestačila ta nádherná obálka. :D

Jelikož knihu napsala S. J Maas, tak bylo jasné, že si ji přečtu, protože autorčiny knihy a styl psaní naprosto miluju! Dokážu je číst neustále dokola.♥ Tato kniha není výjimkou, od mého prvního čtení jsem ji prolouskala již vícekrát, zejména určité šťavnaťoučké části. :D

Nečekaně jsou zde dokonalé postavy, hlavní hrdinka je drsná, sarkastická, odvážná, inteligentní, tvrdohlavá, věrná, má smysl pro humor a samozřejmě velmi pěkná. Co se týče ostatních postav (mužů), ti jsou podle popisu dokonalost sama. :D Jakoby to u knih S. J. Maas bylo někdy jinak. :P Nechápu jak je dokáže pořád vymýšlet a psát knihy tak, že se ani trošku neomrzí.

Co se týče děje, je odlišný v tom, že se celou knihu řeší nějaká záhada, působí tím trošku jako detektivka. Hl. hrdinka se s "něčí" pomocí (♥) snaží na tu záhadu přijít. Takhle to moc nezní jako ostatní autorčiny knihy, ale kniha je jejím stylem psaní naprosto prodchnutá. Děj neustále plyne, že si ani nevšimnete kolik má kniha stránek. Někomu to může přijít zbytečně zdlouhavé, ale já jsem si užila každou stránku a kapitolu. U S. J. Maas nemám žádnou výtku ohledně délky knih, nejsou vůbec vycpávkové nebo nemají nadbytečné informace.

Když si přečtete anotaci knihy, tak víte tu hlavní zápletku, já jsem si ji naštěstí nepamatovala, takže začátek knihy byl pro mě docela velký šok. Celý ten případ, který hl. hrdinka Bryce musela vyřešit, byl v knize perfektně popsán, všechny stopy, vodítka, záhady byly promyšlené.

Kniha se myslím neřadí mezi young adult, ale mezi new adult a jediným důvodem bude nejspíš větší množství vulgárních výrazů nebo hrubší mluva postav. Myslím si však, že to nijak knihu nepoškozovalo, fanoušci starších sérií Maasové si nemusí bát. ;)

Měla jsem docela velká očekávání, ale autorka je i tak předčila (nečekaně), ona ani nic jiného neumí. :D Všechny její série jsou dokonalé a tahle určitě nebude výjimkou, už se nesmírně těším na další díly!

Knihu tedy OPRAVDU MOC MOC doporučuji!!! Hned jsem zařadila mezi mé nejoblíbenější.♥♥♥

30.03.2021 5 z 5

10 rande naslepo 10 rande naslepo Ashley Elston

Myslím, že je to opravdu odpočinková kniha, nejlépe o zimních prázdninách, v zimních měsících. Námět knihy se mi zdál opravdu originální, vtipný a zajímavý. Hlavní "hrdinka" byla zábavná, ostatní postavy také nebyly špatné.

Doporučuji všem, kdo mají chuť na jednoduchou ale vtipnou oddechovku.

30.03.2021 4 z 5

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Na tento bonus jsem se těšila abnormálně, protože Kroniky prachu je úžasná kniha, která rozhodně stojí za přečtení! S doplňkovou knihou jsem spokojená, splňuje vše, co by taková kniha měla. Vše je nádherně zpracované, rozmanité a nápadité. Nejvíce se mi určitě líbily doplňující kapitoly, protože jsem chtěla vědět, jak to bude dál s Animant a panem Reedem. Najdeme zde však i poznámky autorky k postavám, dopisy vyměňované mezi postavami, informace k době děje, recept a sušenky a spoustu dalších zajímavých drobností, které dodávají příběhu kouzlo. Vše bylo zajímavé, prostě miloučké čtení – spokojenost.

Chtělo by to více takových knih k mým oblíbeným sériím.

30.03.2021 5 z 5

Instant karma Instant karma Marissa Meyer

Příjemné čtení, opravdu zajímavý námět a příběh. Postavy jsou skvělé, mají pěkně vykreslen charakter. Knihu určitě doporučuji, je to klidné a odpočinkové čtení.

23.03.2021 4 z 5

Hodnota krve Hodnota krve Lusy Adams (p)

Na tuto knihu jsem se opravdu moc těšila, jelikož první díl jsem si zamilovala. Moc mile mě překvapil a celkově jsem si čtení velice užívala.

Doufala a věřila jsem, že tento díl bude stejně dobrý nebo ještě lepší než předchozí.......a s radostí mohu tvrdit, že se to splnilo. Autorka si v pokračování příběhu vede výborně. Kniha je opět VELMI čtivá, nešlo se ani odtrhnout. S postavami, které již známe z minulého dílu, jsem nadmíru spokojená, a některé z těch nových jsem si ihned oblíbila. (Varick ♥)

Při čtení jsem se opět neustále usmívala, byla jsem napjatá v dobrodružných momentech.....prostě tomu nic nechybělo a nemůžu ani nic vytknout. Maximálně to, že si budu muset počkat na pokračování. :D Už se nemůžu dočkat. Knihu velmi doporučuji, stojí za přečtení! ♥

05.02.2021 5 z 5

Odstíny života Odstíny života Lusy Adams (p)

Na tuto knihu jsem přišla náhodou, viděla jsem na ni recenzi na jednom bookstagramu, tak jsem si ji šla proklepnou tady. Přišlo mi, že příběh je přesně takový, jaký mě neomrzí, i když není nijak originální. Miluju nadpřirozeno v knihách a když jsem v recenzích četla, že tam je i romantická linka, pustila jsem se do toho. :D ♥

Před začátkem čtení jsem zjistila, že autorka je Češka.....to mě u většiny knih s nadpřirozenem odradí, jelikož mi to nedodává to správné tajemno a celkově knihu chtě nechtě odsoudím už na začátku.

Ale tato kniha mě OPRAVDU velmi překvapila! Přečetla jsem ji jedním dechem, četla jsem téměř bez přestávky.....děj mě opravdu pohltil a bylo to odpočinkové. Hodně jsem se u toho nasmála, hlavně kvůli hlavní hrdince, která mi přišla nesmírně sympatická. Její sarkasmus, tvrdohlavost a charakter jsem si zamilovala. Ostatní postavy také hodnotím kladně, jsou tady takové, kterým jsem od začátku moc nefandila (Gabe), ale každá z nich byla něčím zajímavá, měli svou historii a příběh.

Samotný odstavec patří samozřejmě zlatíčku Mattovi ♥ (Mattymu). Hned na začátku jsem si ho zamilovala....to jeho špičkování s Alex bylo dokonalé, pořád jsem se usmívala a smála. Když následovala část, ve které oni dva vystupují, byla jsem vždycky natěšená.
SPOILER: Líbil se mi vývoj jejich vztahu - na začátku odpor, nezájem, pohrdání a později se z toho stává pravé přátelství s důvěrou, kde se navzájem podporují a podrží.

SPOILER: Myslím, že je jasné, že si přeju, aby Alex skončila s Mattem ♥. Dokonale se k sobě hodí, určitě by to byl pevný vztah.....jenom by Alex mohla přestat předstírat, že to nevidí a začít myslet. Je jasné, že s Gabem jim to nemůže vydržet, působí majetnicky a žárlivě, omezuje ji a je opravdu zřejmé, že Alex není typ holky, co si nechá diktovat, co má dělat.

Moc se těším na další díl! Někde jsem četla, že by měl vyjít na podzim letošního roku, takže ho každou chvíli očekávám a jsem ráda, že jsem na tuto knihu narazila až teď, jelikož si nedovedu představit, že bych musela čekat delší dobu na určitě úžasné pokračování.

Určitě doporučuji přečíst, nasmějete se u toho, je to oddychové a zábavné, postavy opravdu velmi fajn. Moc děkuji autorce!

10.11.2020 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Věděla jsem, že v této knize nebude kladen velký důraz na romantiku, což většinou u knih vyhledávám ...... ale tato kniha mě opravdu zaujala svým námětem a obálkou. Slyšela jsem na ni velkou chválu a navíc je i 2. díl, což je pro mě další plus, jelikož mám nejraději série.♥

S příběhem jsem opravdu spokojená, nezdá se mi ohraný, je promyšlený a velmi zajímavý. Postavy jsou mi docela sympatické, nejraději mám Citru, ze začátku i Rowana, ale pak mě jeho postavu trochu omrzela.

Co se týče zápletky, tak měla jsem jisté podezření, ale ne přímo takové, jak se nakonec ukázalo, takže nemyslím, že by to bylo až tak předvídatelné. !!! SPOILER: Bylo jasné, že smrtka Faraday jen tak nenechá, aby jeden jeho učedník zabil toho druhého, že se tomu bude snažit nějak zabránit - kvůli jeho charakteru....ale nešlo přímo odhadnout jak to dopadne.

!!!SPOILER (malý): Na konci knihy jsem se smála při pojmenování nové "smrtky" - ,,Smrtka Lucifer".♥

Knihu tedy určitě doporučuji, je to příjemné sci-fi s velmi originálním dějem, čte se opravdu snadno. V budoucnu se chystám pustit i do 2. dílu (Nimbus), jsem zvědavá, jak to bude pokračovat.

23.10.2020 4 z 5

Studie jedu Studie jedu Maria V. Snyder

Tato kniha se mi opravdu líbila! Postavy jsem si ihned zamilovala, všechny mi připadaly sympatické, každá z nich byla v něčem výjimečná. Hl. hrdinka mi opravdu sedla, nešla mi na nervy jako některé z posledních knih, co jsem četla.

Chtěla jsem si ji přečíst, jelikož jsem slyšela, že je příběh podobný jako Skleněný trůn od S. J. Maas, což je moje nejoblíbenější autorka i knižní série.♥ (doporučuji!) Neměla jsem moc velké očekávání, jelikož nic už asi (pro mě) tuto sérii nepřekoná, ale kniha byla opravdu skvělá. Zajímavé téma, romantická linka pro mě dokonalá.♥

Určitě tedy knihu doporučuji a doufám, že u nás vydají i další díly této série. Moc se těším!♥

10.10.2020 5 z 5

Střípky duší Střípky duší Mary Lindsey

Tato kniha se mi opravdu líbila. Přečetla jsem to během chvilky, nedalo se od toho odtrhnout. Příběh byl zajímavý, nápaditý a pro mě po delší době něco jiného. Postavy mi opravdu sedly, hlavně hl. hrdinka a její strážce Alden ♥, který je prostě miláček.♥

Nebyla jsem však spokojená s koncem, byl nedouzavřený! A ještě více jsem se naštvala, když jsem zjistila, že další díly nebudou! :( Nechápu proč, kniha je velmi nadějná, je to opravdu škoda.

Princezna popela Princezna popela Laura Sebastian

Tato kniha má podle mě skvělý námět, je zajímavá a rozmanitá, ale nic nového. Je to však zábavné a nenudíte se u toho. Hl. hrdinka není moc sympatická, není tak silná, ale byla to příjemná změna, protože ve skutečnosti není možné, aby všechny hrdinky byla tak statečné a nebojácné, potom co byly celý život týrány a zesměšňovány.

Romantická linka není tak špatná, ale zase ne nijak výjimečná. Vemte si třeba Sórena - jak se mohl do Theodosie tak rychle a z ničeho nic zamilovat?

Celkově byla kniha opravdu čtivá a má krásnou obálku.

Panství krve a kovu Panství krve a kovu Sara Holland

Námět knihy je opravdu zajímavý, ale celkově kniha moc nezaujme. V průběhu knihy se toho moc neděje, jen samé ne nijak moc důležité věci, ale na konci všechno vybuchne a vyhrne se spoustu "zvratů", které někdo čekal, někdo ne.

Hl. hrdinka nebyla sympatická, prostě mi nesedla. Romantická linka taky za moc nestála a navíc jsem ji chtěla někde jinde. :D Mám v plánu se v budoucnu pustit i do 2. dílu a doufám, že tam ta linka bude lepší, pokud to bude jako v tomto dílu, tak by tam radši nic být nemělo.

Knihu nijak moc nedoporučuji, spíše pro ty, kdo už přečetl všechny skvělé fantasy knihy a neví, do čeho se jinak pustit.

20.09.2020 3 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Do této série se musíte pustit s tím, že se budete na začátku hodně soustředit, abyste pochytily slangové výrazy a jejich definice. Dělalo mi to trochu problém, i když na konci knihy je celý slovník s vysvětlivkami, nechtělo se mi pořád otáčet stránky, tak jsem to překousla.

V průběhu si na všechno ale zvyknete. Má to opravdu nápaditý příběh, který mě nadchl, jak bylo vše skvěle vymyšleno a propracováno. Neřekla bych, že jsem si nějakou postavu úplně zamilovala, ale pokud ano, tak je to Strážce. ♥ Hl. hrdinka není nějaký zázrak, ale ani není nijak nesympatická.

Přečetla jsem 1. a 2. díl a teď si dávám chvíli pauzu, protože vím, že se v dalším díle bude muset vyřešit spoustu problémů, takže to nebude nijak moc oddechové čtení. SPOILER: Ráda bych se dočkala více momentů se Strážcem a ještě lépe, aby se nějak vyřešil jeho "vztah" s Paige.

Knihu hodnotím kladně, stojí za přečtení, velmi zajímavý děj.

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Tato série vypadala opravdu zajímavě a je to přesně můj žánr. Recenze i hodnocení na tyto knihy byly velmi ucházející, takže jsem se do nich s radostí pustila.

A jsem ráda, série byla plná romantiky a objevil se zde milostný trojúhelník (které mám i přes to klišé pořád ráda :D). Postavy jsem si oblíbila, hlavní hrdinka byla fajn, nelezla mi na nervy, jako některé z knih, které jsem v poslední době četla. Byla rázná, obětavá, charismatická a nebojácná, dokázala si prosadit svou. Příběh je pěkný, zajímavý, líbí se mi, že se mění místo, kde se děj odehrává v průběhu série.

1. a 2. díl se mi líbily více než ten 3., u něj jsem se musela trochu nutit dočíst ten konec. Měla jsem tušení, kdo na konci skončí s kým, ale pořád jsem se držela naděje, že to dopadne jinak, ale co už....většina bude určitě spokojena. (Kadena jsem měla radši :D)

Sérii ale určitě doporučuji těm, kdo milují fantasy romance, jelikož té tam je dost. ♥

20.09.2020

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Tuto knihu, jsem si chtěla přečíst, jelikož jsem četla předchozí 3 díly, které byly opravdu skvělé. Autorku úplně zbožňuju, proto nemůžu dopustit, abych si něco od ní nepřečetla.
Než jsem se pustila do čtení, četla jsem si recenze, které knihu moc nevychvalovaly, ale i tak jsem se do toho pustila.

Musím říct, že to není tak povedené jako předchozí knihy série, téměř celou dobu se nic neděje a na konci se všichni pohádají a je to takové nedouzavřené. Říkala jsem si, že to bude dobré doplnění, co se dělo po válce, a budou tam fajn momenty, ale opravdu jich tam moc nebylo. Těšila jsem se jen na chvíle Rhysanda a Feyre, kterých tam mohlo být samozřejmě více. SPOILER : Nejvíc mě zklamal vztah mezi Cassianem a Nestou, to bylo opravdu odbyté a celkově mě různé postavy štvaly víc a víc.

3 díly série hodnotím velmi kladně, určitě stojí za přečtení (nenechte se odradit začátkem 1. dílu, bude to jen lepší s lepší - hlavně kvůli Rhysandovi ♥), ale tento není nic úžasného. Neříkám, že ho nemáte číst, ale když nebudete nic moc se nestane... :D Přišlo mi, že se nic neuzavřelo a jsou zde pořád nedořešené věci.

20.09.2020 3 z 5

Krvavý lístek Krvavý lístek Crystal Smith

(SPOILER) Tuto knihu bych si asi jen podle obsahu nepřečetla. Je to můj žánr, je slíbená i láska, ale tak nějak mě to dle popisu nenadchlo. Avšak na internetu jsem často narazila na recenze typu, že je to ukázková fantasy kniha, většinou to všichni hodnotili kladně, tak jsem si řekla, že se do toho taky pustím, i přes moje výhrady.

Musím říct, že toho nelituji. Kniha je skvěle napsaná, má zajímavý příběh, je zde spoustu zvratů, akce a hodně krutosti. Autorka nešetřila smrtí a vraždami, což je na jednu stranu dobře, protože se mi nelíbí knihy, ve který jako zázrakem, téměř všechny důležité postavy přežijí, i když je jen malinká šance, aby to tak opravdu dopadlo.

Hlavní hrdinka mi přišla docela sympatická, byla odvážná, obětavá a spravedlivá. Milostná linka mě až tak moc nenadchla, mohlo tam toho být více, ale moc romance jsem si od toho stejně neslibovala, takže jsem nebyla zklamaná. Hlavně proto, že jsem se dočkala vyznání lásky. ♥ Musím říct, že příběh byl velmi nápaditý a sedl mi. Musím také pochválit nádhernou obálku, kterou kniha má, a která nám tak dává lepší představu, jak takový krvavý lístek vypadá.
Zrovna jsem zjistila, že se bude jednat o trilogii, takže si chystám přečíst i ty další díly. Jen doufám, že to autorka nijak nepokazí, protože jsem si četla obsah 2. dílu a něco mi na něm nesedí - hlavně to, že její snoubenec zahynul na lodi?! - to nám jako prozradili něco tak důležitého hned v popisku knihy?

13.08.2020 4 z 5

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

Tuto knihu jsem si neměla v plánu koupit, ale docela mě zaujala svou obálkou a i obsahem, tak jsem si řekla, že to risknu a koupím si ji. Četla jsem již i jiný retelling na Krásku a zvíře - Dvůr trnů a růží od Sarah J. Mass, který se mi líbil (více až ty 2 další díly, ale i ten 1. byl docela dobrý).

Měla jsem trošku strach, aby to bylo zábavné a nebylo to moc ohrané. Ale musím říct, že mě kniha příjemně překvapila. Jasně, jsou tam prvky z Krásky a zvířete, ale autorka to pojala dost originálně, pohrála si dokonce i s koncem, který skončil tak, jak byste, když se jedná o retelling, čekali a zároveň i ne.

Hlavní hrdinka se mi opravdu líbila, nic si nenechala líbit, nenechala se komandovat a měla spoustu kladných vlastností. Avšak skvělé na ni bylo i to, že nebyla perfektní, nebyla nádherná, nevynikala v boji nebo nebyla přehnaně vychytralá a inteligentní. Měla své chyby, ale to ji na oblibě neubíralo, ba právě naopak.

SPOILER - Tak trochu musím říct, že jsem doufala, že by Harper mohla skončit s Greyem. Jako postava mi ze začátku přišel zajímavější a sympatičtější. Rhen mi přišel dost nijaký, ale postupně se začal vybarvovat a přišel mi na chuť. Ne že bych si myslela, že by mohla nakonec skončit s Greyem, ale trocha naděje tu byla.

Celkově se mi tedy zdá kniha velmi povedená, je to odpočinkové čtení, kniha skvěle napsaná a příběh se čte skoro sám.

13.08.2020 4 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

(SPOILER) S hodnocením jsem počkala až po přečtení ostatních dílů, jelikož jsem si nebyla zcela jistá, jak moc se mi kniha líbila. Tento díl se mi však líbil ze všech nejméně. Nebyl tak záživný, nebylo tam tolik akce, zvratů a romance. Hlavní hrdinka Jude mi moc v 1. dílu nesedla, v těch dalších už to bylo lepší, ale i tak mi k srdci nijak moc nepřirostla.

Celý námět knihy se mi opravdu zamlouval. Poslední dobou jsem přišla na chuť knihám, ve kterých figurujou víly a díky této sérii se to jen stupňuje. Mou srdcovkou samozřejmě zůstává série SKLENĚNÝ TRŮN od Sarah J. Mass , kterou snad ani nejde překonat, ale i tato série je velmi povedená a víly jsou zde zajímavě vykresleny.

Samozřejmě jsem si zamilovala Cardana, jak by ne. :D Hned od začátku jsem mu fandila, věděla jsem, že je pro hlavní postavu perfektní a když se začal rýsovat vztah mezi ním a Jude, mé nadšení jen rostlo. Jejich společné momenty zbožňuji! Jejich vztah rozhodně není jednoduchý a tak nějak zvláštní, ale to je možná to, co se mi na těch dvou zamlouvá. :D

Pokud jste si přečetli 1. díl a moc vás nenadchl a nevíte jestli máte pokračovat i s dalšími díly, nenechte se odradit, protože ten 2. a 3. je perfektní! Zhltla jsem je najednou za dva dny. (Teď toho trochu lituju, jelikož už se nemám na co těšit :( )

Celkově celou sérii hodnotím 4,5*. Doporučuji přečíst všem fanouškům fantasy a milovníkům víl.

13.08.2020 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Knižní sérii jsem si chtěla přečíst již dávno, ale nějak jsem se k ni nedostala. Zfilmovanou tetralogii jsem viděla již několikrát a byla jsem s ní spokojená, i když ne zcela s obsazením hl. hrdinky. Když jsem si však konečně přečetla 1. díl, nedokázala jsem pochopit, jak se mi mohlo tak líbit to filmové zpracování.

Knižní zpracování se mi zdá mnohem lepší, postavy jsou mi mnohem sympatičtější, hlavně Edward, který je zde plný humoru a neustále se usmívá. Lze zde i lépe pochopit jejich zamilování a vše kolem toho, přesně to co mi ve filmu chybělo a vadilo.

Rozhodně tedy doporučuji těm, kdo viděli filmy a váhají nad přečtením.

12.07.2020 4 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Na tuto knihu jsem se opravdu velmi těšila, nemohla jsem se dočkat až si ji koupím, avšak na hodně internetových prodejnách byla brzo vyprodaná. Nedávno jsem se k ní však dostala, a musím říct, že mě úplně okouzlila její obálka. Je nádherně navržená a skvěle se hodí k tématu knihy.

Co se týče příběhu knihy, moje očekávání se rozhodně splnila. Kniha byla plná humoru, romance, pohody, příjemně se četla. Jak jsem čekala, zhltla jsem ji během 2 dnů jako nic. ♥ Hlavní hrdinka mi byla sympatická, v různých věcech jsem se s ní ztotožňovala. Pana Reeda jsem si samozřejmě také zamilovala, kdo by ne, že? :D Celou knihu jsem se jen pousmívala nad momenty těch dvou postav a byla plná očekávání, jak se to s nimi bude vyvíjet.

Konec knihy mě trochu překvapil, rozhodně to mohlo být trošku prodloužené, ale i přesto jsem s ním byla spokojena. ♥ Chtěla bych vědět, co by na závěr řekli ostatní postavy, jak by to vše probíhalo dál. Někde jsem ale četla, že by mohla mít kniha i druhý díl, tak uvidíme. :)

Celkově knihu hodnotím velmi kladně. Je to opravdu příjemné čtení, nad kterým se neustále budete usmívat. (+ ta nádherná obálka ♥)

12.07.2020 5 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

(SPOILER) Ze začátku jsem nebyla moc nadšená z toho, že hlavní hrdinkou zde nebude opět America, ale její dcera. Přesto jsem se však pustila do čtení. Zpočátku se mi Eadlyn moc nezdála, ale později mi docela přišla na chuť, stejně tak to bylo i u její matky Americy v předchozích dílech. Bylo opravdu zajímavé, když se role v Selekci obrátili naopak - princezna si vybírala z mužů. Téměř všichni mi přišli sympatičtí a zajímaví.

Ten, kdo váhá si přečíst díly Dcera a Koruna z důvodu jiné hl. hrdinky, nemusí mít strach. Rozhodně doporučuji přečíst, nové postavy si oblíbíte stejně snadno. Je také úžasné vidět Americu, Maxona a ostatní již známé postavy z minulých dílů v roli rodičů.

Spoiler: Četla jsem již i další díl a tato série je pěkně ukončena, všichni se dočkají správného konce. Ze začátku jsem si přála, aby vyvoleným byl Kile, jelikož jsem se do něj ihned zamilovala, ale naprosto jsem chápala rozhodnutí Eadlyn, která pro své blízké chtěla jen to nejlepší. Erik svou královnu podle mě skvěle doplňuje, bude z nich krásný pár, i když nebyl moje první volba. :D

06.07.2020 4 z 5