zaandulee zaandulee komentáře u knih

Řetěz ze zlata Řetěz ze zlata Cassandra Clare (p)

Úžasný začátek další skvělé série lovců stínů od jedné z mých nejoblíbenějších autorek. Měla jsem strach z hlavních postav, jestli mi sednou a zvyknu si na ně a musím říct, že mě autorka opět nezklamala, nevím jestli vůbec dokáže napsat postavu, která by mě iritovala. Téměř okamžitě mi Kordélie přirostla k srdci a celkově všichni hrdinové mi přišli sympatičtí.

Ocenila jsem, a to velmi, že zde byly i postavy z předchozí série Pekelné stroje. Romantická linka trochu moc komplikovaná, ale kdo autorku zná ví, že to je pro ni docela typické, takže :D. Mám takový pocit, že by mohl nastat milostný trojúhelník, což mi vadit nebude, ale jen pokud si vybere správnou osobu. :D

Kdo váhá, zda se pustit i do nejnovější série o lovcích stínů----říkám neváhejte a pusťte se do toho!

28.07.2022 5 z 5

Zatracená láska Zatracená láska Tess M. Puffrová

Tuto knihu bych zařadila mezi dost nenáročné čtení. Je to taková romantická pohodovka. Jelikož moc nečtu knihy od českých autorek/autorů, knihy mi většinou nesednou, zejména kvůli místům děje, která jsou mi známá.

Romantická linka, která je ústředním bodem knihy mi docela sedla. Vztah hlavních postav byl celkem toxický, hlavně v 2. díle, možná podobnost se sérií After od Anny Todd. Celkově mě však kniha bavila natolik, že jsem četla i pokračování. Byla plynulá, čtivá, jednoduchá, taková jednohubka.

28.07.2022 4 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Další úžasná kniha od autorky a současně i mé nejoblíbenější knižní série. Tento díl je docela obsáhlý a ze začátku se trošinku vleče, jenže zbytek knihy je tak dobrodružný, poutavý, plný vtipu, že nevíte, že jste si na něco chvíli ztěžovali.

Moc se mi líbily postavy, které jsme již potkali ve 3. díle (Maeviina tlupa), zejména Fenrys - dostali zde více prostoru a myslím, že se to bude jen zlepšovat. Rozhodně zde nechyběly pletichy a šílené (avšak nedostižné) plány Aelin, její sarkasmus, smysl pro humor, bojovnost a sebedůvěra mě provázela celou knihou. V knize se najde spousta částí, které se staly mými oblíbenými a čítávám je dost často znovu a znovu (např. ten konec).

Jednoduše si knihu musíte přečíst, budete putovat a bojovat společně s Aelin a jejími přáteli.

28.07.2022 5 z 5

Princezna popela Princezna popela Laura Sebastian

Tato kniha má podle mě skvělý námět, je zajímavá a rozmanitá, ale nic nového. Je to však zábavné a nenudíte se u toho. Hl. hrdinka není moc sympatická, není tak silná, ale byla to příjemná změna, protože ve skutečnosti není možné, aby všechny hrdinky byla tak statečné a nebojácné, potom co byly celý život týrány a zesměšňovány.

Romantická linka není tak špatná, ale zase ne nijak výjimečná. Vemte si třeba Sórena - jak se mohl do Theodosie tak rychle a z ničeho nic zamilovat?

Celkově byla kniha opravdu čtivá a má krásnou obálku.

20.09.2020 4 z 5

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

Tuto knihu jsem si neměla v plánu koupit, ale docela mě zaujala svou obálkou a i obsahem, tak jsem si řekla, že to risknu a koupím si ji. Četla jsem již i jiný retelling na Krásku a zvíře - Dvůr trnů a růží od Sarah J. Mass, který se mi líbil (více až ty 2 další díly, ale i ten 1. byl docela dobrý).

Měla jsem trošku strach, aby to bylo zábavné a nebylo to moc ohrané. Ale musím říct, že mě kniha příjemně překvapila. Jasně, jsou tam prvky z Krásky a zvířete, ale autorka to pojala dost originálně, pohrála si dokonce i s koncem, který skončil tak, jak byste, když se jedná o retelling, čekali a zároveň i ne.

Hlavní hrdinka se mi opravdu líbila, nic si nenechala líbit, nenechala se komandovat a měla spoustu kladných vlastností. Avšak skvělé na ni bylo i to, že nebyla perfektní, nebyla nádherná, nevynikala v boji nebo nebyla přehnaně vychytralá a inteligentní. Měla své chyby, ale to ji na oblibě neubíralo, ba právě naopak.

SPOILER - Tak trochu musím říct, že jsem doufala, že by Harper mohla skončit s Greyem. Jako postava mi ze začátku přišel zajímavější a sympatičtější. Rhen mi přišel dost nijaký, ale postupně se začal vybarvovat a přišel mi na chuť. Ne že bych si myslela, že by mohla nakonec skončit s Greyem, ale trocha naděje tu byla.

Celkově se mi tedy zdá kniha velmi povedená, je to odpočinkové čtení, kniha skvěle napsaná a příběh se čte skoro sám.

13.08.2020 4 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

(SPOILER) Ze začátku jsem nebyla moc nadšená z toho, že hlavní hrdinkou zde nebude opět America, ale její dcera. Přesto jsem se však pustila do čtení. Zpočátku se mi Eadlyn moc nezdála, ale později mi docela přišla na chuť, stejně tak to bylo i u její matky Americy v předchozích dílech. Bylo opravdu zajímavé, když se role v Selekci obrátili naopak - princezna si vybírala z mužů. Téměř všichni mi přišli sympatičtí a zajímaví.

Ten, kdo váhá si přečíst díly Dcera a Koruna z důvodu jiné hl. hrdinky, nemusí mít strach. Rozhodně doporučuji přečíst, nové postavy si oblíbíte stejně snadno. Je také úžasné vidět Americu, Maxona a ostatní již známé postavy z minulých dílů v roli rodičů.

Spoiler: Četla jsem již i další díl a tato série je pěkně ukončena, všichni se dočkají správného konce. Ze začátku jsem si přála, aby vyvoleným byl Kile, jelikož jsem se do něj ihned zamilovala, ale naprosto jsem chápala rozhodnutí Eadlyn, která pro své blízké chtěla jen to nejlepší. Erik svou královnu podle mě skvěle doplňuje, bude z nich krásný pár, i když nebyl moje první volba. :D

06.07.2020 4 z 5

Označená Označená Kristin Cast

Na první pohled kniha nevypadá moc zajímavě, ale to zdání opravdu klame. Příběh se mi velmi líbil, děj byl zajímavý, záživný. Nechyběl humor, city, přátelství. Zaujalo mě, jak autorka pojala upíry a vše kolem nich jiným způsobem, nebylo to takové klišé, bylo to zajímavější.
Kniha je opravdu čtivá, zhltla jsem ji během chvilky a hned se chystám na další díl.

Doporučuji všem fanouškům série Upíří deníky a celkově obdivovatelům upírů. ♥

24.06.2020 4 z 5

Před námi Před námi Anna Todd

Moc jsem se na knihu těšila. Štvalo mě, jak dlouho trvá překlad do češtiny. Kniha mě však nenadchla tak, jak jsem čekala. Předchozí díly jsem si opravdu zamilovala, ale tento díl se mi zdál trochu zbytečně nepřehledný, moc detailů jsem se tedy nedozvěděla. Líbil se mi pohled Hardina, který jsem si zamilovala již v předchozích dílech. Vyprávění z Hardinova pohledu knihu drželo, příběhy z pohledu ostatních už mi nepřišly tak skvělé. Bylo sice zajímavé se dozvědět něco z minulosti vedlejších postav, ale některé informace se mi zdály zbytečné a nudné. Vyprávění ostatních v 2. polovině knihy bylo ale zajímavější (Smith, Christian, Zed,...).

Knihu celkově hodnotím 4/5 *. Hlavně kvůli pohledu Hardina a celkově kvůli sérii After, která mi chyběla.

23.06.2020 4 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Tento závěrečný díl je opravdu úžasný! ♥ Celou sérii jsem si zamilovala, všechny postavy, humor, dobrodružství a zvraty, které ji po celou dobu doprovázely. Vážně jsem nečekala, že mě tato série tolik pohltí a nadchne. Řadím ji mezi mé nejoblíbenější. ♥
Se závěrem jsem nad míru spokojena. Myslím, že autorka si se vším výborně poradila a skvěle sérii zakončila.

Doporučuji přečíst všem, kteří mají slabost pro fantasy a romanci. ♥ Pokud jste četli například fantasy série od Cassandry Clare (Nástroje smrti, Pekelné stroje, Temné lsti), které vás nadchly, s touto sérii bude nad míru spokojeni! ♥

04.05.2020 5 z 5

Temná krev Temná krev Elly Blake

Moc jsem se těšila na poslední díl této trilogie, jelikož předchozí dva díly mě opravdu nadchly a celé to téma mě zaujalo. Oblíbila jsem si většinu postav a těšila se na momenty mezi Ruby a Arcusem/Kaiem ♥. Nedokážu pořádně říct proč, ale tento díl se mi líbil o trošičku méně než ty dva předchozí. Celkově je kniha ale skvěle povedená, plná zvratů, dobrodružství, lásky,.... Konec se mi nezdál nijak moc useknutý, což jsem ráda, jelikož jsem četla spoustu knih s otevřeným/useknutým koncem, který mě přivádí k šílenství! :D Celkově je to ale VELMI povedená trilogie. Doporučuji přečíst! ♥

Je však škoda, že kniha je pouze v elektronické podobě, neboť 1. a 2. díl mám ve své knihovně a přála bych si mít celou sérii pohromadě. :(

23.04.2020 4 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Tato knižní série měla zaujala a nadchla tak moc, že od té doby, kdy jsem ji poprvé dočetla, čtu další a další fantasy knihy. Celá knižní série je opravdu skvěle napsaná, dobrodružná a napínavá. Je zde spousta skvělých postav s osobitými vlastnostmi a vtipnými poznámkami. Zamilovala jsem si Magnuse, který má podle mě úžasnou osobnost a charisma. Nástroje smrti patří mezi mé nejoblíbenější knihy, které jsem četla a ráda se k ním po nějaké době vracím. Nyní mám dočteny i další série lovců stínů od Cassandry Clare (Pekelné stroje a Temné lsti) a musím říci, že mé nadšení vůbec neklesá, všechny její knihy jsou úžasné. Nedokázala bych asi říci, kterou miluji nejvíce. ♥

23.01.2020 5 z 5

Paní půlnoci Paní půlnoci Cassandra Clare (p)

Knihu jsem si chtěla přečíst zejména kvůli tomu, že jsem četla i ostatní knižní série ze světa lovců stínů od Cassandry Clare. Musím říci, že mě nic nezklamalo ba právě naopak. Kniha byla opravdu čtivá, napínavá, dobrodružná a prostě celkově skvělá. Hlavní postavu (Emmu) jsem si ihned zamilovala, její vtipné poznámky plné ironie a sarkasmu knihu naplnily smyslem pro humor a odlehčovaly napjaté části. Jsem velmi spokojená, že se v knize objevily i postavy z ostatních sérií (Nástroje smrti a Pekelné stroje), jelikož mi opravdu chyběly. Přečetla jsem i další díl a moje spokojenost neklesá, jsem velice zvědavá jak bude příběh pokračovat, proto se ihned pustím do posledního dílu.

08.01.2020 5 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Recenzi píšu zpětně, knihu jsem četla již před 2 roky, ale pořád si pamatuji, jak mě bavila, opravdu moc. Byla to jedna z mých prvních knih a navíc 1. thriller. Většinou nevyhledávám knihy psané z pohledu více postav, max. 2, ale tady mi to nevadilo. I když jsem měla své oblíbence - Bronwyn a Nata.

Kniha je opravdu skvěle napsaná, je napínavá, čtivá, detektivní, je tu i romantická linka a neustálé záhady, kterou jsou na konci rozuzleny. S knihou jsem rozhodně spokojená a doporučuji ji přečíst. :)

28.07.2022

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Před čtením jsem viděla již mnohokrát filmy, které se mi velice líbily. Do knih jsem se proto pustila s chutí a ta mě nepřešla. S jistotou mohu říct, že je knižní série opravdu povedená. Téma knihy, nebo přímo její sci-fi námět je dle mého velmi originální a dokonale podaný. Rozdělení do 12 krajů a Kapitolu, který je všem nadřazený. Kniha skvěle ukazuje, jak to mají lidé v určitých krajích těžké, naopak jak lidé z Kapitolu neví, kde rozhazovat. Hladové hry, které musí vylosované děti postupovat jsou brutální a barbarské. Obdivuji Katniss, která se přihlásila dobrovolně místo své sestry, má obrovskou odvahu a oddanost.

Celá série rozhodně stojí za přečtení, během ní se napláčete, nasmějete a bude přežívat společně s Katniss a dalšími splátci.

28.07.2022 4 z 5

Můj první tanec Můj první tanec Nicola Yoon

Milá odpočinková kniha, která se četla jedním dechem, měla jsem ji slupnutou během chvíle. Po delší době knih, která není v žánru fantasy a jsem s ní velmi spokojená. Hlavní hrdinka i hrdina mi byli sympatičtí, velmi vtipní. Mám ráda knihy, ve kterých je taneční prvek, takže to je další +.

Kniha nebyla jen povrchní, řešily se tam i nepříjemné části života (rozvod, smrt, nevěra,...), což byla skvělé. Fantasy prvek, byl zajímavým ozvláštněním. Ke konci se mi chtělo pobrekovat, protože jsem to opravdu nečekala. :(

Kniha byla velmi příjemným osvěžením. DOPORUČUJI!

08.05.2022 4 z 5

Instant karma Instant karma Marissa Meyer

Příjemné čtení, opravdu zajímavý námět a příběh. Postavy jsou skvělé, mají pěkně vykreslen charakter. Knihu určitě doporučuji, je to klidné a odpočinkové čtení.

23.03.2021 4 z 5

Hodnota krve Hodnota krve Lusy Adams (p)

Na tuto knihu jsem se opravdu moc těšila, jelikož první díl jsem si zamilovala. Moc mile mě překvapil a celkově jsem si čtení velice užívala.

Doufala a věřila jsem, že tento díl bude stejně dobrý nebo ještě lepší než předchozí.......a s radostí mohu tvrdit, že se to splnilo. Autorka si v pokračování příběhu vede výborně. Kniha je opět VELMI čtivá, nešlo se ani odtrhnout. S postavami, které již známe z minulého dílu, jsem nadmíru spokojená, a některé z těch nových jsem si ihned oblíbila. (Varick ♥)

Při čtení jsem se opět neustále usmívala, byla jsem napjatá v dobrodružných momentech.....prostě tomu nic nechybělo a nemůžu ani nic vytknout. Maximálně to, že si budu muset počkat na pokračování. :D Už se nemůžu dočkat. Knihu velmi doporučuji, stojí za přečtení! ♥

05.02.2021 5 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Do této série se musíte pustit s tím, že se budete na začátku hodně soustředit, abyste pochytily slangové výrazy a jejich definice. Dělalo mi to trochu problém, i když na konci knihy je celý slovník s vysvětlivkami, nechtělo se mi pořád otáčet stránky, tak jsem to překousla.

V průběhu si na všechno ale zvyknete. Má to opravdu nápaditý příběh, který mě nadchl, jak bylo vše skvěle vymyšleno a propracováno. Neřekla bych, že jsem si nějakou postavu úplně zamilovala, ale pokud ano, tak je to Strážce. ♥ Hl. hrdinka není nějaký zázrak, ale ani není nijak nesympatická.

Přečetla jsem 1. a 2. díl a teď si dávám chvíli pauzu, protože vím, že se v dalším díle bude muset vyřešit spoustu problémů, takže to nebude nijak moc oddechové čtení. SPOILER: Ráda bych se dočkala více momentů se Strážcem a ještě lépe, aby se nějak vyřešil jeho "vztah" s Paige.

Knihu hodnotím kladně, stojí za přečtení, velmi zajímavý děj.

20.09.2020 4 z 5

Krvavý lístek Krvavý lístek Crystal Smith

(SPOILER) Tuto knihu bych si asi jen podle obsahu nepřečetla. Je to můj žánr, je slíbená i láska, ale tak nějak mě to dle popisu nenadchlo. Avšak na internetu jsem často narazila na recenze typu, že je to ukázková fantasy kniha, většinou to všichni hodnotili kladně, tak jsem si řekla, že se do toho taky pustím, i přes moje výhrady.

Musím říct, že toho nelituji. Kniha je skvěle napsaná, má zajímavý příběh, je zde spoustu zvratů, akce a hodně krutosti. Autorka nešetřila smrtí a vraždami, což je na jednu stranu dobře, protože se mi nelíbí knihy, ve který jako zázrakem, téměř všechny důležité postavy přežijí, i když je jen malinká šance, aby to tak opravdu dopadlo.

Hlavní hrdinka mi přišla docela sympatická, byla odvážná, obětavá a spravedlivá. Milostná linka mě až tak moc nenadchla, mohlo tam toho být více, ale moc romance jsem si od toho stejně neslibovala, takže jsem nebyla zklamaná. Hlavně proto, že jsem se dočkala vyznání lásky. ♥ Musím říct, že příběh byl velmi nápaditý a sedl mi. Musím také pochválit nádhernou obálku, kterou kniha má, a která nám tak dává lepší představu, jak takový krvavý lístek vypadá.
Zrovna jsem zjistila, že se bude jednat o trilogii, takže si chystám přečíst i ty další díly. Jen doufám, že to autorka nijak nepokazí, protože jsem si četla obsah 2. dílu a něco mi na něm nesedí - hlavně to, že její snoubenec zahynul na lodi?! - to nám jako prozradili něco tak důležitého hned v popisku knihy?

13.08.2020 4 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Na tuhle knihu jsem narazila již dříve, zaujala mě svým obsahem, ale až do nynějška jsem se k ní nedostala. Neměla jsem moc velké očekávání, takže jsem byla opravdu překvapená, jak jsem se do knihy a postav zamilovala. Příběh byl velmi romantický, byly zde napínavé momenty, ale částmi se to trochu táhlo. Hodně lidí by řeklo, že vztah hl. postav je ukázkové klišé z románu, ale kdo si užívá romantiku a osudovou lásku, tak si čtení skvěle užije.

Kniha mi přijde velmi podobná knižní sérii After♥ (od Anny Todd), kterou jsem si ihned zamilovala a nyní patří mezi mé nejoblíbenější série. Doporučuji tedy přečíst všem, kdo si užívají čtení právě takových knih, plných lásky, vášně a romantických zvratů. ♥

12.06.2020 5 z 5