yvett yvett komentáře u knih

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Nejprve jsem měla snahu přečíst od Dostojevského Idiota, nepodařilo se... Druhým pokusem byl Zločin a trest... po velkém přemáhání a "prokousání" se přes první strany knihy můžu všem doporučit! Knihu jsem právě dočetla a nejen že mám pěkný pocit z ní, ale i sama ze sebe.
Kniha je poměrně rozsáhlá, což mnohé může odradit, ale stojí opravdu za to. Vnitřní monology Raskolnikova - psychologie této hlavní postavy a celého díla je víc než výborná. Hodnotím pěti hvěždičkami.

16.02.2013 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Mam rada knihy, ktere ve mne vyvolaji nejaky pocit, emoci.. Tato kniha je toho bezpochyby schopna, muze za to predevsim spisovatelka, ktera bravurne zasadila kazde pismenko tak moc spravne az z toho vzniklo toto mistrovske dilo. Kniha ve mne zanechala nesmazatelnou stopu.
Vice takovych knih!

09.07.2014 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Krásně napsaná kniha, kde není potlačen děj a zároveň jsou zde krásně vystihnuté pocity obou hlavních postav. Kniha není dlouhá a na druhou stranu mám pocit, že vyjádřila vše co měla. Konec trošku useknutý, ale o to víc výstižný :), lepší než otevřený konec. Po dočtení by čtenář mohl mít pocit, že kniha je přeslazená, nereálná, ale je to založené na kontrastu lásky-války, takže to dost možná byl i účel.(?) Kdo nečetl, doporučuji.

05.05.2012 4 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Zprvu jsem nečekala, ze mne kniha bude bavit. Prodírala jsem se stránkami a uvažovala o tom, že ji odložím a někdy se k ní vrátím. Ještě, že jsem to neudělala :-)
Zvědavost, jak se bude vyvíjet děj, ta nejde popsat, to si lze jen prožít. Po přečtení už chápu význam vět recenzentů - že kdo neholdoval nikdy detektivnímu žánru, tomu se po přečtení dostane pod kůži.. No a já se chystam číst další díl.
Příjemný prožitek!

05.10.2017 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Pro vetsinu zajimava kniha, pro me nikoliv. Zpusob zpracovani pro me absolutne nezajimavy, i kdyz tema je to bezesporu zajimave. Odpustte.

09.07.2014 1 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Paradoxni, ze pres vsechnu chvalu jsem se nedokazala zacist do knihy... Mozna jednou, casem... Nepotrebuji aby me kniha vtahla do sveho deje hned ze zacatku... Ale tady me bohuzel neoslovil ani zpusob jakym je napsana. Je mi to lito.

09.07.2014

Moje zlatá řemesla Moje zlatá řemesla Ivan Klíma

Krásné povídky, zejména Pašerácká a Malířská.

27.05.2013 4 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Nádherná kniha, nejde popsat slovy, chce si ji prožít. Nemám slov.
Nádherně se čte, už teď vím, že se ke knize vrátím.

13.03.2013 5 z 5

Proměna (komiks) Proměna (komiks) Peter Kuper

Nádherná kniha, obdivuji autorův um, který jistě vsadil na to, že někdy méně znamená více, oceňuji také to, že autor nenásilně "donutí" zamyslet se. Náhled do nitra někoho, kdo je pro druhé přítěží. U této knihy není nutné ptát se proč a jak.

30.08.2012 5 z 5

Účastníci zájezdu Účastníci zájezdu Michal Viewegh

Odpočinková kniha, jedna z nejlepších od M.W.
Nejen krásně vylíčená pasáž o vracení podšálků! Karel a Karel :-)

27.05.2013 5 z 5

Katyně Katyně Pavel Kohout

Tematicky velmi zajímavá kniha, která mě i přes to nenadchla.
Možná někdy přístě... :-)

27.05.2013 3 z 5

Zabiják Zabiják Émile Zola

Mám ráda i knihy, které se dají přečíst jedním dechem a tato to splňuje. Zajímavá kniha o popisu tehdejší nižší společnosti, determinismu a hlavně o zabijáku - alkoholu. Doporučuji přečíst.

16.02.2013 4 z 5