yellow yellow komentáře u knih

Jako předchozí díly je i tento takový roztahaný. Přesto se jako celá série dobře čte. Anna Klevská mi nebyla moc sympatická, ale životní příběh měla zajímavý. Ostatně jako všechny předchozí manželky Jindřicha VIII. Je zajímavé, že ho právě ona jako jediná přežila.

11.09.2022 4 z 5

O makové panence a motýlu Emanuelovi O makové panence a motýlu Emanuelovi Václav Čtvrtek (p)

Teď u nás neskutečně frčí. Rok a půl stará dcera si několikrát denně řekne o "panenku", takže čteme pořád dokola a prokládáme to krtečkem. V mezičase si v knížce ráda listuje a prohlíží si krásné obrázky.

19.08.2022 5 z 5

Medicejští: Dynastie u moci Medicejští: Dynastie u moci Matteo Strukul

Celé to bylo takové nijaké. Absolutně ploché a černobílé postavy, které se autor ani nesnažil propracovat. A ten překlad to absolutně zabil. Nejsem si jistá, že si přečtu další díl.

05.08.2022 2 z 5

Včelí medvídci od jara do zimy Včelí medvídci od jara do zimy Jiří Kahoun

Bohužel máme vydání bez písniček, které nám hodně chyběly. Příběhy jsou pěkné, ilustrace krásné, ale na večerníčky to nemá.

23.03.2022 4 z 5

Dějiny světového hospodářství Dějiny světového hospodářství Libor Žídek

Z mého pohledu je to skvělá, srozumitelně napsaná "učebnice", kterou jsem si v knihovně nechala i po dostudování, a ke které se čas od času vracím, abych si osvěžila paměť.

21.12.2021 5 z 5

Evropská politika 1648–1914 Evropská politika 1648–1914 Aleš Skřivan

Stručný a přehledný přehled vývoje evropské politiky od konce třicetileté války po začátek první světové války.

21.12.2021 5 z 5

Příhody včelích medvídků Příhody včelích medvídků Jiří Kahoun

Večerníčky byly lepší. V knížce mi chyběly písničky. A i když jsme si je zpívaly a pouštěly, nebylo to prostě ono. Na můj vkus byly také příběhy příliš krátké, takže než se člověk začetl, už byl konec. Moc se nám s dcerou líbily ilustrace.

20.12.2021 4 z 5

Královna Viktorie Královna Viktorie Lucy Worsley

Skvělá čtivá kniha, která je plná faktů a zajímavým a netradičním způsobem představuje královnu Viktorii.

30.10.2021 5 z 5

Bretaňský odkaz Bretaňský odkaz Jean-Luc Bannalec (p)

Nechápu, jak ho napadlo zrovna tohle řešení. Celou dobu nic, točí se v kruhu, tápou a najednou osvícení. Přijde mi, že od 5. dílu se série hodně zhoršila.

03.09.2021 3 z 5

Bretaňská pýcha Bretaňská pýcha Jean-Luc Bannalec (p)

Za mě zatím nejlepší kniha z celé série. Velice příjemná oddechovka.

12.07.2021 5 z 5

Čaroděj Mordydy Čaroděj Mordydy Josef Brukner

Krátké pohádky slovanského původu. Některé jsou lepší, některé horší, ale celkově jde o pěkný soubor doplněný o krásné Ladovy ilustrace.

01.07.2021 4 z 5

Bretaňský příboj Bretaňský příboj Jean-Luc Bannalec (p)

Druhý díl série mě zaujal více než první, ale stále mi do úplné spokojenosti něco chybí. Možná ten závěr nebo z mého pohledu ne moc policejní práce.

30.06.2021 4 z 5

Vodníček Vodníček Otfried Preussler

Příběhy o malém vodnickém klukovi, které se moc pěkně četly, doplněné o velmi povedené ilustrace. Jen nechápu, proč musí být v knížce pro děti slova jako blbeček. Vůbec mi to tam nesedělo.

19.06.2021 4 z 5

Manka Manka Václav Čtvrtek (p)

Knížka by podle jména měla být o Mance, přesto mi přijde, že často hraje až druhé housle. Oproti předchozím dílům jsou pohádky delší.

24.05.2021 4 z 5

Noční recepční Noční recepční John le Carré (p)

Příběh byl neskutečně rozvláčný. Chvílemi se špatně četl.

15.11.2020 3 z 5

Smrt v zádech Smrt v zádech Asaf Gavron

Dva prolínající se příběhy. Ze začátku má kniha takový pomalejší rozjezd, ale nakonec vtáhne do děje.

16.10.2020 5 z 5