Ydnev Ydnev komentáře u knih

Pouštní Kopí Pouštní Kopí Peter V. Brett

Byla jsem rozhodnutá další díly Tetovaného nekupovat, protože první mě vůbec nenadchl. Nicméně covidová nuda mě donutila a Pouštní kopí bylo příjemným překvapením. Příběh měl tentokrát mnohem lepší dynamiku, propracování, jedinou výhradu bych měla snad ke konci, který měl náznak červené knihovny, ale jinak bez výtek, děj se krásně zaplétá a bohužel si tedy budu muset koupit i ten třetí díl :)

07.04.2021 5 z 5

Toskánská vinice: Sen milovníka vína Toskánská vinice: Sen milovníka vína Ferenc Máté

Krásná, milá kniha, plynule navazuje na první díl, ale lze ji číst i samostatně. Jedna z mých srdcovek, i vzhledem k tomu, o čem pojednává.

26.01.2021 5 z 5

Toskánské kopce Toskánské kopce Ferenc Máté

Krásná kniha, pohlazení po duši a spousta vtipných momentů, které jakoby kopírovaly některé situace z našich cest po Toskánsku :) Je to o něco jednodušší styl, než Toskánské vinice, takové..dětinštější, ale hrozně milé.

26.01.2021 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Hezká knížka, určitě nikoho neurazí. Ale Hana a Tiché roky od stejnojmenné autorky jsou o level výš.

26.01.2021 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

První třetina mě trochu zarazila, byla hodně popisná a dialogy byly takové mrtvé, vysvětlující okolnosti.. tak jsem ( jen chvíli!) zaváhala, zda to není jen další z druhých špatných dílů, jak už to tak chodí. A není! Druhá polovina Faji je lepší než Naslouchač!

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nemám, co bych vytkla. Zasáhla mě.

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Na to, jak těžké téma popisuje, tak ve mně skoro nic nezanechala. Nicméně psaná čtivě, celkem zajímavý příběh.

31.08.2020 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Mohu s klidným svědomím doporučit. Po Haně se čte asi o něco hůře, nicméně naprosto splnila očekávání.

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Dvakrát jsem se ze začátku zasmála a pak jsem jen tuhla a tuhla a od poloviny mi kniha přišla už jen trapná.

31.08.2020 2 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Tak tohle bylo hodně špatné. Možná by mě kniha zaujala, kdyby mi bylo dvanáct..né, ani to ne, ani ve dvanácti, dokonce ani v deseti, jsem nečetla tak stupidní dialogy, jako byly předloženy tady. Ze začátku jsem si myslela, že je to snad slabší rozjezd a čekala jsem alespoň nějakou zápletku..ale nic. Ploché, předvídatelné, místy přímo trapné. V zájmu autora doufám, že další díly jsou plastičtější, nicméně já do nich investovat nebudu.

31.08.2020 2 z 5

Bratři Wrightové Bratři Wrightové David McCullough

Nemám co vytknout. Je to faktografické, velmi čtivé, jejich příběh je ve všech směrech motivační, dokonalá kniha.

Tetovaný Tetovaný Peter V. Brett

Podle hodnocení jsem čekala něco víc. Jestli se Stehlíkové Naslouchač řadí mezi Young Adult, tak nevím, kam zařadit toto, nesahá to tomu ani po...kolena. Idea nebyla úplně špatná a celkem dobře rozpracovaná, nicméně děj je předvídatelný ve všech směrech a někdy jsem měla pocit, že je kniha na některých místech trochu dolepená nebo nuceně nadstavená - přirozeně, sice zdlouhavě, se tam něco popisuje a najednou skok, dva odstavce a je po všem. Další díly už jsem si nekoupila. Nicméně z toho, co jsem z tohoto žánru přečetla, ještě nebyla nejhorší :)

31.08.2020 3 z 5