xxtom xxtom komentáře u knih

Co to znamená, když se řekne... Co to znamená, když se řekne... Kateřina Rollová

Kniha vysvětluje, jak vznikla různá rčení a úsloví.

16.08.2021 3 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Příběh chirurga řešícího problémy nejen v práci, ale i v rodině. Trošku pomalejší rozjezd na začátku knihy, ale o to lepší později.

16.08.2021 4 z 5

Jak na to Jak na to Randall Munroe

Podobně jako předchozí knížka pana Munroa je i tato kniha plná bláznivých nápadů vysvětlených po fyzikální stránce do detailu. K tomu je vše ještě doplněno legračními ilustracemi.

04.08.2021 5 z 5

Výroky slavných Výroky slavných Irena Foralová

Výroky a citáty na různá témata lidského života.

27.06.2021 3 z 5

Pražské bahno Pražské bahno Karel Ladislav Kukla

Některé kapitoly a části jsou zajímavé, některé naopak zdlouhavé. Měl jsem problém knížku dočíst.

15.06.2021 2 z 5

Gustáv Husák Gustáv Husák Michal Macháček

Biografie Gustáva Husáka. Chtěl jsem se o jeho životě dozvědět víc a kniha přesně to splnila.

08.06.2021 3 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Smutná, ale krásně načtená audiokniha panem Trojanem.

12.05.2021 3 z 5

Povídky a jedna báseň Povídky a jedna báseň Zdeněk Svěrák

Krásné milé čtení. Pan Svěrák tohle prostě umí.

12.05.2021 4 z 5

Zálesácká dovednost Zálesácká dovednost Lubomír Školoud

Ilustrovaný průvodce pro skauty a zálesáky.

12.04.2021 4 z 5

Škola Edvarda Beneše Škola Edvarda Beneše Jaroslava Šáchová

Pro někoho kdo tuto základní školu absolvoval je to povinná četba.

26.03.2021 4 z 5

Retrojídlo - Jak jsme jedli za socialismu Retrojídlo - Jak jsme jedli za socialismu Martin Franc

Průřez toho, jak se jedlo za socialismu nejen doma, ale i v restauracích, hospodách, závodních a školních jídelnách. Ke všemu je i bohatá obrazová příloha.

20.03.2021 3 z 5

Pražské figurky Pražské figurky Václav Cibula

Vyprávění starých pražských příběhů, ale hlavně popis postaviček a možná i osobností staré Prahy.

15.03.2021 2 z 5

Není-li to nemožné: Životní příběh sira Nicholase Wintona Není-li to nemožné: Životní příběh sira Nicholase Wintona Barbara Winton

Kniha napsaná dcerou pana Wintona vypráví o celém jeho životě, rodině a práci. Samotné organizaci vlaků je věnovaná jen malá část. Smekám na tím, co všechno pan Winton dokázal.

04.03.2021 4 z 5

Skok sem, skok tam Skok sem, skok tam Miloň Čepelka

Pana Čepelku mám opravdu moc rád a na knížku jsem se hodně těšil. Trochu mě ale zklamala. Úvahy a příběhy jsou zajímavé, ale celkově na mě knížka působila nějak neuceleně. Přeskakování z tématu na téma a vyprávění o sobě ve třetí osobě se mi moc nelíbilo.

17.02.2021 3 z 5

Frankenstein Frankenstein Mary Wollstonecraft Shelley

O Frankensteinovi už slyšel asi každý. O to víc jsem byl překvapený o čem vlastně původní příběh je. Určitě stojí za přečtení.

09.02.2021 4 z 5

O kolečko míň (můj život s autismem) O kolečko míň (můj život s autismem) Josef Schovanec

Pan Schovanec je neuvěřitelně inteligentní. Je úžasné, že se s autismem dokázal dostat takto daleko.

05.02.2021 3 z 5

Opuštěná společnost Opuštěná společnost Erik Tabery

Pan Tabery v knize popisuje souvislosti politického a společenského dění za posledních pár desítek let. Určitě bych doporučil přečíst každému, nejen těm, kteří se zajímají o politické dění v Čechách.

04.02.2021 4 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Kniha sloupků pana Ebena na různá témata. Hezké pohodové čtení.

17.01.2021 4 z 5

Národní třída Národní třída Jaroslav Rudiš

Nejvíce mě kniha zaujala svým stylem vyprávění příběhu. Hezky se mi četla a líbila se mi více než film.

12.01.2021 5 z 5

2800 znaků s mezerami 2800 znaků s mezerami Ivan Kraus

Kniha vybraných fejetonů Ivana Krause otisknutých od roku 1999 do 2019 převážně v Lidových novinách. Ze začátku ve fejetonech reguje převážně na politické dění, později jsou fejetony už na různá témata.

03.01.2021 4 z 5