xxiixxi xxiixxi komentáře u knih

Nákup-ologie Nákup-ologie Martin Lindstrom

Nebylo to špatné, ale na druhou stranu jsem čekala nějaká šokující odhalení, bohužel ta se ale příliš nekonala. Nevím, jak moc byl můj dojem z knihy ovlivněn tím, že je plná pro mne neznámých amerických značek a výrobků nebo zda to bylo i stylem psaní. Ale je určitě zajímavé si tuto knihu přečíst, abychom si uvědomili, co všechno se dá použít pro propagaci a prodej výrobků.

12.03.2014 3 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Knihu jsem četla několik měsíců a nebylo to tím, že by byla špatná, ale právě naopak! Myslím si, že je to jedna z nejlepších knih, které jsem měla tu čest číst, protože dokázala navodit takovou atmosféru, že mi celých 720 stran běhal mráz po zádech a bylo mi přímo nevolno, bála jsem se otočit stránku. Naprosto se mi tento silný příběh dostal pod kůži. Jediná věc, která mě ze začátku dost překvapila, byly Stingovy sexuální představy a zážitky, ale dohromady to všechno vytvořilo ucelený obraz výborného příběhu.

17.02.2014 5 z 5

Smrtící tanec Smrtící tanec Laurell K. Hamilton

Povedený díl, tentokrát více zaměřený na vlkodlaky a vztahy mezi nimi. Tolik mne nebavily abstraktní popisy síly mezi triumvirátem, ale konečně jsme se dočkali i erotických scén. Ke konci nastalo několik velmi rychlých zvratů a závěrečná bitva byla také velmi rychlá. V tomto díle Anita nemusí řešit tolik vražd s policií jako obvykle, což mi docela i chybělo. Ale je fajn, že se Anita konečně rozhoupala.

10.12.2013 5 z 5

Upálená zaživa Upálená zaživa Souad

Kniha na mne udělala veliký dojem a nějak nevím, co říct. Skutečně děsivé čtení, musela jsem si dělat dlouhé pauzy ve čtení, protože to bylo příliš silné.
Je strašné, kam až mohou někteří lidé zajít, aby si "zachovali čest". Kromě svědectví, jak hrozně se může vlastní rodina zachovat, je zde také nastíněno, proč se utlačované ženy proti mužům nebouří a nemohou svoje životné podmínky zlepšit.
Byla bych ráda, kdyby se tato a jí podobné knihy četly mez lidmi daleko častěji a aby se lidé pak dozvěděli, že mnoho žen na světě není svobodných a musí toto zažívat. Kéž by je četlo tolik lidí, jako dnešní oblíbené "erotické bestsellery"...

08.12.2013 5 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Další díl mě opět plně pohltil. Hlavní hrdinka Scarlet a Vlk se mi líbili a jsem ráda, že jsme se dozvěděli zase další věci o Cinder. Taky se mi zamlouvalo, že část příběhu se odehrávala ve Francii. Jsem nadšená, že jsou ještě další díly, protože tenhle styl psaní se mi moc líbí, jen škoda, že u nás hned tak nebudou.

27.11.2013 5 z 5

Interview s upírem Interview s upírem Anne Rice (p)

Velká škoda, ale z této knihy jsem velmi rozpačitá. Nedokázala jsem se začíst a postavy mi byly krajně nesympatické a nedokázala jsem pochopit jejich činy. Dialogy dost šroubované a nedokončené a celou knihu se prolínaly časté filozofické myšlenky. Knihu jsem měla rozečtenou velmi dlouho, takže jsem se pak už i ztrácela. Pro mne velmi náročná literatura a neodpočinula jsem si u čtení. Film jsem viděla a celkem se mi líbil.

23.11.2013 2 z 5

Krvavé koleno Krvavé koleno Laurell K. Hamilton

Díl se mi opět líbil, je to fajn zábavné čtení. Chvílemi jsem se trochu ztrácela a nedocházely mi všechny detaily, ale myslím, že u tohoto typu literatury to není ani tolik důležité. V tomto díle vystupují i Elfové se svým půvabem a vyskytovali se tam hodně upíři, kteří jsou pro mě zajímavější než ostatní stvůry.

10.11.2013 5 z 5

Kavárna šílenců Kavárna šílenců Laurell K. Hamilton

Díl byl dějově vydařený, ale opravdu se nevydařil překlad (jiné názvy podniků a hlavně ti Animátoři, byl velmi ošklivý tvar) a na můj vkus obsahoval i mnoho překlepů

27.10.2013 5 z 5

Cirkus prokletých Cirkus prokletých Laurell K. Hamilton

Závěrečná bitva byla zajímavá, ačkoliv to Anita vyřešila možná až moc rychle. Pan Oliver a jeho lamie mě překvapili. Anita stále odolává Jean-Claudovi, ale vlkodlakovi se tolik nebrání, těším se, jak se tyto zápletky rozjedou v dalších dílech.

15.10.2013 5 z 5

Rozesmátá mrtvola Rozesmátá mrtvola Laurell K. Hamilton

Dobrý díl, několikrát jsem se i zasmála. Jen nejsem velkým příznivcem detektivek, ale spíš romantiky, takže stále napjatě čekám na nějaký Anitin vztah :-) Akce i popisy ohledávání místa činu jsou pěkně popsané.

08.10.2013 4 z 5

Banka těl - Mladší Banka těl - Mladší Lissa Price

Na mne kniha celkem silně zapůsobila, hlavně tedy její začátek a vykreslení mladých lidí jako sirotků, kteří utíkají téměř před všemi, nemají práva a nesmí pracovat. Mohu asi jen vytknout, že úplně celá kniha byla akce, Callie prožívala jeden zvrat za druhým, ani se nezastavila a vždy věděla, kam jít a na koho se obrátit, což mi úplně nesedělo. Ale námět byl velmi povedený a hlavně ten konec! Takové nalákání na další díl jsem asi ještě nečetla :-)

17.09.2013 5 z 5

Provinilé slasti Provinilé slasti Laurell K. Hamilton

Tak po přečtení vím jistě, že jsem objevila další zajímavou sérii. Občas jsem sice trochu tápala, kdo vlastně ovládá koho a jak to ve světě Anity vlastně funguje, ale to patří k prvnímu dílu. Na hrdince se mi líbilo asi vše, i její sbírka tučňáků. Celou dobu jsem podvědomě čekala na nějaký románek, ale i bez toho to bylo OK, možná to celé bylo dokonce více uvěřitelnější, než kdyby na desáté stránce skončila s někým v posteli :-)

09.09.2013 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Jako první jsem viděla film a ten na mne tentokrát zapůsobil více než samotná kniha. Při knize jsem pak už nebrečela, přesto ve mne vyvolala obrovský obdiv a úctu vůči těm, kteří prožili něco podobného. Neumím si představit být na jejich místě a čekat na to, zda náhodou přežijete další útok. Myslím, že by se tato kniha a jí podobné měly více číst. Dnešní zhýčkaný člověk už si ani nedokáže představit, jaké hrůzy museli naši předci v zákopech prožívat.
Asi jediné, co bych knize vytkla, je, že byla celkem krátká, klidně bych uvítala více popisů prostředí a více osudů.

08.09.2013 5 z 5

Milenka pout zbavená Milenka pout zbavená J. R. Ward (p)

Tak nebylo to úplně ono, první díly byly podle mě lepší, nebo spíš neokoukané? Očekávaná zápletka, obvyklý konec, ale stejně si myslím, že autorka tyhle romány umí, jen já si asi dám chvíli pauzu.

27.08.2013 4 z 5

Milenec jen můj Milenec jen můj J. R. Ward (p)

Díl o mých nejoblíbenějších postavách. Ale celkem mne zklamal, čekala jsem asi něco jiného. Vždy jsem si Xhex představovala jako velkou drsňačku a nájemnou vražedkyni a tady se mi jevila docela jako hysterka a hodně psychicky nevyrovnaná (vzhledem k jejímu životu se vlastně není čemu divit, ale...) a vůbec celý vývoj vztahu s Johnem se mi tady nelíbil. Poslední kapitoly mne ale zaujaly, zajímavé propojení vyprávění s Dariem, její matkou a bývalými milencem. Doufám, že se v dalších dílech dozvíme ještě víc.

26.07.2013 4 z 5

Pomstěný milenec Pomstěný milenec J. R. Ward (p)

Na symphatha v hlavní roli jsem byla hodně zvědavá a kniha mne nezklamala. Líbilo se mi, že jsme se zase dozvěděli něco nového z jejich světa. Taky je pěkné, že se dozvídáme i jak pokračují vztahy hrdinů minulých knih, ale byla jsem vždy zklamaná, když autorka odbočila z hlavní linie v nejnapínavějším okamžiku, a já musela číst něco, co mne v tu chvíli tolik nezajímalo... Ale takový je prostě styl autorky. Těším se na další díl.

12.07.2013 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Tolik jsem se těšila, ale naprostá ztráta času a peněz! A to jsem doteď si myslela, že čtu hlavně braky, ale tohle se nedá srovnat, zlaté Harlequinky! O svém znechucení bych mohla také napsat celou knihu, ale vše již bylo řečeno, takže jen ve zkratce. Hloupá hlavní hrdinka, hloupé opakování slovních spojení (už nikdy nechci slyšet "nekousej si ten ret!"), hloupé podání sub/dom vztahu, hloupé jednání postav (Grey je přece tak hroozně moc dom a zná jen š*kání, ale jejda přišla maminka, pojď se s ní rychle seznámit, už se přece známe asi dva dny....uuf), hloupé "ty bláho" na každé stránce a vrcholem v údajně erotickém románu byly neuvěřitelně NUDNÉ erotické scény. A čtivé mi to nepřišlo ani trochu, knihu jsem neustále odkládala a dočetla jsem ji jen s velkým přemáháním. Hodnotím kladně jen obálku a začátek knihy, podle kterého jsem si najivně myslela, že se bude jednat o nějakou slaďárnu a ne o takový nesmysl. Opravdu aspirant na nejhorší knihu mého života.

21.06.2013 1 z 5

Ke knize jsem se dostala náhodou a vůbec nic jsem neočekávala, maximálně že to bude pohádka pro děti (komentáře tady jsem nečetla). Ale ona to zase taková pohádka nebyla (hlavně ten začátek), moc se mi líbila atmosféra a to, jak kniha popisuje svět daleko složitější, než se na první pohled zdá. Nápad se smyčkou se mi líbil, ale jako vždy při tématice cestování v čase jsem se v tom trochu ztratila. Hlavní hrdina se mi zamlouval, podivné děti a jejich fotografie také. Konec mi přišel trochu zmatený, ale je to asi i tím, že nejsem moc fanda zápletky typu "jak děti zachrání celý svět", takže jsem ten konec přečetla rychle. Celkem mne mrzí, že se to nevyřešilo během jedné knihy a asi bude pokračování. Jestli druhý díl bude pokračovat, tak jak první skončil, tak už to prostě nebude ono.

11.06.2013 5 z 5

Vyvolený milenec Vyvolený milenec J. R. Ward (p)

Tentokrát dost slabý díl, myslím, že Phuryho příběh by se dal pojmout lépe (třeba se více vyřádit na jeho celibátu a problému se 40ti manželkami), připadalo mi to poněkud nedotažené. Bylo tam také až příliš mnoho dějových linií, které se střídaly co každé dvě stránky, což mi opravdu nevyhovovalo. Dávám dobré hodnocení hlavně kvůli kvalitní knižní sérii.

14.04.2013 4 z 5

Nespoutaný milenec Nespoutaný milenec J. R. Ward (p)

Tak dvě třetiny knihy se mi vážně moc líbily. Vishousova matka pro mě byla opravdu překvapením. Jane jsem si oblíbila, protože byla taková rozumná, pak jsem ji i oplakala. Konec se mi zrovna dvakrát nezamlouval, i když to vlastně dopadlo celkem dobře, asi nejlépe v rámci možností. Těším se na osudy zbývajících postav.

01.04.2013 5 z 5