Wojta777 Wojta777 komentáře u knih

Dallas Dallas Gerard Way

Mnohem lepší než první díl a to je co říci.
První díl byl spíše seznamovací, zatímco ve druhý díl je příběhově obohacen o mnohé. Pokud jste si říkali u prvního dílu, že už to nemůže být šílenější, tak jste se nehorázně spletli. Bláznivost druhého dílu je 7x větší.
Nechci spoilerovat děj prvního děje, ale bez toho se tato recenze neobejde. Takže SPOILER ALERT!!!

Po následcích prvního dílu je celá naše dysfunkční rodinka zničená a na konci svých sil. Někteří to vzdali, ale Kraken ne. Ten začíná odkrývat tajemství zmizení Čísla pět. A tím začíná totálně šílená příběhová linka, která obsahuje nájemné zabijáky, cestování v čase, smrt prezidenta Kennedyho a mnohem více.
Příběh byl úžasný. Měl spád a s ničím se neflákal. Hodně krve, klení, akce, napětí, zvratů a vtipných hlášek. Jednoduše příběh má všechno, co potřebujete.
Kresba je opět dokonalá. Krásně namalované panely a vhodné použití barev. Gabriel Bá má neskutečně obrovský talent.
Postavy jsou dokonalé. Ať hlavní hrdinové, tak záporáci. Cha Cha a Hazel nyní patří mezi mé nejoblíbenější záporáky. Jsou naprosto šílený. A tím myslím opravdu opravdu šílení. Natolik šílení, aby kvůli receptu odřezali hlavnímu kuchaři všechny končetiny. A jestli Vám tohle nepřipadá šílené, tak nevím, co s Vámi je. Několik postav dostane větší prostor k ukázání jejich potenciálu. Tím myslím Číslo pět a Séance. Všichni jsou zde důležití a mají svojí roli, tím pádem jsou důležitější.
Když komiks shrnu, není zde ani semínko něčeho, co by se mi nelíbilo. Proto dávám 5 bizarních hvězdiček.

23.02.2019 5 z 5

Odhalení Odhalení Jeremy Barlow

Nadprůměrný komiks z úžasného herního univerza. Komiks mi přijde až moc uspěchaný, tím pádem moc krátký. Příběh je příjemný a oddychový, ale těžce zapamatovatelný. Obávám se, že za měsíc si už nebudu pamatovat o čem komiksy byl. Ale jinak vážně příjemný a čtivý komiks s výbornou atmosférou a skvělou kresbou. Hodnotím 4 efektivními hvězdičkami.

10.02.2019 4 z 5

Mýval Rocket Mýval Rocket Mike Mignola

Úžasné. Prostě úžasné. Dlouho jsem pochyboval o tom, že mě takové retro nebude bavit, což se ani zdaleka nestalo. První příběh obsahoval pouze jeden sešit, což zamrzelo. Druhý příběh byl také jednosešitový, ale byl vcelku delší. Oba dva příběhy byly takové nadprůměrné. Ale pak přišel hlavní příběh. A to bylo něco. Začnu s kresbou. Ta je nakreslená od hellboyovského kreslíře Mikea Mignoly, tím pádem zaručená skvělá bizarnost. Příběh je celkem jednoduchý, ale příšerně zábavný a čtivý. Celkově se mi NHMko s chlupatým mývalem velice líbilo. Dávám 4,5 chlupatých hvězdiček.

01.02.2019 5 z 5

Vyhlazovací stroje Vyhlazovací stroje Bryan Hitch

Problém je, že jsem očekával víc. Ale i tak to byla slušná jízda.
Začněme od začátku. Kresba je poutavá a velice barevná. Každá z postav dostane prostor a dokonce se seznámíme s novými členy LS. S dějem to je už trochu složitější. Příběh není vůbec špatný, to neříkám, ale než se člověk do toho vžije a pochopí, tak mu to potrvá půlku komiksu. Celkově dávám komiksu 4 spravedlivé hvězdičky.

25.01.2019 4 z 5

Apokalyptická suita Apokalyptická suita Gerard Way

Bylo v celku těžké překousnout začátek, ale jakmile se to stalo, ocitli jste se v ,, sedmém nebi". Komiks vypráví o dysfunkční rodince superhrdinů, kteří jsou podobní marvelovským X-Menům. Každá stránka je božsky nakreslená. Komiks je totálně bizarní, ale tím pádem i velice zajímavý a čtivý. Postavy mi přišli až ke konci více zajímavé, ale přesto byli super. Vřele doporučuji a dávám 4,5 houslových hvězdiček.

20.01.2019 5 z 5

Batman & Robin: Batman znovuzrozený Batman & Robin: Batman znovuzrozený Grant Morrison

Komiks se dobře četl. Výborné postavy, skvělí záporáci a hezká kresba. Děj nebyl nijak skvělý ale neurazil. Proto nedávám plný počet hvězdiček. Byl jsem nadšen, že se zde objevil Jason Todd, ale malinko zklamán, že se zde neobjevil Tim Drake. Komiks je dobrá akční jízda, která mohla mít lepší děj. Proto dávám 3,5 netopýřích hvězdiček.

13.01.2019 4 z 5

Sága 6 Sága 6 Brian K. Vaughan

Vážně nevím co napsati, co jsem ještě nezmínil. Pořád je to ta výborná série, kde se odehrává toho tolik, že se nestíháte nudit. Možná že tento díl byl malililinko slabší než předchozí, ale pořád je to ten výborný komiks, který si hned zamilujete. Hodnotím 5 rodinnými hvězdičkami.

05.01.2019 5 z 5

Prokletí vran Prokletí vran Paul Tobin

Minulé dva komiksy se zaklínačem jsem miloval, ale jaksi tento díl není tak dobrý. Komiks má výborné postavy, skvělou kresbu a originální děj. A právě v ději je problém. Sice je děj originální, ale chybí mu určitý spád. Prakticky v komiksu se nic nestane. Dle mne by komiks měl mít alespoň ještě dva sešity, aby to prohloubilo děj. Jinak skvěle kreslené rychlé čtení s Geraltem a Ciri. Dávám 3,5 zaklínačských hvězdiček.

03.01.2019 4 z 5

Tajemství počátků Tajemství počátků Jeff Lemire

Komiks pojednává o dysfunkční rodince superhrdinů, která se po velké bitvě záhadné objevila na tajemné farmě. Tento komiks není pro všechny fanoušky superhrdinů. Není zde skoro žádná akce. Komiks se hlavně soustředí na vztahy mezi jednotlivými postavami na této farmě. Postavy rychle přirostou k srdci, a proto když komiks dočtete budete hladovět po druhém díle. Za mě velice povedený komiks a hodnotím 5 dysfunkčními hvězdičkami.

30.12.2018 5 z 5

Když blesk udeří dvakrát Když blesk udeří dvakrát Joshua Williamson

Odjakživa patří Flash mezi mé nejoblíbenější superhrdiny v komiksech a seriálech. Tento komiks obsahuje dva příběhy. Jeden se skládá pouze z jednoho sešitu. Objevuje se zde Batman a spolu s ním odkrývají tajemství zakrváceného odznaku smajlíka (Strážci-Watchmen). Druhý příběh se skládá se z osmi sešitů. Ten pojednává o energetické bouři, která znovu postihne Central City a dá rychlost jak normálním občanům tak zloduchům. V těchto sešitech uvidíte zrod jednoho z největších záporáků Flashe - Godspeeda. Komiks rychle odcípá a na konci si řeknete: ,, Já chci víc! " Komiks vřele doporučuji a hodnotím 5 bleskovými hvězdičkami.

30.12.2018 5 z 5

Young Avengers Young Avengers Ed Brubaker

Výborné NHMko. Toto NHMko splňuje na jedničku hlavní úlohu těchto komiksů. A to přestavování hrdinů. Tento komiks není žádná velkolepá akce, třeba jako u Winter Soldiera, ale je to spíše vztahová záležitost. První příběh dbá na pohled superhrdinů a normálních lidí na tento tým. Je to velice krátký příběh, skládá se jen z jednoho sešitu, zato končí velikým plottwistem. Druhý příběh, který je podstatně delší, nám ukazuje vztahy mezi jednotlivými členy tohoto týmu a zároveň pouta mezi jejich rodinami. Zároveň komiks rozebírá taková témata jako rasizmus, odkaz či homosexualita. Výborný komiks, proto dávám 5 mladých hvězdiček.

27.12.2018 5 z 5

Simpsonovi: Simpsoráma Simpsonovi: Simpsoráma Bill Morrison

Jelikož jsem veliký fanoušek Simpsonů, tak jsem si tento komiks náramně užil. Příběhy jsou vtipné, hezky vykreslené a dějově zajímavé. Nejvíce se mi líbil příběh, kde rodina Simpsonů se přihlásí do testu biosféry. Krásná jednohubka, proto hodnotím všemi 5 žlutými hvězdičkami.

20.12.2018 5 z 5

Tokijský ghúl 6 Tokijský ghúl 6 Sui Išida (p)

Za mě zatím nejlepší díl. Děj se posune o kilometry. Všechno začne být jasnější. Některá tajemství jsou odhalena a z Kanekiho se stává nebojácný ghúlí válečník. Vzrůstá akce, napětí, šokující momenty a počet postav. Vynořuje se skupina záporáků, spolu s členem rodiny jisté postavy. Byl zde origin ,,drápů" a jak se dá proti určitému druhu drápu bojovat. Tento díl se mi vážně líbil a proto dávám 5 tokijských hvězdiček.

12.12.2018 5 z 5

Klíče království Klíče království Joe Hill (p)

Každý díl je čím dál tím víc akčnější, napínavější a krvavější. Joe Hill umí fakticky dobře psát postavy a děj. Hlavní postavy už na něco přicházejí a záporák je více a více vynalézavější. Finále se blíží mílovými kroky a já se nemohu dočkat až si přečtu předposlední díl této úžasné hexalogie. Hodnotím zcela zaslouženými 5 hvězdičky.

07.12.2018 5 z 5

Tokijský ghúl 5 Tokijský ghúl 5 Sui Išida (p)

Pořád jsem se nemohl dokopat k tomu, abych tento díl přečetl. Nevím čím to bylo, jelikož tento díl byl suprový. Asi jsem neměl náladu na čtení. Každopádně pátý díl je velice akční, napínavý a krvavý. Možná, že zde bylo moc mluvení, ale to je asi jediná výtka. Takže hodnotím 4,5 ghúlími hvězdičkami.

28.10.2018 5 z 5

Goon #2: Mé vražedné dětství Goon #2: Mé vražedné dětství Eric Powell

Tento díl není ani příběhový, spíše doplňkový a povídkový. Přiblíží nám to, jak se poznal Goon s Frankym. A poté následuje pár příběhů, které až vybuchují absurdností.
Ale to jsme u Goona zvyklí. Hodnotím 5 vymahačskými hvězdičkami.

21.10.2018 5 z 5

Goon #1: Nic než utrpení Goon #1: Nic než utrpení Eric Powell

Tuto sérii jsem si vážně zamiloval. Miluji tu kresbu a ten humor. Ze všeho nejlepší je ten pomatený děj a velmi srandovní reklamy, u kterých se řechtám ještě půl hodiny. Každopádně, chci víc této série. Hodnotím 5 mrtvolnýma hvězdičkama.

20.10.2018 5 z 5

Goon #0: Drsný kšefty Goon #0: Drsný kšefty Eric Powell

Musím se přiznat, že jsem tento díl četl podruhé, jelikož jsem se nemohl nabažit Goona. Bylo to stejně super, jako když jsem to četl poprvé. Goon je jednoduše hrouda svalů, která se musí potýkat s různými problémy. I když je tento díl velice krátký, tak jsem si ji velice užil. Doporučuji a hodnotím 5 svalnatými hvězdičkami.

17.10.2018 5 z 5

Tokijský ghúl 4 Tokijský ghúl 4 Sui Išida (p)

Tento díl mé oblíbené mangy, byl takový klidnější, ale o to zajímavější. Kaneki poznal nové lidi (a ghúly). Velice se mi líbil konec, který byl vážně akční a krvavý. Konec mě také totálně navnadil na další díly. Dávám 5 tokijských hvězd.

11.10.2018 5 z 5

Batman: Smrt rodiny Batman: Smrt rodiny Scott Snyder

Joker jede. No než se k tomu dostanu, tak bych chtěl podotknout, že komiks má pomalejší začátek, takže strhávám půl hvězdičky. Každopádně Joker se v tomhle díle vytrhne ze řetězu. Začíná to s únosem Alfreda a dále to pokračuje i únosem celé Batfamily. V tomto díle vůbec nevíme s čím hnusnějším a brutálnějším Joker přijde. Ale i zde není Batman žádné ořezávátko, takže Joker bude mít s ním pěkné potíže. Celkově tomuto dílu dávám 4,5 hvězdičky.

04.09.2018 5 z 5