wiix wiix komentáře u knih

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Ja vôbec nie som na krimi, thrillery, detektívky a pod, ale toto kedysi fičalo a ja to mám už večnosť v knižnici, nuž som šla do toho a teda nenudila som sa. Niežeby ma z toho odrovnalo, ale čítalo sa to dobre, hypnóza je sama o sebe zaujímavá a neštandartná, postavy boli sympatické a štýl taký oddychový.

08.03.2023 4 z 5

Kórejské halušky Kórejské halušky Dominika Sakmárová

Ak nesledujete Dominiku Sakmárovú a libujete si vo vychytávkach, odlišnostiach, zaujímavostiach a srandách ďalekého východu, tak robíte chybu. Po Mačacom kožuchu prichádzajú Kórejské halušky atie sú rovnako vtipné a zaujímavé. Medzi dvoma drámami, thrilermi či romantikami je to ideálne čítanie. Pobaví aj informuje. Ale teda hlavne pobaví.Moje naj sú zima v Kórei, škôlky lebo to je také aktuálne alebo ich jedlo a to ako to autorka vtipne zaobalila.

29.01.2023 4 z 5

Radostná správa Radostná správa Peter Gärtner

Choďte so knižnice. Ja som si tento komix chcela už dlho kúpiť ale akosi som to odkladala, až som ho úplne nového nečítamého našla v knižnici! A som aj kus rada, že som si ho nekúpila, lebo takto mi to stačilo. Teda! Bolo to pekné, naozaj krásne spravený komix. Pútavý, aj smiešny, aj trpký. Ja som len čakala trochu viac vtipu a trochu viac o živote Lasicu a Satinského a ono to bolo viac o ich práci, divadle a hlavne režime, ktorý sme tu mali od cca 60 do 70tych rokov.

09.11.2022 4 z 5

Tí, čo odchádzajú – tí, čo zostávajú Tí, čo odchádzajú – tí, čo zostávajú Elena Ferrante

Tretím dielom neapolskej ságy som preletela, lebo som chcela mať celú sériu za sebou, takže si úplne konkrétne nepamätám detaily. No stále je to silné a je to Ferrante. Ku konci knihy si ale pamätám, že už ma Elena pekne rozčuľovala, že to trochu skĺzlo do akejsi talianskej telenovely a že som sa musela do 4tého diela kus prinútit.

11.10.2022 4 z 5

Ztracená sovička Ztracená sovička Chris Haughton

Toto je pani kniha. Kúpila som ju kvôli super recenziám, po prelistovaní som ostala trochu sklamaná a.k.a To je všetko? Ale čím viac sme ju so synom čítali, tým som si ju viac obľúbila. Má len pár strán no nie je taká úžasná len tak, na prvý pohľad. Treba ju zažiť s tým malým tvorom večer pri uspávaní.
A teraz je to, prosím pekne, jeho naj kniha. Lebo objímačky s mamkou️ Kniha je o hľadaní maminy podľa opisov, pričom teda mama je len jedna a opisy sedia na rôzne zvieratká. Je smiešna a brutálne neštandartne a jednoducho ilustrovaná, čo doteraz nechápem, ako v nej syn nájde veci, ktoré ja ledva vidím (mama sova hľadajúca medzi stromami). Odporúčam všetkými 10.

24.08.2022 5 z 5

Oceán moře Oceán moře Alessandro Baricco

Možno som ešte do tejto knihy nedorástla, ale necítila som sa v príbehu najistejšie. Až v posledných stranách som sa našla. Kniha je písaná zložito, nadnesene, ale krásne. Dej je miestami nezrozumiteľný, ale poetický. Kniha plynie ako báseň, metaforicky a v obrazoch. Semtam som mala zimomriavky, ako sa mi páčila a niekedy ma zas vôbec nebavila. Prišla mi, že viac sa hodí na jeseň k čaju a k deke ako k dovolenke pri mori. Za vyskúšanie určite stojí, ak máte radi niečo netradičné a trochu náročnejšie.
"More. More očarúva, more zabíja, dojíma, desí, niekedy aj rozosmeje, niekedy zmizne, prestrojí sa za jazero alebo vyrobí búrky, pohltí lode, podaruje bohatstvá, nedáva odpovede, je múdre, je mocné, je nežné, je nepredvídateľné."

25.07.2022 3 z 5

Tajná zahrada Tajná zahrada Frances Hodgson Burnett

Trochu ako Anna zo zeleného domu, trochu ako od Lindgrenovej, trochu niečo svojské a iné. Pre mladé dievky alebo ženy s mladým srdcom, ktoré sú do vresoviska, tajomna a roztomilosti. Strašne to bolo pekne napísané, poučné, záhadné a nádherne vyfarbené.

03.11.2021 4 z 5

Dítě třetí říše Dítě třetí říše Mandy Robotham

Som riadne presýtená beletriou z prostredia koncentračných táborov a nájsť skvelú knihu s touto témou, ktorú som ešte nečítala, je umenie. Žiaľ toto nebola jedna z nich a je to zároveň prvá kniha v tomto roku, ktorú som len tak tak dočítala. Prišla mi veľmi silená, neprekvapivá a na leto veľmi melancholická.

30.06.2021 2 z 5

Medzi odtieňmi sivej Medzi odtieňmi sivej Ruta Sepetys

Asi som už otupená. Téma smutná, tragickáa na zamyslenie, ale už som toho čítala veľa z histórie, čo ka dojímalo až ma to asi citovo sploštilo. Každopádne kniha opisuje menej známu situáciu v Rusku a pobaltí počas 2. svetovej vojny očami dievčaťa veľmi citlivo a vierohodne.

14.08.2020 3 z 5

Tá, čo sa vracia Tá, čo sa vracia Donatella di Pietrantonio

Dej bol jednoduchší a priamejší ako u iných inaque kníh, no mne to v tomto období vyhovovalo. Napriek tomu, že deju chýbalo napätie či zápletka, bolo cítiť hnev a krivdu hlavnej postavy cez opis jej pocitov.

17.07.2020 4 z 5

Narodený v modrú stredu Narodený v modrú stredu Daniel Tammet

Neskutočne zaujímavý príbeh o tom, aká je ľudská myseľ plná záhad, akí sme my ľudia rôzni a výnimoční. Buďme tolerantní a chápaví.

07.06.2020 5 z 5

Domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej Domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej Ransom Riggs

Ja mám rada teenage literatúru! Ale toto bolo dosť detské, na druhej strane by tomu deti nepochopili. Zápletka bola primitvna a kým sa nejaká akcia rozbehla, už som sa nudila. Ani nejdem čítať pokračovania.

14.05.2020 2 z 5

Objím ma, prosím! Objím ma, prosím! Emilia Dziubak

Rozkošné a nežné, plné krásy a pravdy.

13.01.2020 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Oproti seriálu bola kniha veľmi zaujímavá a nie až tak pritiahnutá za vlasy. Téma budúcnosti a neplodnosti je veľmi aktuálna a dej a zápletka boli prudko čitateľné. Možno by mala kniha mať trochu jasnejšie ukončenie-aspoň mne by sa tam páčilo.

29.12.2019 4 z 5

Na horách v Závejove Na horách v Závejove Bjørn Rune Lie

Nežné povzdychy, nekonečné debaty s deťmi o tom, kto je to vlekár, ako vyzerajú bežky, aké poznáme lanovky a čo je to vlastne závej. Takéto zimné knihy poprosím! Nádhera.

05.12.2019 5 z 5

Sklenená izba Sklenená izba Simon Mawer

Oproti filmu (ktorý som žiaľ videla) to bola zaujímava a prudko čitateľná beletria s nádychom faktov. Historické pozadie a vzťahy a emócie postáv boli príjemne vykreslené.

26.11.2019 4 z 5

Deň, keď pastelky dali výpoveď Deň, keď pastelky dali výpoveď Drew Daywalt

Aj my dospeláci sme sa tak zasmiali. Nežmé a vtipné dielko pre najmenších.

08.11.2019 5 z 5

Včely Včely Piotr Socha

Tento typ encyklopédii milujem ja i decká. Obrázkovo i informačne úžasné!

24.10.2019 5 z 5

Mach a Šebestová na prázdninách Mach a Šebestová na prázdninách Miloš Macourek

Príjemné a vôbec nie prízemné čítanie pre deti.

30.09.2019 4 z 5

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Veruže som čakala trochu viac. Aspoň vic vtipu alebo pointy, aj keď kniha nebola úplne na zahodenie.

15.09.2019 3 z 5