wiix wiix komentáře u knih

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Tento kúsok som začala čítať veľmi skeptická. Neverila som, že problematika detí, rakoviny a lásky v jednom sa dá riešiť aj mimo hlavného motívu: rozplakať čitateľa (aj keď v tomto diele to mohlo byť vedľajším efektom). Avšak vo "Hvězdy nám nepřály" ide o viac. Vyzrelosť hlavných postáv a nadhodenie vážnych a tak pravdivých myšlienok s ľahkosťou ma fascinovalo a dalo mi nové náhľady na človeka a jeho smrť.

07.06.2015 5 z 5

Smutná nahá jazdkyňa Smutná nahá jazdkyňa Lawrence Ferlinghetti (p)

Jeden z prvých a kvalitne píšucích beatnikov ma oslovil natoľko, že som si ich tvorbu obľúbila a zamilovala.

Limonáda Limonáda Ben Elton

Knihu som popravde kúpila v totálnom výpredaji za pár šupov a pustila som sa doňho veľmi skeptická, napriek tomu vysoko oceňujem nápaditosť a pointu, s ktorou vrcholne súhlasím.

Tajomstvo Budhovho úsmevu Tajomstvo Budhovho úsmevu Boris Filan

Zostala som vcelku sklamaná. Jeho diela mám rada, fotografie i nápad boli vydarené, ale to stvárnenie bolo fádne.

Heroín Heroín Melvin Burgess

Jedna z prvcýh kníh, ktoré som v teenage veku čítala o drogách a silne na mňa zapôsobila práve tým, že nešlo o agitáciu proti drogám, ale o príbeh ľudí, ktorí žijú svoj život inak (zle, horšie) ako ja v ich veku.

Pobryndané spisy Pobryndané spisy Charles Bukowski

Nie som veľký fanúšik poviedok, aj napriek tomu, že sú od Bukowského. Príjemné čítanie avšak ničím zvláštne.

01.06.2015 3 z 5

Nech je nebo všade Nech je nebo všade Pavel Hirax Baričák (p)

Som fanynka novodobých čudných básní, preto hodnotím toto dielo pozitívne.

01.06.2015 5 z 5

Raz aj v pekle vyjde slnko Raz aj v pekle vyjde slnko Pavel Hirax Baričák (p)

Ľahké čítanie na akékoľvek popoludnie pre silnejšie žalúdky alebo pre ľudí, ktorí sú natoľko čudní, že im príde dej normálni.

Miramar, s. r. o. Miramar, s. r. o. Roman Brat

Som sklamaná akú litertúru v akom obale a za akú cenu produkuje Slovensko.

Útok orla Útok orla Thomas Brezina

Pekné čítanie pre mládež, avšak dejom nie až tak príťažlivé.

Anna Elliotová Anna Elliotová Jane Austen

Pre mňa asi najslabšie dielo Austenovej spracované knižne, avšak filmovo im to vyšlo. Málo je takýchto situácii, avšak som rada, že som si doplnila jej zbierku.

Tábor padlých žen Tábor padlých žen Anton Baláž

Ohromujúce slovenské dielo s desivým obsahom a príjemným štýlom písania.

Otec Goriot Otec Goriot Honoré de Balzac

Som veľmi sklamaná. Toľko som sa napočúvala na strednej škole o tomto diele a nakoniec (neviem či som tomu len neporozumela..hm) som našla len klišé, vzťahy a nudu. Napriek kritike však vnímam pozitívne štýl písania a aj tému vzhľadom na historické obdobie jej vzniku.

More srdca More srdca Pavel Baričák

Napriek všetkým nenávistným komentárom ohľadom Baričáka, vnímam jeho diela aktuálne, trefné, vtipné a také naše. A rovnako vnímam i jeho básne.

01.06.2015 5 z 5

Balada o siedmich obesených Balada o siedmich obesených Leonid Andrejev

Adorujem ruských autorov 19.-20. storočia a na odporúčanie som sa nechala zviesť na toto dielo, avšak nič nové mi nedalo, avšak neodradilo ma od ruskej literatúry.

01.06.2015 2 z 5

Strom poznání dobrého i zlého Strom poznání dobrého i zlého Omraam Mikhaël Aivanhov

Veľmi nábožensky poňaté aj keď sa to tvári vskutku nestranne.

01.06.2015 1 z 5

V pekle sa neplače V pekle sa neplače Lenka Gahérová

Trochu surové, ale reálne a príjemné ľahké čítanie do každého počasia :)

24.05.2015 4 z 5

Noční hlídka Noční hlídka Terry Pratchett

Neviem, akosi som sa nevedela na to namotať, aj keď Pratchett je úžasný, kde berie tie nápady a tú iróniu na problémy a situácie dnešnej doby to neviem, ale je to dokonalé. Avšak počiatky Ankh-morporského mesta sú najlepšie!

28.04.2015 3 z 5

Temná půle Temná půle Stephen King

Kingove knihy sú mojou spásou i prekliatím, avšak tento titul mi nebol po chuti. Nebolo to ani tak samotnou knihou ako mnou, príbeh ma najskôr nadchol, ale potom nepokračoval nijak zvlášť napínavo ani mysteriózne, bol príliš rozvláčny a neverila som mu. Nechám sa prekvapiť niečím ďalším od neho :)

09.04.2015 3 z 5

Robinson Crusoe (dvojjazyčná kniha) Robinson Crusoe (dvojjazyčná kniha) Daniel Defoe

Skvelé, pútavé, napínavé! Dievčatá a chlapci pubertálneho veku, toto je úplne pre vás (aj mňa to v tom veku bavilo a vlastne aj teraz cítim brnenie v bruchu z nervozity, čo sa stane na ďalšej strane). Štýl písania je trochu komplikovaný a dej naťahovaný, ale to veľmi neuberá na kvalite.

16.03.2015 4 z 5