wielka wielka komentáře u knih

Hriešne bohatý Hriešne bohatý Meghan March

Seriu budem hodnotit tu ako celok, lebo ide o jeden text rozseknuty na tri casti.
Je to pomerne citatelne dielko, ktore ma zaujimave zapletky. Casom ich pribuda a pribuda, az su v poslednej casti nahadzane jedna za druhou a nakoniec to posobi prekombinovane a neuveritelne. Hlavne postavy su sympaticke. Modroocka mi vsak niekedy liezla na nervy, lebo stale premyslala o zutekani namiesto pokusu o vyriesenie. Lincoln bol sympatak. Boli tam zaujimave vedlajsie postavy, najma komodor a stryko Magnus.
A chvalim jazykovu korekturu.

08.03.2022 4 z 5

Kontrakt Kontrakt Melanie Moreland

Nie zla kniha, ale akosi som sa nevedela dockat konca. Katy mi pripadala trosku nesvojpravne a carovna premena Richarda zasa nebola az taka uveritelna. Seria BAM je u mna ovela lepsia. Som vsak zvedava na Kontrakt 2.

27.01.2022 3 z 5

Zvodná Christiana Zvodná Christiana Jude Deveraux (p)

Hm... taka historicka romanca... akoze dobrodruzna, nebezpecna, romanticka, chcela byt aj vtipna... z nudy ok, ale druhykrat by som ju urcite necitala.

16.01.2022 2 z 5

Řekni něco legračního Řekni něco legračního Penelope Ward

Celkom mila knizka. Ranino tajomstvo ma prekvapilo a bola som zvedava, ako na tom autorka popracuje. Urobila to presne tak, ako som cakala. Pekny koniec. Ale ved, co ine by sme v tomto zanri ocakavali, vsak? :-)

26.12.2021 4 z 5

Výměna rolí Výměna rolí Melanie Moreland

Dlho som sa nedokazala zacitat. Namet bol aj celkom zaujimavy, ale Liam bol na svoj vek velmi infantilny. Asi to bol autorkin zamer, ale mne sa tie jeho repliky citali dost tazko. Shelby mi zasa prisla taka prostoducha, ako keby nemala svoju osobnost. Nie je to vyslovene zla kniha, ale mna asi nenasla v spravnom case.

05.12.2021 2 z 5

Špičkou jazyka Špičkou jazyka Sarah Waters

Kniha sa ku mne dostala uplnou nahodou a dost som zvazovala, ci sa zacitam. Nakoniec som zacala a citala a miestami bojovala a cudovala sa a obcas nechapala... Pribeh sam o sebe je zaujimavy, ale Nancy mi casto liezla na nervy. Rovnako ako to, ze vsade, opakujem vsade boli same lesbicky.
Rozpravacsky talent sa autorke neda upriet, ale toto akosi nebolo pre mna.

23.10.2021 3 z 5

Poslední hodina Poslední hodina Jeffery Deaver

U mna ma tato kniha plny pocet hviezdiciek. Minimalne jednu vsak ma za miesto, kde sa dej odohraval. Od detstva ulietavam na vsetkom talianskom a tu som dostala vsetko - opis realii, natury, sposobov, jedla a aj reci.
Inak to bola kniha zaujimava, aj ked tema utecencov a terorizmu vo mne nejako specialne nerezonuje. Zapletka trochu popletena, vyborne popisane prezivanie zvukov Stefana. Ako celok ma kniha bavila, pacilo sa mi, ze Lincoln a Amelia odcestovali z New Yorku. Ale musim priznat, ze Deaver to vie aj lepsie.

10.10.2021 5 z 5

Struny lásky Struny lásky Samantha Young

Zo zaciatku sa mi to akosi vlieklo, mala som mierne rozpacity dojem, ale asi od polovice ma to zacalo bavit. Chvilami smutne, chvilami veselsie... o hladani sameho seba... take smutnokrasne...
V kazdom pripade seria Dublin Street sa mi pacila ovela viac.

20.08.2021 4 z 5

Trhni si, Ethane Trhni si, Ethane Whitney G. (p)

No co k tomu? ... mile, zlate, jednoduche, trochu naivne a velmi predvidatelne.

14.08.2021 3 z 5

Nelíbánky Nelíbánky Christina Lauren

Od tychto dvoch autoriek som uz davno nic necitala, tak ma celkom potesilo, ze sa ku mne dostala tato kniha. Bolo to mile, chvilami vtipne, chvilami premyslave, ale hlavne predvidatelne. Ale fajn. Mexicka rodina bola skvela.
Len jednej veci nerozumiem, preco ceski prekladatelia za kazdu cenu prekladaju originalne nazvy do cestiny? Ze Dvojměstí, ci ako to bolo prelozene. Viete, kolko mi trvalo, kym mi doslo, ze je to Twin City??

01.08.2021 4 z 5

Jen jeden rok Jen jeden rok Penelope Ward

Taka young adult knizka, pekna, mila. A to je asi tak vsetko. Trochu sa mi to vlieklo... no nic, idem na Pana prachaca :-)

24.07.2021 3 z 5

V pokušení V pokušení J. D. Hawkins

Hm, tazko tuto knihu hodnotit. Hodnotenie ostatnych autorovych knih nebolo u mna vysoke. Tak povedzme, ze tuto radim k jeho vydarenejsim. Aj ked necakajte, ze sa od nej nebudete vediet odtrhnut, ale bola to taka pohodova rychlovka.
Ale ked sa po x-ty raz objavilo slovo 'prcinka'... no ja som nemohla. V slovenskom preklade by to bolo co? 'Jeblinka'? :-) :-) Prepacte, musela som B-)

30.01.2021 2 z 5

Zakázané noci Zakázané noci Liv Morris

Joj, zeny, to vam bolo take sladuckeeeee, minimalne ako karamel. Ale mile, zlate, popoluskovske. Naozaj nenarocny pribeh.

24.01.2021 4 z 5

Nahá pravda Nahá pravda Vi Keeland

Tuto knihu som citala uz davnejsie v anglictine. Velmi sa mi pacila. Boli tam sympaticke hlavne postavy, postava Etty sa mi tiez pacila. Dej sice trosku predvidatelny, ale to uz tak v kategorii tychto knih byva. Potom sa kniha ku mne dostala v slovenskom preklade. Tesila som sa na nu velmi, prevelmi. A to som asi robit nemala. Preklad amatersky, korektura velmi zla, kopa stylistickych chyb a aj gramatika pokrivkavala. Ja som normalne mala pocit, ze citam uplne inu knihu. Neverila som tomu, ze preklad moze dovrzat celu knihu a hla! Moze.
Davam plny pocet hviezdiciek, ale preto, ze som citala original.

01.01.2021 5 z 5

Podvol se Podvol se Maya Banks

Celkom nabudena na nejaku trilogiu som zvolila tuto. A ako som zacala, tak som aj po trinastej kapitole skoncila. Po Storocnom starcekovi je to druha kniha, ktoru naozaj nedokazem docitat. Akysi zvlastny styl pisania a nekonecne opisy myslienok postav, kym nieco vykonaju, napr. len kym sa postavia zo stolicky.... uuuf, toto sa nedalo. Zial.

05.08.2020 odpad!

Vendeta Vendeta Catherine Doyle

Paaaani, to bola jazda... Nebudem hodnotit kazdu knihu zvlast, pretoze je to jeden celok rozseknuty na tri casti. Kategoria "young adult", do ktorej uz davno nepatrim :-D Sofie, Nico, Luca, Millie... neda sa neoblubit si tieto postavy. Putave citanie, vystavany pribeh, vykreslene postavy a casto prekvapenie, ake som nepredvidala. Miestami mi styl pisania, ci skor Sofinho uvazovania pripominal Bellu z Twilight. Velmi som postavam fandila. A taliancina k tomu :-) Trosku mi vsak na konci chybal rozpisanejsi zaver, mozno na styl, co bolo o par rokov. Davno ma ziadna kniha takto nevtiahla do seba.

29.07.2020 5 z 5

Svedená Svedená Portia Da Costa

Tuto autorku mi odporucala kamaratka este pred niekolkymi rokmi. Akosi prisla na rad az teraz. Precitala som zatial prvu cast serie. Ja vlastne ani neviem, co mam hodnotit. Vazne som si nemyslela, ze z 296 stran moze byt 250 o sexe...
Taaakze predpokladam, ze tuto seriu treba vnimat ako celok, rovnako ako 50 odtienov sivej a dufam, ze v dalsej knihe bude aj nejaky dej ????

20.04.2020 1 z 5

Láska a tetování Láska a tetování J. D. Hawkins

Vo svojej kategorii dobre, ale velmi predvidatelny dej, nic nove som v knihe nenasla, vtipne dialogy vobec ziadne. Rozpacity dojem mam.

14.02.2020 3 z 5

Atramentovo čierne srdce Atramentovo čierne srdce Robert Galbraith (p)

Na tento dlhy pribeh som bola velmi zvedava. Rowlingova ma zasa presvedcila, ze je skvela rozpravacka. Priniesla zaujimavy namet kresleneho serialu, online hry a od toho sa odvijalo vsetko ostatne. Nevyhla sa viacerym aktualnym temam "zivota" v online priestore na internete, sexualnemu obtazovaniu, rasizmu, ultrapravicovemu hnutiu, ableizmu a dalsim. Vzhladom na pocet stran prislucha knihe aj relativne vysoky pocet postav, ktore mali realnu identitu a dalsiu na internete. Miestami som sa stracala. Zaver sa mi zdal akysi rychlo ukonceny.
Zasa sme mohli sledovat aj sukromne zivoty Strika a Robin a ich vzajomny vztah. A... na dalsi vyvoj budeme zasa cakat do dalsej knihy :-)

28.10.2023 4 z 5

Grace, moje spása Grace, moje spása Melanie Moreland

Mne sa kniha pacila. Hoci je to typicka kancelarska romanca, ktora miestami nic nove neprinasa, ale je velmi pekne a citatelne napisana. Pacili sa mi strety Jaxsona a Graceinho otca a neskutocna ludskost jej mamy. Typicka Melanie.
Odporucam vsetky knihy citat v chronologickom poradi, pretoze v tejto serii je vela postav (resp. vsetky) z minulych a je tam vela prepojeni.

25.09.2023 5 z 5