wiedzmin88 wiedzmin88 komentáře u knih

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Psané nezvyklým stylem s úplnou absencí přímé řeči, což se z počátku může zdát rušivé, ale jakmile se začtete tak už vám to ani nepřijde. Silný příběh putování otce a syna v drsné postapokaliptické krajině.

02.04.2020 5 z 5

Křížová palba Křížová palba Štěpán Kopřiva

Nejlepší česká detektivka jakou jsem četl. Dlouhá časová odmlka od Rychlopalby je znát. Během toho času autorův styl psaní, co se kvality týče, dozrál. Myslím, že česká scéna moderní detektivní tvorby nám v autorech jako je Štěpán Kopřiva či Daniel Gris ukazuje, že může být velmi čtivá a na vysoké úrovni. Jen tak dál.

28.11.2019 5 z 5

V ledovém sevření V ledovém sevření Jakub Mařík

Tentokrát o něco méně akce ve vesmíru. Ovšem vůbec to není na škodu ba naopak!
Děj od kterého se dá jen těžko odtrhnout, takže knihu máte hned přečtenou.
Moc jsem se těšil na druhý díl a musím říct, že jsem vůbec nebyl zklamán.

26.02.2021 5 z 5

Temné blues v New Orleans Temné blues v New Orleans František Kotleta (p)

(SPOILER) Více než důstojné zakončení příběhů Tomáše Koska.
Je to smutné, ale jak se říká, v nejlepším se má přestat.
A tak Tomáš Kosek zůstane zůstane tím hrdinou jakého máme rádi a nestane se z něj jen stín původního hrdiny, jak tomu bývá v mnohých znovu a znovu vytěžovaných příbězích.

03.12.2022 5 z 5

Tanec papírových draků Tanec papírových draků Petr Brožovský

Příjemné překvapení.
Jedná se o akční nářez inspirovaný Kulhánkem a Kotletou, ale přesto působí svěžím dojmem. Humor a hlášky nejsou jen recykláty od výše zmíněných autorů. Jen možná první část působí pomalejším dojmem než druhá polovina knihy, kde to naopak sviští jak rychlovlak z Tokia do Jokohamy. Ale ruku na srdce, je třeba vytvořit pořádný úvod, protože mi něco říká, že by nemuselo zůstat jen u jedné knihy.
Ps: Doporučuji si všímat jmen a přijmení některých postav, co se v knize objeví

20.03.2022 5 z 5

Lars láme kosti Lars láme kosti Daniel Gris

První díl byl super, ale druhý... Excelentní! Četlo se to jedním dechem. Nemohl to pokazit ani překlep na poslední stránce. Je super, že česká detektivní scéna má kvalitního autora i mimo subžánr historické detektivky. Autor se zlepšuje, proto se těším na další jeho knihu.

13.10.2019 5 z 5

Studené světlo hvězd Studené světlo hvězd Pavel Fritz

Kvalitní, pestré a originální povídky.
Nejvíc asi sedí přirovnání k seriálu Krajní meze, které tu již zaznělo.
Některé povídky jsem již četl dříve, ale vůbec to nevadilo. Naopak si myslím, že si za pár let knihu znovu s nadšením přečtu.

13.02.2022 5 z 5

Černí jestřábi Černí jestřábi David Wragg

Po přečtení mám trochu rozporuplné pocity.
Svižný akční děj, přiložené přisprostlými dialogy plnými drsných hlášek, překvapivý závěr. Ale... Bohužel je tu několik "ale" , díky kterým si dle mě nezaslouží vysoké hodnocení.
Někdy prostředí působí jako papundeklové kulisy. Dialogy mnohdy vyloženě skřipou ve snaze o drsnost a sprosté výrazy to prostě nezachrání.
Z postava prince Tarfela máte pocit, že je jakousi skoro až karikaturou příslušníka vládnoucí aristokracie, kterou známe ze socialistických pohádek.
Hlavní hrdina svými věčnými dotazy téměř na vše otravuje nejen další postavy, ale občas dokonce i čtenáře.
To vše spolu ještě s pár dalšími věcmi vede k tomu že kniha jako celek prostě drhne a svět nepůsobí uvěřitelně.
Dočetl jsem do konce, ale kniha mě nedokázala vtáhnout.

13.03.2021 3 z 5

Lars útočí Lars útočí Daniel Gris

Prostě excelentní! Plné akce od začátku do konce. Opět o něco lepší než předchozí kniha.
Nelze než doufat, že se opět za rok budeme moci těšit na další Larsův případ.

23.10.2020 5 z 5

Úsvit černého slunce Úsvit černého slunce Tomáš Bandžuch

Oddechové čtení.
Cílené na fandy období druhé světové války a díla H. P. Lovecrafta, kterým jistě udělá velkou radost.
Nejedná se o ucelený román, ale o kratičké kapitoly (ač spojené jednotlivými postavami), popisující události mající velký vliv na neviděný vývoj událostí v začátku druhé světové války.

11.12.2021 3 z 5

Padající Archanděl Padající Archanděl Vladimír Šlechta

Celá série díl od dílů čím dál více nabírá na rychlosti. Opět skvěle napsané a tajná historie Bornnu se pomalu, ale jistě poodhaluje.
Nemůžu se dočkat dalšího pokračování.

29.10.2020 4 z 5

Operace Thümmel Operace Thümmel František Kotleta (p)

Další akční "kotletovka",idealní čtení na lockdown!
Všimli jste si, že tato a předchozí kniha vyšly hned po vyhlášení lockdownu?
Doufám, že další novou knihu nebudeme číst ve frontě do výrobní linky na separát...

25.10.2020 4 z 5

Underground Underground František Kotleta (p)

Svižná, vtipná poznávací cesta do Prahy budoucnosti. První polovina knihy je velmi dobrá, ale přišlo mi že u zbývající části už kvalita lehce klesá a konec je zbytečně uspěchaný a tak nevyužije možný potenciál. I tak ovšem kniha patří mezi ta lepší autorova díla.

28.03.2020 4 z 5

Zloba říše Zloba říše Brian McClellan

Předchozí trilogie z Adranské revoluce byla něco nového a svěžího v rámci fantasy žánru.
Předchozí díl této trilogie z Fatrásty byl ze tří čtvrtin pomalou (někdy se zdálo že až moc) přípravou k epickému finále, které považuji za pravý začátek trilogie.
Tento druhý díl je už od začátku plný akce s lehkými odkazy na western v rámci eskapád ve Žlutém Potočnu. A plně dosahuje kvalit první trilogie.
Nu co víc... snad už jen čekat až vyjde i třetí díl.

11.03.2020 4 z 5

Šedí bastardi Šedí bastardi Jonathan French

Po dlouhé době něco co mě více než mile překvapilo.

Super příběh plný zvratů, který vás pohltí. Je skvěle doplněný o peprné hlášky a humor. K tomu lehce netradiční hrdinové, kterým právě ty hlášky sedí. Takříkajíc jak pr**l na hrnec.
Vše se odehrává v dobře vymyšleném rozlehlém světě. Sice z něj poznáme jen malou část, ale víc vlastně jako čtenář ani nepotřebujete. Naopak je prostor pro další pokračování.

Teď si jen na to pokračování počkat ;)

12.11.2019 5 z 5

Záhada ve Vodozemí Záhada ve Vodozemí Kim Newman

Anglický venkov, kde průmyslová revoluce vytlačuje staré zvyky? Močály, deštivé počasí a úhoři?
Lepší kulisy pro tento veskrze lovecraftovský příběh byste jen těžko hledali.
Lovec Čarodějnic je dle mého díl od dílu lepší a skvěle doplňuje historii Hellboy universa.

07.06.2023 4 z 5

Černá křídla Cthulhu 5 Černá křídla Cthulhu 5 * antologie

Oproti předchozímu dílů, kde mi větší část povídek přišla slabší, má většina textů ten správný říz.
Ale obávám se, že hodnocení bude díky pestré škále autorů, velmi individuální a tak se bude u každého čtenáře velmi lišit.

04.11.2020 4 z 5

Jejich moře Jejich moře James L. Cambias

Čtivé, originální a skvěle vymyšlený podmořský svět cizího měsíce!

21.06.2020 5 z 5

Válkotvůrci Válkotvůrci Leoš Kyša

Většina povídek je ... prostě excelentních! Mají vtip, akci, skvělou čtivost a hlavně i nějakou myšlenku. A to vše na tak malém prostoru.
Spolu s Poutníkem z Mohameda a Pádem Alláha rozhodně nejlepší Kotletova (Kyšova) literární práce.

30.05.2020 5 z 5

Howard P. Lovecraft: Ten, kdo psal v temnotách Howard P. Lovecraft: Ten, kdo psal v temnotách Alex Nikolavitch

Snaha o zachycení spisovatele a jeho tvorby formou komiksu? Zní to skoro až neuvěřitelně. Leč v tomto případě se záměr velmi vydařil. Přesto se však jedná o dílo specifické, které je určeno pro vášnivé čtenáře a milovníky díla H. P. Lovecrafta. Lidem neznalým jeho tvorby a života bohužel pravděpodobně nic nedá a ani je nenadchne.

28.11.2019 3 z 5