werick werick komentáře u knih

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Knížka se mi celkem líbila, zajímavě propletené osudy lidí v každé kapitole. Jen kdybych ji četla více jak dva dny, tak bych nejspíš nevěděla kdo je kdo. Smutný konec jsem nečekala.

24.06.2021 4 z 5

Vesničanka Vesničanka Mirka Skočílková

Pěkný příběh ze života. Knížka se dobře četla, i když konec se mi zdál trochu urychlený.

30.01.2024 5 z 5

Pěkná, poučná kniha na jedno odpoledne

18.09.2023 5 z 5

Rozhovory se sériovými vrahy: Ti nejhorší vyprávějí svůj příběh Rozhovory se sériovými vrahy: Ti nejhorší vyprávějí svůj příběh Christopher Berry-Dee

Téma knihy je hrozné...šokující. Ze začátku jsem měla trochu problém vstřebávat detailně popsané činy, ale pak se člověk při čtení tak nějak otupí a pokračuje dál. Kniha se mi líbila tím, že to jsou fakta, nic víc kolem. V každé kapitole je pohled na věc od samotného vraha, což mi přišlo zajímavé a i proto jsem se vlastně do čtení pustila.

17.05.2023 4 z 5

Jeřabinový dům Jeřabinový dům Marie Hajdová

Pěkný, čtivý román o vztazích, které nejsou vždy úplně ideální. Ikdyž většina románu působí smutně, tak styl psaní a obsah byl pro mne zajímavý a knížka se mi líbila.

25.04.2023 5 z 5

Olívie / Olívie a On Olívie / Olívie a On Táňa Keleová-Vasilková

Pěkná odpočinková kniha, zajímavý příběh

22.04.2024 5 z 5

Marta v roce vetřelce Marta v roce vetřelce Petra Soukupová

Kniha nebyla špatná, ale asi jsem měla jiné očekávání

31.12.2023 4 z 5

Norské děti Norské děti Hana Roguljič

Pro mě neuvěřitelný příběh inspirovaný podle skutečné události.

31.12.2023 5 z 5

Největší záhady zločinu Největší záhady zločinu Jaroslav V. Mareš

Zajímavé čtení, ale nijak zvlášť mě nenadchlo. Některé příběhy byly pro mne zajímavé, některé méně. Záleží co čtenář preferuje.

20.11.2023 4 z 5

Jmenuji se Ester: Jsem gamblerka Jmenuji se Ester: Jsem gamblerka Ivona Březinová

Další kniha z trilogie, poučná, velmi čtivá

18.09.2023 5 z 5

Tajemství mezi námi Tajemství mezi námi Laura Madeleine

Pěkně napsaná knížka s poutavým příběhem kde se prolíná minulost a současnost. Pro mě zase trochu jinak popsaný pohled na válku, určitě doporučuji přečíst.

18.08.2023 4 z 5

Mami, slituj se Mami, slituj se Cristina Obber

Pěkný, čtivý příběh ze syrské rodiny. Vždy si představuji jak hlavní hrdinka vypadá, a tím, že u těchto příběhů jsou autorky zároveň hlavními postavami, tak si mohu pomocí internetu spojit reálnou tvář literární postavy, a tím více prožít její příběh

02.08.2023 5 z 5

Darino zlobíš Darino zlobíš Josef Strauss

První autorova kniha, která ve mě nezanechala velké emoce. Příběh je inspirovaný skutečnou události, ale trochu přibarvený..I tak je to psycho, když se zamyslím, kolik takových lidí kolem nás může být. Nezávidím jim, musí být těžké nevědět kam vlastně patřím a kdo jsem.

24.06.2023 4 z 5

Nic nemusím Nic nemusím Dana Hlavatá

Knížka na jedno přečtení, ze začátku mě příběh trochu nudil, potom se z něj stala zajímavá zápletka s překvapivým koncem

13.06.2023 3 z 5

Šampaňské a heřmánkový čaj Šampaňské a heřmánkový čaj Franziska Stalmann

Příjemná oddechovka pro ženy. Příběh se mi celkem líbil, určitě každého čtenáře zajímá, jak příběh Inéz, kterou manžel šikovně vymění za mladší milenku dopadne. Trochu mě rozčilovala přílišná apatie Inéz ke svému životu a věcí kolem, tahle postava mi přišla trochu hloupá. Naopak se mi líbila postava Alžběty, na jejich radách, že šampaňské a heřmánkový čaj je nejlepší pití něco bude :-) Otevřený konec mě zklamal

09.06.2023 4 z 5

Tralalá Tralalá Josef Strauss

Tenhle příběh...to snad není ani možné! Sedíte a čtete s otevřenou pusou a hlava vám to prostě nebere. Tohle se opravdu děje? Jako obvykle kniha detailně popsaná...příšerná, sprostá a místy i nechutná a když si myslíte, že už vás nic nepřekvapí...omyl, zase jste v šoku. Skvěle napsaný pravdivý příběh o domácím týrání.

18.05.2023 5 z 5

Dovolená očima delegátky Dovolená očima delegátky Jitka Herzánová

Nemůžu říct, že by se mi knížka vyloženě nelíbila, určitě je zajímavá a chápu, že práce delegátky není jednoduchá a chce to pevné nervy. Nad určitými požadavky klientů zůstává rozum stát, a sem tam nějaké vulgární slovo prostě uletí. Jediné co mi v textu překáželo a trochu mě rozčilovalo byly často opakující se výroky jako jsou ,,Ty kráso klobáso´´ a ,,pro slepičí moč´´ a další podobné. Tyhle výrazy snad už používají jen pubertální děti, nějak se mi to k dospělé osobě nehodí.

03.05.2023 3 z 5

Kam včely chodí spát Kam včely chodí spát Fiona Valpy

Další knížka, která se moc povedla. I když příběh se odehrává v nelehké době, tak i přesto je to moc pěkné čtení, které čtenáře vtáhne do děje.

21.03.2023 5 z 5

Když jsme ještě věřily na mořské víly Když jsme ještě věřily na mořské víly Barbara O'Neal (p)

Moc pěkný příběh, i když hlavní hrdinky neměly lehké dětství. Román je velmi poutavě napsaný, postupné odhalování pravdy a tajemství vybízí čtenáře k nepřerušenému čtení.

07.11.2022 5 z 5

Láska pro samouky Láska pro samouky Barbora Šťastná

Moje první kniha od autorky, a musím se přiznat...moc mě nechytla. Téma...příběh je pro mne zajímavý a čekala jsem spíše vtipnou a veselou knížku, ale bohužel působila na mě spíše smutně a celkově mě nijak nebavila.

21.10.2022 3 z 5