Warty Warty komentáře u knih

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Kniha mě ničím moc nezaujala. Taková letní oddechovka s dost předvídatelným dějem. Hvězdička navíc za občasné pousmání a hlavní hrdinku, která je ještě větší nemehlo než já.

12.09.2021 2 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Taková oddechová detektivka, žádné moc velké napětí, žádná pořádná akce. Větší část příběhu se vlastně ani vyšetřování netýká. Dobrá volba, jestliže si člověk chce odpočinout od krvavých temných detektivek zahraničních autorů.

08.08.2021 3 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Taková jednoduchá detektivka. Jako letní nenáročné čtení ideální, ale žádný wow moment se nekonal.

31.07.2021 3 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Další povedený případ Kim a jejího týmu s velmi spletitou zápletkou. Závěr jako vždy strhující.

24.07.2021 4 z 5

Ztracené střípky Ztracené střípky Tim Weaver

Přestože mám autora opravdu ráda, tohle se moc nepovedlo. Bylo to takové utahané, více méně nenapínavé. Zápletka super, ale její rozuzlení nic moc.

20.07.2021 3 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Obvykle romantické příběhy nečtu, ale tady jsem ráda, že jsem udělala vyjímku. Četlo se to samo a člověk skoro sám cítil všechny ty pocity jako hlavní hrdinka. Všechno navíc tak hezky zapadalo do prostředí novověkého Londýna. Opravdu příjemné překvapení.

14.07.2021 4 z 5

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

Další skvělá detektivka od Weavera, tentokrát ještě zamotanější než obvykle.

05.07.2021 5 z 5

Muž bez minulosti Muž bez minulosti Tim Weaver

Další skvělý příběh se zajímavou zápletkou plný pohřbených tajemství, tentokrát z trochu jiného konce.

14.06.2021 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Budu se znovu opakovat, ale Carter prostě umí. Opět velmi dobře napsaná detektivka plná napětí, a jak jsme u autora zvyklí, taky spoustou krve. A Robert? Ten je prostě nezničitelný. Už se těším na další díl.

03.06.2021 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Je to trochu jiná carterovka, ale opět skvělá. Děj nemá tak zběsilé tempo jak ty předchozí, je to více založené na konverzacích mezi postavami, ale pořád je to Carter, takže brutalita a napětí nechybí.

22.05.2021 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Nemůžu jinak, než opět autora pochválit. Byla to zase neskutečná jízda a ten závěr byl prostě fantastický. Každý případ je ještě napínavější než ten předchozí.

18.05.2021 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Poslouchala jsem jako audioknihu. Jako první jsem viděla film a je to jeden z mých oblíbených. I když jsem věděla, jak to celé dopadne, musela jsem na konci zamáčknout slzu. Nemám romantické příběhy moc v lásce, ale tento je opravdu skvělý.

16.05.2021 4 z 5

Mise Afghánistán Mise Afghánistán Tomáš Šebek

Člověk si musí zvyknout na autorův nezvyklý styl psaní. Koneckonců je to doktor, ne spisovatel. Čtení je to zajímavé (ještě zajímavější jistě pro čtenáře s lékařským vzděláním), pro nelékaře občas trochu nesrozumitelné. Je dobře, že se lidé, kteří se narodili na šťastnějších místech, vydávají pomáhat těm méně šťastným. Jen tak dál.

13.05.2021 3 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Nevím, jak to autor dělá, že na konci každého jeho příběhu sedím se slzami v očích. Kniha se mi z autorových zatím líbila nejméně, ale i tak je velmi dobrá. Jako všechny ostatní je to takové ze života, každý si z toho pro sebe něco vybere. A jako vždy je tam spousta zábavných momentů, ze kterých dýchá i nějaké to onyčejné životní moudro.

08.05.2021 4 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Moc hezký, ale smutný příběh přáteství dvou mužů hledajících štěstí v těžkých časech. Díky konci budu na knihu dlouho vzpomínat.

07.05.2021 4 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Hezký, i když dost smutný příběh vyprávěný v poklidném tempu. Kniha má trochu pomalejší rozjezd, ale stojí za to vydržet až do konce.

05.05.2021 4 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Bylo to něco jiného než autorčiny duchařské historky, ale bylo to naprosto skvělé. Napětí se dalo krájet a prostředí tajemného, divokého lesa tomu dávalo tu správnou atmosféru. Třešničkou na dortu pak je několik vcelku nečekaných zvratů. Jednoznačně doporučuji!

02.05.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Naprosto úžasné. Autorka skutečně umí čtenáře vtáhnout do děje, nešlo se od příběhu odtrhnout. Jsem ráda, že je to jen fikce a že to tak ve skutečnosti nedopadlo.

29.04.2021 5 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Kniha mě příjemně překvapila. Moc jsem od ní nečekala, ale i když není hlavní hrdinka zrovna sympaťačkou roku, tak to ničemu nevadilo. Děj je napínavý a rozuzlení celého příběhu mě osobně překvapilo, i když jsem celou dobu tušila, že tam něco nesedí a nic není takové, jak to vypadá.

28.04.2021 4 z 5

Washingtonský dekret Washingtonský dekret Jussi Adler-Olsen

Autor dobře popsal, jak se může demokracie poměrně rychle zvrhnout. Četlo se to dobře, i když některé pasáže byly trochu zbytečně zdlouhavé. Celkově jde ale o povedené dílo, které nutí člověka k zamyšlení.

25.04.2021 4 z 5