Wabinka Wabinka komentáře u knih

Proměna Proměna David Věrný

Proměna - jednoduchý a přesto výstižný název pro skvělou knihu. Ze začátku namachrovaný Petr se kvůli závažným okolnostem "ztratí" do lesa a i díky dvěma novým přátelům změní svůj životní styl. Sympatické postavy, drsná příroda, síla přátelství, pocit viny, boj o přežití, napětí, dojetí, špetka humoru, k tomu výborný styl psaní. Jestli takhle brilantně napsal DV svou prvotinu, tak už teď se těším na další jeho knihy. Snad nás nenechá dlouho čekat a má v rukávu připravené další esa. Doporučuji.

08.05.2023 5 z 5

Scénář na lásku Scénář na lásku Annabel Monaghan

Opravdu pěkný romantický příběh se sympatickými postavami. A za jeho doporučení děkuji Mandlevest, které byla vlastně knížka taky doporučena jinými uživatelkami. Podle přebalu bych totiž o knížku asi ani nezavadila.

11.04.2023 5 z 5

Taju pro tebe Taju pro tebe J. T. Geissinger

Vtipná, jiskřivá i dojemná romantika. Výborné čtení.

16.07.2022 5 z 5

101 minut 101 minut Štěpán Kopřiva

Jedno neštěstí v metru z pohledu záchranářů,vse reálně napsané. Postava Holzingera a jeho myšlenkové pochody a jednání, naprosto ohromující.
Úplně jiná kniha od Š. Kopřivy a přesto zase skvělá.

27.03.2022 5 z 5

Člověk za oponou Člověk za oponou Martin Goffa

A zase nám pan Goffa naservíroval další skvělý případ. Prostě umí zúročit své zkušenosti ze svého působení u policie, parádně vše napsat a mě to moc baví. Jsem nadšená a těším se na další případ, ať už od Terence nebo snad konečně už i Mika. Nebo rovnou oba v jedné knize najednou.

23.02.2022 5 z 5

Vykoupení Vykoupení Martin Goffa

Výborné,ostatně jako vždy. Goffa prostě píše skvěle a Miko je frajer a hodně mě baví. A vůbec mi nevadí, že jsem se k tomuto dílu vrátila, i když mám v sérii s Mikem dočtené už i novější knihy.

31.12.2020 5 z 5

Děvčátko Děvčátko Martin Goffa

Má cenu zas a znovu p.Goffu jen chválit?
Ano,samozřejmě má.Budu se opakovat,ale Děvčátko je prostě zase pecka. Skvělý příběh o nešťastném muži,který vzal spravedlnost do svých rukou a Terence zde byl vlastně jakousi vrbou,i když jeho momentální plány byly úplně odlišné,ale člověk míní,život mění,že?
Děkuji Martinu Goffovi za další skvělou knihu a už teď se těším na další.

10.10.2020 5 z 5

Rychlopalba Rychlopalba Štěpán Kopřiva

Musím říct,že mě to fakt bavilo.Perfektní česká detektivka z českého prostředí.Žádná omáčka kolem,jen akce,další akce a k tomu dobré hlášky.Fajn zápletka,zajímavý konec.Stojí za přečtení,určitě si přečtu i Křížovou palbu.

22.11.2019 5 z 5

Syndrom hodné holky Syndrom hodné holky Elle Kennedy

Elle Kennedy je pro mě sázka na jistotu při výběru pěkné romantiky. Vždy se těším na její novou knihu vydávánou u nás. Už se těším na Pověst potížistky a Zmetka.

25.01.2023 5 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Na každou novou knížku od Colleen se vždycky moc těším. Tady jsem si na začátku myslela, že tentokrát mi na city hrát autorka nebude a čtení bude takové trošku naivní a jednoduché. Ale... chyba lávky a opět to byl nádherný příběh a zase jsem potřebovala kapesníky. A i když minulost a život Samsona byl těžko uvěřitelný, tak to samozřejmě Colleen při čtení jejich knížek ráda odpustím.

08.12.2022 5 z 5

Manželkou podruhé Manželkou podruhé Melanie Summers

Jedním slovem-nádhera.
Úžasný příběh, vtipný , dojemný,láskyplný, prostě skvělý. Sympatické postavy, které jsem si opravdu oblíbila. A to nejen Abby
s Liamem a Olivií, ale i všichni ostatní kolem.
Doporučuji, nejen jako letní čtení

02.07.2022 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Pro mě to bylo hodně dlouhé, zaplněné zbytečnými informacemi a událostmi.Kdyby byl příběh o polovinu kratší, asi by se mi líbil víc. Četla jsem od Patrika Hartla Prvoka a Erotikon,takže jsem věděla do čeho jdu, ale ty se mi líbily více. Závěr byl ale pěkný.

19.11.2021 3 z 5

Sleduji tě Sleduji tě Michael Robotham

Napínavé až do konce,mrazivé,žádné zbytečné odbočky od děje ani hluchá místa. Prostě zase skvělé. Musím pochválit nejen samotného M. Robothama,ale i bezva překlad jeho knih,Ruizovy hlášky mě nejednou rozesmály. Doporučuji.

15.11.2021 5 z 5

Jednou za život Jednou za život T. L. Swan

Začátek knihy byl hodně slibný a těšila jsem se na čtení. Bohužel zhruba od poloviny mi začal vadit jak Jameson, jehož chování jsem opravdu nechápala, tak i Emily, ze které se najednou stala hloupoučká plačka.Nevím, proč je na obálce "od 18ti let" Je spousta knih, kde jsou erotické scény mnohem podrobnější a peprnější,ale nikdo nemá potřebu toto cpát na obálku, která je jinak na tento žánr povedená.

08.07.2021 3 z 5

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

Detektivka z Beskyd? To jsem si nemohla nechat ujít. A když jsem při čtení zjistila, že se kniha odehrává i v Ostravě, paráda.
Ale...těch postav tam bylo tolik, že opravdu skoro ztrácíte přehled. Dost mi pomohla mapa na začátku Pak se ještě popasovat se všemi těmi policisty. V první polovině mě hodně rušily detailní, zdlouhavé a tím pádem zbytečné popisy všeho možného.
Ale když se tím vším prokoušete, druhá polovina knihy je perfektní, má spád a vyváží těch pár "much". Příběh jako celek skvělý, v mnoha věcech uvěřitelný a dobře napsaný. Proto hodnotím knihu jako dost povedenou.

24.04.2021 4 z 5

Neměli bychom Neměli bychom Vi Keeland

Od Vi Keeland dostanu vždy to, co chci. Pěknou romantiku s porcí erotiky. Příběh, který má hlavu a patu,sympatické postavy,mezi kterými to pořádně jiskří. A vůbec mi nevadí, že píše podle stále stejné osnovy,to k tomuto žánru prostě patří.

18.04.2021 4 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Nádherný emotivní příběh o síle přátelství, odvaze, soudržnosti lidí a samozřejmě i o lásce.
Jednoznačně doporučuji.

05.04.2021 5 z 5

Vraky Vraky Michael Robotham

Musím přiznat, do Vraků jsem se pustila jen proto, že patří do série s psychologem Joem. Nemám ráda knihy s tématem finanční politiky a podvodů. Musím souhlasit s komentáři přede mnou, že anotace Vraků i samotný název jsou hodně nepovedené.
Hlavní slovo zde má Ruiz a šlape mu to tady parádně. Je pravda, že mě první kapitoly z Bagdádu potrápily, i později jsem se musela hodně soustředit, abych vše pochytila.
Fanouškům M. Robothama (a nejen jim) doporučuji. Konec skvělý, pro mě v určitých věcech nečekaný.

25.03.2021

Ostrov Ostrov Rudolf Havlík

Další (druhá) příjemná odpočinková jednohubka, doplněná fotkami z natáčení, z pera R. Havlíka,která vyšla zároveň s filmem. A ten se teda opravdu povedl a výborně jsem se u něj v kině bavila.
Jen mám jednu malou připomínku - ten doslov v knize byl zase strašně krátký :-) Moc mě Havlíkovy doslovy totiž baví, jsou psané ve stylu jeho předchozích knih (Zítra je taky den a Horkou jehlou) a ty jsou mé srdcovky.

19.02.2023 5 z 5

Ten první Ten první Roni Loren

Zase jedna z knih, kterou bych si asi nepřečetla, kdybych nenarazila na zdejší recenze na tento skvost. Tímto vám zde děkuji. Liv i Finn byli oba velcí sympaťáci, příběh měl hlavu i patu, spoustu skvělých dialogů, humor, vážné záležitosti a hlavně samozřejmě lásku. Mezi oběma to ne jiskřilo, ale přímo hořelo. Při čtení jsem se nejednou přistihla, jak se usmívám. Nádhera,jen škoda obálky, která si myslím příběhu škodí.A jednoznačně doporučuji.

28.11.2022 5 z 5