vrzd vrzd komentáře u knih

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Četl jsem spoustu detektivek, ale nevím jak to ti seveřani dělají, že píšou tak skvělé detektivky. Chytí a nepustí. 100%.

12.04.2012 5 z 5

Pro mě jedna z nejgeniálnějších knih poslední doby. Ani ne tak děj odehrávající se v současnosti, ač také velice zábavný, ale provázanost historických událostí s všeobecně známými postavami. Velká zábava. U mě za pět hvězd a pokud bych mohl dát víc tak udělím.
p.s. zvláštní cena za částečně historicky přínosnou knihu,alespoň pokud zemí a osob se týče, více takových.

05.06.2014 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Dobrá detektivka, ale zbytečně rozvleklá a překombinovaná.
Autor to zbytečně přehání s psychologickým vykreslením postav a labilností hlavního hrdiny.
Přehnaný akční konec, který je skoro v každém příběhu a pokud by to Harry všechno absolvoval byl by z něj přinejmenším invalidní důchodce.
Jde to i bez těchto doprovodných jevů, např. Simenon, kde je málo akce a akčních hrdinů a přesto perfektní detektivka.

19.11.2013 4 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Skvělá detektivka.
Přečteny všechny knihy, které vyšly v ČR.
Jsem dlouholetý čtenář tohoto žánru napříč spisovateli všech zemí světa, musím uznat, že zápletka, ale i humor mě zcela pohltil.
Už se těším na další příběhy oddělení Q.
Přeju hodně odhalených případů Carle a spol. !!!

23.10.2013 5 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Ten člověk co to napsal je snad z budoucnosti !!!

13.01.2013 5 z 5

Konzultant Konzultant Cormac McCarthy

Beru to jako scénář, ne literární dílo.
Mexicko americké drogové téma, reálný svět kartelů a pravá tvář boje o moc v tomto oboru.
Autor má asi nějaký vztah k tomuto tématu.
Kvalitní příběh, který mě zaujal hlavně kvůli filmu.

14.10.2014 4 z 5

Hra o trůny 1 Hra o trůny 1 George R. R. Martin

super, jak jinak?

05.06.2014 5 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Není to klasika od Kinga.
Spíše beletrie, trochu duchařina, ale horor jak ho známe z některých Kingových minulých knih to určitě není.
Nicméně slušná kniha, která zaujme a není zas tak objemná jak to u tohoto spisovatele bývá.
K pěti hvězdám mi chybí trochu toho strachu.
Možná příště?

28.12.2013 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Knihu jsem nepřečetl tak rychle jako jiného knihy od tohoto autora. Děj zadrhával. Horší kniha než jeho pozdější tvorba. Je vidět, že je jeho první.

15.03.2013 3 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Super knih, můžu jen doporučit

13.02.2011 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Ano, je zde určitá analogie s nejmenovanými již zmínenými, známými postavami z filmové a literární historie, ale musím řící, že jsou tady i originální nápady a děj se celkem bez zádrhelů žene vpřed.
Asi to bude tím, že jsem už dřív prožíval s hlavním hrdinou a dalšími postavami děj té které knihy od této dvojice.
Přečteno za tři dny, což nebývá zvykem.
Jenom podotýkám, že jsem již políben skandinávskými autory - Nesbo, Persson, Theorin, Nesser, Sjowalová-Wahloo ad.
Za mě 5x hvězda.

28.10.2013 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Jedna z knih mého oblíbeného autora. Musím říct, že jsem od něho četl lepší, ale dobrá, během tří dnů přečtená.

25.02.2013 4 z 5

Pevnost Pevnost Francis Paul Wilson

Na horor slušná kniha.

20.02.2011 4 z 5

Čtvrtá oběť Čtvrtá oběť Håkan Nesser

Četl jsem předchozí knihu "Síť", ta byla lepší.
"Čtvrtá oběť" není tak špatná, trochu do psychologična, ale dobrá.
Podle mě příliš tlačí na pilu ve směru závěrečného překvapení ohledně pachatele a až příliš opakovaného tématu současných detektivek, útoku na jednoho z detektivů (nejlépe ženu) a jejího uvěznění, vedoucího k zdramatizování děje. Kazí to podle mě celkový dojem z knihy.

19.12.2013 4 z 5