vodnář vodnář komentáře u knih

Grafologie v partnerském poradenství aneb Ukaž mi, jak píšeš, a já ti povím, jestli se k sobě hodíte Grafologie v partnerském poradenství aneb Ukaž mi, jak píšeš, a já ti povím, jestli se k sobě hodíte Ivan Bertl

Rozbory písma jsou pojaty velmi zjednodušeně, navíc se v knize objevují i nesprávné informace. Jako odbornou publikaci rozhodně nedoporučuji.

21.02.2020 2 z 5

Zahrajte si ... Hity klasiky 2 Zahrajte si ... Hity klasiky 2 kolektiv autorů

Dobrý výběr skladeb a ty jednodušší zvládnou i začátečníci.

14.01.2020 5 z 5

Zahrajte si ... Hity klasiky 1 Zahrajte si ... Hity klasiky 1 kolektiv autorů

Dobrý výběr skladeb a ty jednodušší zvládnou i začátečníci.

14.01.2020 5 z 5

Svět očima psychotronika Svět očima psychotronika Josef Schrötter

Srozumitelně a přehledně napsaná knížka s velmi povedenou grafikou, která nás uvádí do světa "skrytých energií", které na nás působí bez ohledu na to, zda si to někdo nechce připustit. Knížka má obsahově podobu spíše encyklopedie psychotroniky, nezpracovává jednotlivá témata do hloubky, čtenáři poskytuje jen základní informace o dané problematice. To je trochu škoda, protože ji pak nelze v řadě případů využít pro praxi. Člověk by musel shánět podrobnější informace v jiných knihách a tam zase nemusí být zaručena kvalita poskytovaných informací.

11.05.2019 4 z 5

Klíče k tarotu Oswalda Wirtha Klíče k tarotu Oswalda Wirtha Régine Brzesc-Colonges

Velmi pěkně napsaná knížka o symbolice tarotu. Rozebírá symbolický význam jednotlivých prvků i barev na kartách. Kniha je psána pro tarot Oswalda Wirtha, v němž bohužel malá arkána nejsou zpracována formou obrazových výjevů, avšak lze ji dobře využít i pro velká arkána Marseillského tarotu a pro všechny tarotové sady, které tento tarot kopírují. Je to kniha, která nás učí hlubšímu pohledu na význam jednotlivých tarotových karet a práci se symbolikou karetních obrazových výjevů.

03.05.2019 5 z 5

Síla intuitivní inteligence Síla intuitivní inteligence Christine Sönning

Po přečtení knihy, na kterou jsem se těšila, jsem poněkud zklamaná. Kniha obsahuje řadu důležitých myšlenek, ale je psána formou, která mi připomíná jakýsi" pionýrský manuál, kterak se státi lepším a ještě lepším". Nebere v potaz (jak jsem z knihy pochopila) vliv podvědomí a nevědomí člověka, které náš život ovlivňuje ve značné míře a které je rozumovými úvahami obtížně uchopitelné. Myslím si, že na dané téma existuje řada lépe napsaných knih.

07.04.2019 3 z 5

Matrix - Božský zdroj Matrix - Božský zdroj Gregg Braden

Velmi přínosná kniha, teď už jen stačí poznatky z ní aplikovat v praxi. Přesto si myslím, že možnosti dosažení v životě čehokoliv jsou u každého člověka limitované, každý má svůj vlastní směr vývoje. Málokdo ovšem plně využívá svůj potenciál. Pokud ho člověk bude znát, kniha ukazuje cesty, jak svůj potenciál uskutečnit v reálném životě a žít tak šťastný a naplněný život.

02.04.2019 5 z 5

Kvantová kreativita Kvantová kreativita Amit Goswami

Kniha obsahem přínosná, ale je psána poměrně složitě, s řadou odborných výrazů, takže má obyčejný čtenář pocit, že mu možná uniká řada důležitých poznatků.

28.03.2019 3 z 5

Zapomenutá tajemství hovorů s Bohem Zapomenutá tajemství hovorů s Bohem Gregg Braden

Základní myšlenkou knihy je následující informace: " ...modlitba je vědomím. Je to stav bytí, v němž se nacházíme, nikoli něco, co děláme v určitou část dne." (citace z knihy). Jak s touto skutečností pracovat v reálném životě se dozvíte po přečtení knížky. Čtení zajímavé a přínosné.

23.03.2019

23.03.2019 5 z 5

Dary nedokonalosti Dary nedokonalosti Brené Brown

Příjemně, čtivě a "lidsky" napsaná knížka, která vám dodává odvahu být sami sebou.

21.03.2019 4 z 5

Naslouchej sám sobě a porozumíš i druhým Naslouchej sám sobě a porozumíš i druhým Jacques Salomé

Hutná, obsažná kniha, v níž se se asi každý pozná. Člověk si při jejím čtení uvědomí komunikační vzorce, které během života běžně používá, aniž by se zamýšlel nad jejich hlubším významem. Doporučuji pro lepší sebepoznání.

04.03.2019 5 z 5

Když se blýská na časy Když se blýská na časy Pavel Karas

Knížka o meteorologii psaná populárně naučnou formou. Přehledná, srozumitelná a graficky velmi povedená. Řekla bych, že je to jedna z nejlepších knih o počasí, které u nás v posledních letech vyšly.

12.02.2019 5 z 5

U kávy o kávě a kávovinách U kávy o kávě a kávovinách Jozef Augustín

Některé informace jsou pro laika příliš podrobné, ale celkově hodnotím knihu jako přínosnou pro každého konzumenta kávy.

12.02.2019 4 z 5

Kybalion: Studie o hermetické filosofii starého Egypta a Řecka Kybalion: Studie o hermetické filosofii starého Egypta a Řecka Tři zasvěcenci (p)

Malá objemem, bohatá obsahem. Rozhodně stojí za přečtení.

21.01.2019 5 z 5

Zelator Zelator David Ovason

Zajímavé , podnětné informace si čtenář musí najít v textu (kniha není psána jako "učebnice esoteriky"). Je zde mnoho informací z oblasti mytologie, hermetické symboliky , skutečné podoby našeho Světa. Některé věci musí člověk skutečně zažít, aby plně pochopil autorův text. Téměř čtvrtina knihy obsahuje bibliografické poznámky, takže při čtení bylo poněkud nepohodlné se několikrát během přečtení jedné stránky obracet do zadní části knihy. Též obrazová příloha mohla být kvalitnější.

26.10.2018 4 z 5

Čarodějovy pohádky Čarodějovy pohádky De la Cámara (p)

Knihu jsem četla poprvé dětem, když byly malé. Nyní jsem se k ní vrátila v "pokročilém" dospělém věku a musím říci, že jsem si pohádky se zájmem přečetla znovu. Nekopírují běžně známé pohádkové příběhy, takže se u nich člověk nenudí. Dospělákům, kteří mají rádi pohádky, rozhodně doporučuji k přečtení. (Kniha bude ovšem asi těžko k sehnání.) Myslím, že by zde i filmaři (spíše světoví) našli námět na dobrou fantasy pohádku.

15.10.2018 5 z 5

Novodobý český hermetismus Novodobý český hermetismus Milan Nakonečný

Kniha seznamuje čtenáře poměrně detailně s hermetismem především v českých zemích v první polovině 20. století. Podrobně a celkem zajímavě jsou zde zpracovány životopisy hlavních představitelů tohoto proudu. Byť nejsem milovníkem dějepisných děl, knihu jsem si přečetla docela se zájmem. Člověk si pak může vytvořit řadu otazníků vzbuzující představu o lidech, kteří hermetismem "žili".

25.09.2018 4 z 5

Pořadí narození Pořadí narození Cliff Isaacson

Kniha je po odborné stránce diskutabilní, osobnost člověka je "formována" jinými důležitějšími vlivy, než je pořadí narození. Pořadí narození bych považovala za doplňující a nikoliv nejdůležitější faktor. Informace jsou v knize podány tak, že je v podstatě v praxi téměř nepoužitelná (leda tak pro zábavu, ale nikoliv pro seriózní psychologickou práci s klientem). Styl, jakým je kniha napsána, nepůsobí odborně, ale poněkud lacině a podbízivě ( stačí znát pořadí narození a hned bude po problémech a svět bude veselejší). Čtení knihy proto považuji za ztrátu času.

19.08.2018 2 z 5

Magie Magie Josef Veselý

Kniha obsahuje řadu zajímavých informací, které pro mě byly nové. Kniha je poměrně obsažná, obsahuje též "magickou kuchařku". Detailní popisy a návody na magické rituály jsem přeskakovala, přesto považuji knihu za přínosnou pro získání základních informací o magii.

05.06.2018 4 z 5