VladkaBU VladkaBU komentáře u knih

Dvojčata paní Karoliny Dvojčata paní Karoliny Ronald H. Balson

... až když jsem začala číst, začalo mi být cosi povědomé. Ano, Liam a Cathrine. Čekala jsem, co dvojčatům Lena musí vyřídit, jaký dala slib. Nenapadlo mě přemýšlet, jak by to mohlo dopadnout. Na konci jsem měla slzy v očích

04.12.2023 5 z 5

Dcera říše Dcera říše Louise Fein

... čtivý příběh už od začátku. Už v několikáté knize na toto téma jsem zjistila, že Němci, kteří se podíleli na konečném řešení , a vším s tím spojené, svoje děti drželi od těchto věcí a informací, v nevědomosti. Gerta tak byla doma vychovávaná. I když postupně zjišťovala pravdu, některé skutečnosti nedomyslela.

08.11.2023 5 z 5

Nultá hodina Nultá hodina Jana Poncarová

... sice jsem se dozvěděla o historii naší země po válce, o tom, jak těžké tu bylo žít, ale přesto to byla pro mě od paní autorky nejslabší kniha

08.11.2023 4 z 5

... románové kroniky mám ráda, i když na začátku musím hodně informací o obyvatelích, a zároveň se ujišťovat, kdo ke komu patří. Která rodina je tohle a která tamto. Ráda sleduju životy lidí v dávných dobách a tady bylo navíc moc důležité, kdo je Čech a kdo Němec

02.11.2023 4 z 5

Dítě na nástupišti Dítě na nástupišti Gill Thompson

... krásný příběh matky a jejích dvou dcer ve smutných dobách. Doba byla zlá, v knize je to výstižně popsáno, hezký konec

25.10.2023 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

... no, to bylo něco. Zprvu jsem si říkala, co všechno se o zahradě ještě dozvíme.... Jaroslavovi fandila, začal nový život, zabydluje se, poznává své sousedy, řeklo by se, že idyla. Jenomže je to trochu jiné... a pak jsem čekala, co s ním bude, jak tohle dopadne.

25.10.2023 4 z 5

Katova dcera a prokletí moru Katova dcera a prokletí moru Oliver Pötzsch

... mám Kuislovy ráda. Jakob už stárne, ale pro rodinu by udělal vše. Zajímavý opět čtivě napsaný příběh, nepředvídané vyústění, pro mě překvapení.

07.09.2023 5 z 5

Sestřičky ve víru osudu Sestřičky ve víru osudu Donna Douglas

... další díl ze života sestřiček. O lásce, zklamání, naději, smutku. Krásné čtení *****

04.09.2023 5 z 5

Nenávidím a miluji Nenávidím a miluji Valja Stýblová

... psáno hezkým jazykem. Od začátku mi bylo jasné, že manželství mezi profesorem a Magdalenou bude mít trhliny. A taky jo. Ale zajímavé čtení.

22.08.2023 4 z 5

Děvčata z Osvětimi Děvčata z Osvětimi Sylwia Winnik

... velice čtivé příběhy žen o tom, jak se do tábora dostaly, co tomu předcházelo, i co bylo potom. Každá z nich vypráví jinak, a přece stejně.

01.08.2023 5 z 5

Ukradené dětství Ukradené dětství Lisa Brönnimann

... tak tohle bylo ještě horší než Děti na zabití. S hrůzou jsem zjistila, že dětští otroci byli ještě pár let před mým narozením. Dětství o strachu, bezmocnosti, krutosti, nesvobodě. Lisa byla jako ten horký brambor, co si ho jedni předávají druhým. To si nikdo neumí představit

18.07.2023 5 z 5

Myší díra Myší díra Simona Votyová

... pravdou je, že ač lidé žijí v jednom domě, každý ve svém bytě, jeden nezná druhého. Komunikace se omezuje na pouhý pozdrav. Co byt, to jiný osud, jiné trápení. Myš působí až pohádkově, propojuje jednotlivé osudy.

11.07.2023 4 z 5

Sestřičky v nesnázích Sestřičky v nesnázích Donna Douglas

... na druhý díl o sestřičkách jsem se těšila. Příběh každé z nich je něčím zajímavý. Jsem zvědavá, kam se jejich osudy budou ubírat, zvláště, když víme, jaká doba nastane...

03.07.2023 5 z 5

Švadleny z Osvětimi: Pravdivý příběh žen, které šily, aby přežily Švadleny z Osvětimi: Pravdivý příběh žen, které šily, aby přežily Lucy Adlington

... zase trochu jiný příběh na toto téma. Umět šít pomohlo ženám přežít, i když za špatných podmínek, ale prostě přežít. Hezky napsané

21.06.2023 5 z 5

Kniha dvou cest Kniha dvou cest Jodi Picoult

... další novinka letošního roku, na kterou jsem se těšila. Příběh z Egypta sice zajímavý, trochu jsem pronikla do práce archeologa, vztah s Wyattem ještě lepší. Víc mě však zajímal Dawnin profesní příběh - duly smrti. Na co všechno musí myslet, jak jednat s rodinou, co všechno může umírajícímu zařídit.

15.06.2023 4 z 5

Počkej na moře Počkej na moře Veronika Opatřilová

... krásný, hezky napsaný příběh o vztahu dvou mužů, studenta a profesora literatury. Našla jsem ho náhodou, chvíli pochybovala, ale nakonec s chutí a očekáváním, jak to dopadne, dočteno

29.05.2023 5 z 5

Sestřičky Sestřičky Donna Douglas

... úplně náhodou jsem narazila na sérii o sestřičkách. Dlouho jsem neměla nic na pokračování, tak jsem ji uvítala. Hezké čtení. Všechny tři jsou mi přirostly k srdci a jsem zvědavá, jak to bude dál.

17.05.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

... velmi čtivý příběh, ve kterém jsem postupně objevovala, o co jde, proč neříkat to či ono, s nikým se nebavit, všem se stranit. Drsné, negativní, v nejednu chvíli jsem si říkala, že ještě tohle dočíst, a pak další stránku, že se dozvím víc...

24.04.2023 5 z 5

Nacistova dcera Nacistova dcera Max Czornyj

... zajímavý čtivý příběh, boj s Alzheimerovou nemocí, vybavování si minulosti, hledání pravdy.Konec překvapivý, stále jsem čekala, kdy dojde k setkání, co si řeknou...

14.04.2023 4 z 5

... druhá novinka letošního roku, na kterou jsem se těšila. Pohled dvanáctileté dívenky na útrapy, omezování, ztráty kamarádů, domova. Líbily se popisy her a volného času dětí, co je zajímalo a bavilo. Ráda bych se někdy do Koperníkovy ulice podívala.

04.04.2023 5 z 5