vivalamuff vivalamuff komentáře u knih

Šeptej do ticha Šeptej do ticha Lenka Lanczová

První díl se mi docela líbil, i když si myslím, že Lanczová má i mnohem lepší knížky. V tomto názoru mě utvrzuje i fakt, že série má poněkud sestupnou tendenci (třetí díl mě vyloženě nenadchnul). Monika mi chvilkami přišla úplně mimo, stejně jako Miki. Příběh jako celek však stojí za přečtení, koneckonců jako každá "lanczovka".

23.07.2019 4 z 5

Otrokyně, Bojovnice, Královna Otrokyně, Bojovnice, Královna Morgan Rice

Mně to tak špatné nepřišlo. Oceňuji, že je v příběhu mnohem více zvratů a bojových scén než milostných zápletek, jak to obvykle bývá u jiných autorek tohoto žánru.

08.05.2019 4 z 5

Láska a majestát Láska a majestát Oldřiška Ciprová

Pár knížeček jsem od paní autorky již četla a tak jsem dopředu věděla, co mě čeká. Oddychovka :-) trošku jsem měla ale problém s tím, jak byl příběh koncipován. Bylo dost těžké uvěřit dialogům nebo i činům jednotlivých postav. Navíc Eliška mi byla od začátku nesympatická. Co mi v příběhu nejvíce chybělo byl popis. Musíte zapojit hodně fantazie, aby jste si dotvořili prostředí. Zkrátka: Láska a majestát je nenáročný románek, od něhož nesmíte očekávat historické přesnosti. Rozhodně nedoporučuji příznivcům pana Vondrušky, spíše romantickým duším...

15.04.2019 3 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Svým způsobem dosti depresivní knížka. Alespoň pro mě. Člověk jako Hardin by mě totálně odrovnal. Řekla bych, že vztah Tessy s Hardinem je od začátku nezdravý. Sama Tess mi připadá strašně naivní: to jak má uspořádaný život i svého přítele Noaha (kterého navíc bez velkých výčitek kolem a kolem podvádí) mi přišlo nepřirozené a chování Hardina no comment. Příběh v podstatě nemá pořádný děj. Dalo by se to shrnout do následujících hesel: nechci tě, běž pryč, rozejdeme se - nebo ne chci, miluji tě, máme spolu sex. Rozchod střídá návrat, návrat střídá rozchod. O nic jiného tam nejde. Celá knížka se zabývá pouze tímto neustále se opakujícím koloběhem (asi tak 10x). Něco podobného jsem ještě nikdy nečetla... Další díl si nechám ujít.

07.04.2019 3 z 5

Bílá touha Bílá touha Janey King

Četla jsem před lety a stále si vzpomínám na děj. V anotaci je toho zoufale málo. Takže ve zkratce:
Hlavní hrdinka si chce splnit svůj životní sen a stanout na nejvyšší hoře světa. Léta se na tuto chvíli připravuje, a když se jí konečně nabídne příležitost, neváhá. Jako zdravotnice se přidává k výpravě, kterou vede muž, do něhož je už nějakou dobu zamilovaná. Bíla touha je výborný příběh o lidské touze a lásce. I na ten milostný trojúhelník dojde, ale nejedná se o žádnou slaďárnu. Své si v příběhu najdou ženy i muži.

23.01.2019 4 z 5

Krutá krása Krutá krása Rosamund Hodge

Četla jsem jen do poloviny, dokud jsem si neuvědomila, že je hlavní hrdinka silně nesympatická a svým způsobem i zlá - o čemž svědčí její rozhovor se sestrou na začátku knihy. Chápu, že to neměla lehké a určitě se bála svého nastávajícího, ale celé to mohlo být podáno trochu jiným způsobem. Jakmile přijela do paláce, ztratilo to pro mě kouzlo úplně. Škoda, fakt jsem se na tuhle knihu těšila.
Podle komentářů níže nejsem jediná, kdo není nadšený. Každopádně nechci nikoho odrazovat od čtení. Každá kniha by měla dostat šanci. Své čtenáře si možná najde :-)

09.11.2018 3 z 5

Inferno Inferno Catherine Doyle

Kniha podle mého gusta. Tento díl byl o malinko lepší než předchozí. Je tam více akce a napětí. Hlavně ten závěr!!! Málem jsem se vrátila ke svému dětskému zlozvyku okusování nehtů, jak to bylo napínavé :-D Věk hrdinů mi nepřekáží a ani v tom nevidím překážku. Domnívám se, že pokud se děti narodí do takových rodin, nemají na růžích ustláno a jsou vtáhnutí do jejich temného světa, ať už chtějí nebo ne.
Velký respekt patří slečně spisovatelce. Jsem ráda, že přibývá tolik skvělých mladých autorů.
PS: Kdybych mohla, dám víc jak pět hvězdiček, takhle se "jen" pustím do dalšího dílu :-)

02.06.2018 5 z 5

Nevěsta Nevěsta Julie Garwood

Hodně naivní příběh. Ty dialogy mi vůbec nesedly. Pro mě byly jen stěží uvěřitelné - na 12. století? Ne a ne a ne. Jinak hezká romantika...

30.10.2017

Dohoda s ďáblem Dohoda s ďáblem Simona Ahrnstedt

Moc mě to nebavilo. Kniha byla promenádou plesů, večírků, dýchánek a jiných radovánek. Příběh se táhl. Hlavní hrdinové měli možnost - oba! - vzít osud do vlastních rukou, ještě než dojde k pohromě. Bohužel tak neudělali...

13.09.2017 3 z 5

Nepřátelé lidstva Nepřátelé lidstva Mika Waltari

Text obsahuje spoilery!
Pro mě velké zklamání. Z minulého dílu, Jeho království, jsem si oblíbila postavu Marca. Co se s ním stalo v tomto dílu? Předtím opovrhoval Římem, svými hříchy v minulosti a jeho bývalou milenkou, a nyní se k tomu všemu vrátil...? Tomu jsem nerozuměla. Jako by všechno, co Marcus prožil, bylo popřeno. Na druhou stranu chápu, že chtěl svému synovi Minutovi dopřát život v Římě. Co se týče Minuta... vůbec mi nepřirostl k srdci. To, jak se neustále zamilovával a odmilovával, mi lezlo na nervy. Jeho neustálé cestování sem a tam jakbysmet (v tomto ohledu vedlo jeho zajetí, které trvalo 2 roky a bylo popsáno na jedné stránce). V knize Sinuhet to bylo jaksi přirozené, ale tady v tomhle příběhu mi to vadilo. Kniha Nepřátelé lidstva je přesto napsána výborným jazykem a je zde opět nepřeberné množství zajímavých myšlenek.
PS: Třebaže mám Walteriho příběhy moc ráda, musím říct, že takové Quo Vadis nebo Není římského lidu je mnohem lepší. Text je ucelenější a ne takový rozlítaný...

08.09.2017 5 z 5

Láska na zavolanou Láska na zavolanou Madeleine Wickham

Knihy od S. Kinselly jsou si hodně podobné. Vždy tu máme nějakého super podnikatele, který je nadávkem k tomu velmi přitakžlivý, a hlavní hrdinka je hezká, ale ztřeštěná osůbka. Asi je to všechno klišé, ale ty příběhy mě baví. Zatím jsem nenarazila na žádnou jinou spisovatelku, která by mě svými knihami tak rozesmála. Někdy sice šokovaně hledím, a přemýšlím, jestli je "tohle" vůbec možné, ale s trochou nadsázky snad ano :-)
Za mě pět hevězdiček a doporučuji.
PS: Abych to s tou chválou nepřehnala, musím přiznat, že sága o Becky (Shopaholic) mě vůbec nechytla a přišla mi už hodně nereálná. Četla jsem první tři díly a stačilo mi to. Zbytečně natahované...

13.06.2017 5 z 5

Gabrielova žena Gabrielova žena Robin Schone

Zcela určitě netradiční námět. Nelíbil se mi však styl psaní. Neustálé myšlenky a různé postřehy hlavních protagonistů vsunuté do dialogu, a to prakticky za každou větou (uvozovkou), na mě působilo silně rušivě. Často se mi stávalo, že jsem už ani nepamatovala, na co se kdo ptal, nebo o čem je vlastně řeč. Musela jsem se vrátit o několik vět zpět, abych zůstala v obraze.
Jak to kdosi už popsal v jednom komentáři u prvního dílu (Milenec), bylo to takové zmatečné.
Tři hvězdy za originální nápad. Přesto to na mě působilo trošku nereálně - v kombinaci s tou detektivní zápletkou -, i když se podobné dětské příběhy v minulosti určitě odehrávaly. To je na tom to nejsmutnější.

15.05.2017 3 z 5

Lazebníkova dcera Lazebníkova dcera Linda Lafferty

Mně se to moc líbílo. Až tedy na ten konec, který není historicky zcela správný. Ale tak dobře, trochu odlehčení od jinak duševně náročného románu. Musím však zmínit ještě jednu maličkost. V překladu nebo přímo v originálu je chyba ohledně hradu Rožmberk. Ten se nenachází v Českém Krumlově. Don Julius byl umístěn na krumlovském zámku, který jeho otec (císař Rudolf II.) odkoupil od Petra Voka z Rožmberka.
Shrnutí:
Lazebníkova dcera je román, který je z pera americké spisovatelky velice dobře zpracován. Občas jsem měla pocit, že Krumlov sedmnáctého století vidím přímo před sebou. A taky cítím. Hlavně spousta česneku ... Ale zpátky k ději. Don Julius je strašidelná postava. Nemohu uvěřit, že někdo takový vůbec žil, že se vědělo, jaké hrůzné zločiny páchá, a ani za to nebyl potrestán - pravděpodobně jenom kvůli tomu, že byl císařův syn :-( Markétu lituju a její matku bych nakopala do zadnice. Svým způsobem smutný a tragický příběh.

19.04.2017 5 z 5

Slib - intimní příběh z války Slib - intimní příběh z války Audrey Magee

Určitě zajímavá kniha. Na můj vkus poněkud odbytý děj. Spousta přímé řeči to pak nezachrání. Mnohem větší problém jsem měla s hlavními hrdiny. Ani jeden mi nepřirostl k srdci. V podstatě mi bylo jedno, jak to s nimi dopadne. Dočetla jsem pouze z toho důvodu, že nemám ve zvyku odkládat knihu uprostřed příběhu. Ale abych nebyla jen kritická... nacházejí se momenty, které jsou dobře popsané a dokonce silně uvěřitelné. Nejvíce mě pobavil (ironicky řečeno) rozhovor, v němž si Němci stěžovali na nedostatek jídla i dalších věcí, aniž by se skutečně zamysleli nad tím, kdo válku zavinil.
Dávám velké plus za krásnou obálku. Ta mě hodně nalákala...

30.03.2017 3 z 5

Ztrácím tě, lásko Ztrácím tě, lásko Judith McNaught

Tak tohle ne. Je to asi jediná kniha od JM, která se mi nezamlouvala. Mitchell byl otřesně arogantní a Kate strašně naivní. Navíc to celkové rozuzlení na konci - únos a vysvětlení, proč mu nedala vědět, že je těhotná, bylo snad na 5-6 stránek. Velké zklamání. Opravdu tam něco chybělo.

22.01.2017 3 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Dočteno, ani nevím jak :-) smekám klobouk. Vytvořit takový svět není jenom tak. Příběh mě zaujal, určitě si seženu druhý díl.

14.01.2017 5 z 5

V žáru lásky V žáru lásky Rosemary Rogers

Tahle knížka z roku 1974 by si zasloužila nový přebal a trochu více pozornosti. Mně se totiž vždycky strašně líbila. V knihovně jsem ji objevila náhodou asi před 10 lety . Teď jsem si ji koupila v antikvariátu, jinak není moc k dostání.
Oba hrdinové jsou složité povahy, byly chvíle kdy jsem Ginny nesnášela, protože se chovala jako rozmazlená holka a Steve mě zase doháněl k zuřivosti tím svým záletnictvím. Přesto je tento příběh něco neobyčejného, něco, co se klidně mohlo stát, takže je i lehko uvěřitelný. Hlavní hrdiny čeká spousta překážek a problémů. Občas se mi stalo, že jsem už ani nedoufala v dobrý konec...
Druhý a třetí díl této ságy mě však nechytl. Podle mého měla paní spisovatelka zůstat u prvního dílu a tím to prostě ukončit. Pokračování knize bohužel ublížilo.
I tak kniha stojí za přečtení, dávám 5 *

13.12.2016 5 z 5

Láska a česť Láska a česť Jana Pronská

Autorka píše velmi poutavě. Kniha se mi líbila. Byla mi blízká i tím, že se děj, třebaže trochu naivní, odehrává v našem slovanském prostředí. Rozhodně stojí za to, si knížku přečíst. Žádná romantická duše nebude litovat.

06.05.2016 5 z 5

Lucrezia Borgia - Dcera ďábla Lucrezia Borgia - Dcera ďábla M. G. Scarsbrook

Hezká, čtivá kniha. Autorce bych vytkla pouze jednu věc. Vůbec se nesnažila řídit historickými fakty.

04.12.2015 3 z 5