vivalamuff Online vivalamuff komentáře u knih

Dcera kostí a dýmu Dcera kostí a dýmu Laini Taylor

Tak já jsem nadšená! Příběh je velmi netradiční, něco takového tu ještě nebylo... jsem ráda za autorku, která si vymyslí raději něco nového a atypického, než aby kopírovala jiné spisovatelky (hlavně témata upírů apod.)
Karou mi byla od začátku sympatická a anděl Akiva je naprosto božský a k zulíbání :-) Nechci tu samozřejmě vyzrazovat děj, ale je fakt třeba, abyste měli s knížkou trpělivost a vyčkali aspoň do 100 stránky, než se děj pořádně rozjede. A ten konec! Páni, vůbec jsem to nečekala. O to příjemnější překvapení to pro mě bylo.
Dámy, neváhejte a čtěte!

30.10.2017 5 z 5

Jednou a navždy Jednou a navždy Judith McNaught

Všechny knížky od této autorky jsou moc hezké. Vlastně jedna lepší než druhá. Za mimořádně vydařené považuji vedle Jednou a Navždy, také Whitney, moje láska, Něco nádherného a Láska nebeská.
Všechny se odehrávají na počátku 19. století v Anglii mezi aristokratickou smetánkou. Ačkoliv je každý příběh napsán moderním jazykem a je okořeněn lehkou erotikou, stylem mi připomíná - i zhlediska období - Jane Austenovou.
Jednou a navždy má v mojí knihovničce zvláštní místo. Je to romantický příběh se špetkou humoru, plný protichůdných emocí, u kterého se nebudete nudit. Já po téhle knížce sáhnu tak jednou za rok. Udělám si kafíčko, sednu si do křesla a nechám se unášet kouzlem chvíle.
co si budeme povídat :-) jednou za čas to každá z nás potřebuje...

12.09.2016 5 z 5

Tess z d'Urbervillů Tess z d'Urbervillů Thomas Hardy

Krásná, nebohá Tess. Má tak čistou duši. Jejím jediným přáním je být milována a milovat. Osud si s ní krutě pohrál. Na jednu stranu Angela odsuzuji, na druhou ho chápu. Tehdejší smyšlení lidí bylo jiné a nedá se srovnávat s dnešním uvažováním (moderní žena může porodit nemanželské dítě, aniž by byla hnána na "pranýř"). Filmové zpracování z roku 1979 bylo rovněž moc hezké a tehdy mladičká Nataša Kinski (viz. přebal knížky) mě vzala za srdce. Postavu Tess vyjádřila přesně tím způsobem, jaký je popsán v knize. Máte náhle pocit, jako když ty stránky skutečně ožívají před očima.

29.08.2016 5 z 5

Králův rytíř Králův rytíř Shannon Drake (p)

Knihy od S. Drake jsou fakt na jedno brdo. Hlavní hrdinka, která se i v tomto díle musí vdávat proti své vůli, je většinou tvrdohlavá a umíněná dědička nějakého ohromného panství s móresy malého dítěte. Mění se pouze čas a místo děje... strašná škoda. Navíc tahle kniha mi přišla jako směs všeho možného i nemožného. Nemělo to spád, bylo to takové vaření vody z ničeho. Takže dávám tři hvězdičky - prostě průměr. Stále ale nemohu dopustit na některé knihy jako je Ondina nebo Princezna ohně! Jsou to však starší exempláře. Řekla bych, že s přibývajícími roky dochází paní spisovatelce dech...
PS: A ještě bych dodala, že osud Dara a Anny mě zaujel mnohem více než hlavních hrdinů. A to je něco, co by se v dobré knížce asi nemělo stát.

29.06.2016 3 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Tahle úžasná knížka mě dokázala rozesmát i rozesmutnit. Jojo Moyes je prostě vynikající spisovatelka. Četla jsem od ní každou knihu, která vyšla v češtině nebo slovenštině a nikdy jsem nebyla zklamaná. Za mě jasných pět hvězdiček.

03.01.2016 5 z 5

Znič to jméno Znič to jméno Jana Jašová

Super kniha, vraha jsem odhalila prakticky až ke konci, Kláře jsem držela palce. Moje první kniha od autorky a určitě ne poslední.

04.04.2024 5 z 5

Tak já bych nebyla až tak kritická. Myslím, že je v knize spousta věcí k zamyšlení a některé si do života určitě vezmu. Podle mě by si knihu měl přečíst každý, aby si uvědomil, že ještě není tak hrozně, aby nebylo hůř. Raději si važme toho, co máme a nespekulujme, že někdo se má líp nebo má více peněz...

19.11.2019 5 z 5

Všechno nebo nic (I+II) Všechno nebo nic (I+II) Eva Urbaníková

Kniha by se měla jmenovat Sex nebo nic :-D chvílemi jsem měla dojem, že příběh je spíše o Vandě a jejích "zkušenostech" s muži. Ona i Linda mi byly čímsi krajně nesympatické. Nevím, asi to nebyl můj šálek kávy. Všechno se vlastně točilo jenom kolem postele. Film mi připadal lepší. Vím, že existuje i audio verze. Ta mi přišla aspoň pěkně namluvená - to dělá ta měkká slovenština :-) Pokračování si určitě nepřečtu.

19.11.2019 3 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Možné spoilery!
Při čtení tohoto příběhu mi bylo smutno. Už dopředu jsem věděla, o čem to bude. Asi nějaké ženské cítění... Jakým způsobem Sisi žila, k čemu byla donucena, že ji bratři vůbec nepomohli, vlastně se k danému tématu ani nevyjádřili - to mi v knize chybělo. Nějaké dokončení... i ten závěr nebyl zcela podle mého gusta. V hlavě mi vyvstalo mnoho otazníků - jak to bude se Sisi dál? Kde bude bydlet, jak se uživí, co její můry, atd.
Jinak prostředí lesa, v němž se děj odehrává, bylo vykresleno velmi realisticky. O houby se příliš nezajímám, ale myslím, že si teď o nich něco přečtu...

02.09.2019 4 z 5

Jednooký král Václav I. Jednooký král Václav I. Vlastimil Vondruška

Já pana Vondrušku obdivuji za to, jaká veledíla, respektive epopeje dokázal vytvořit. Ať už tam jsou historické nepřesnosti nebo určité odchylky a špetka přidané fantazie, musíme uznat, že tohle málokdo dokáže sepsat - a ještě v tak rekordním čase. Ano, je tam hodně postav, ano, děj je někdy zrychlený, ale na to jsem si s postupem času zvykla a přišla tomu na chuť. Asi je třeba tyhle "bichle" dávkovat postupně, abyste se takzvaně nepřejedli :-) ale dozvíte se o naší historii tolik věcí! Kolikrát si říkám, že je škoda, že Vondruškovy knihy nevyšly dříve, ještě před 15-20 lety , když jsem studovala na střední. O kolik by byl pro mě dějepis záživnější a pochopitelnější. Vždycky jsem měla problém se sňatkovou politikou v přemyslovském rodu a po přečtení 1. a 2. dílu je mi náhle všechno jasné. Kdy, jak, proč. Doufám, že se z pera pana Vondrušky dočkáme ještě spoustu dalších epopejí. Koneckonců české dějiny na to máme dlouhé...

10.04.2019 4 z 5

Spartakus: Před námi boj Spartakus: Před námi boj Jarmila Loukotková

Nenapodobitelné, oduševnělé, excelentní! Dneska už nikdo nedokáže psát jako paní Loukotková. Dokázala do prózy vtěsnat poezii, ale velmi neotřelým způsobem. Její knihy se mi nikdy neomrzí. O životě Spartaka příliš nevíme, ale ráda si představím, že to bylo tak nějak, jak to paní spisovatelka popisuje. Za mě palec nahoru :-)

21.07.2018 5 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Papírové princezně jsem se dlouho vyhýbala právě kvůli těm několika málo špatným komentářům. Všimla jsem si, že jsou tu dva tábory - jeden, který je z knihy nadšený a druhý, který knihu ohodnocuje dvěma * nebo rovnou odpadem. Tak a já se řadím do skupiny první a za tím si stojím :-)
Jasně... příběh je trochu nereálný, ale ruku na srdce, která dnešní kniha taková není? Navíc střední škola v Americe opravdu není žádné peříčko - realita je možná ještě horší. Šikana je zcela běžná. Prim hraje ten, kdo má peníze, a jehož rodiče mají moc - a to především na soukromých školách.
Nejvíce se mi líbí postava Elly. Je to hrdinka, která je od rány. Žádná ufňukaná chudinka. Kluci Royalovi jsou čísla. Někdo by řekl přímo mazec :-D
Zkrátka - Knihu rozhodně doporučuji a další díly si určitě přečtu.
PS: Příběh mi hodně připomněl seriál O.C. California, který kdysi běžel na Nově. Taky tam šlo o děcka z vlivných rodin. Napadlo mě, jestli se paní spisovatelky neinspirovaly :-P

14.06.2018 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Této knize se nedá takřka nic vytknout. Takřka :-) Přesto je tu jedna zásadní věc, která mě už v polovině knihy strašně iritovala. A to natolik, že jsem příběh skoro nedočetla. Příliš mnoho postav! Kniha je jimi přímo zahlcena. Přesycena. Vlastně je to ohromná škoda, ale vážně nechápu, a to i s odstupem času, proč byl vedlejším postavám ponechán takový prostor...? Vůbec mě nezajímalo, jak to dopadne s Alžbětinou sestrou a jejím mužem, tchyní, atd. Nepotřebuji se dozvědět každou podrobnost o naprosto každém. Raději bych se dozvěděla více o Anně, Alžbětě nebo Anežce. Mimochodem - právě poslední zmiňovaná hrdinka mi přišla dost nesympatická - svými činy i slovy.
Závěr:
Po celou dobu čtení mě provázel pocit deja vu - jako bych tenhle úsek už četla před padesáti stránky. Prostě se nemůžu zbavit dojmu, že tam bylo moc omáčky. Také vykreslení válečných let bylo letem světem. Mnohdy i jen v několika větách. Sotva jsem pochopila, že nastal protektorátní čas a začátek války, už tu máme rok 1942 a hrozbu nuceného pracovního nasazení. Zvláštní. Ale po stylistické stránce to bylo perfektní a sám příběh je zajímavý. Knihu bych doporučila, určitě si přečtu i další příběhy od paní spisovatelky.

19.03.2018 3 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Za mě o něco slabší než první díl. Katniss mi byla silně nesympatická. Její myšlenkové pochody občas nedávaly smysl. Každou chvíli jsem byla zahlcena otázkami typu proč, jak, apod. Celá kniha je ukázkou úvahy co by kdyby - a pak je všechno úplně jinak :-D Milostný trojúhelník hlavních hrdinů je velmi nevěrohodný.
Celou knihu zachránila vlastně aréna. Ta byla promyšlena dokonale. Napětí v ní nechybělo.

05.02.2018 4 z 5

Vsaď se! Vsaď se! Jennifer Crusie

Čte se to jedním dechem. Některým scénám se od srdce zasmějete :-)

29.09.2017 5 z 5

Morganův úděl Morganův úděl Colleen McCullough

Zpočátku jsem si myslela, že knihu odložím. Richard Morgan byl popsán jako takový ňouma a to mi neimponovalo. Měla jsem dojem, že se s ním unudím, pokud to takhle půjde dál. Naštěstí jsem se zmýlila. Jeho zatčení a deportace do Austrálie je určitě stěžejní část příběhu, během této doby se měnil i Richard. Přála bych si pouze, aby kniha měla méně stránek - někdy tam bylo zbytečně mnoho detailů a některé situace - hlavně na lodi - se znovu a znovu opakovaly, takže byla napínána čtenářova trpělivost. I tak stojí za přečtení!!!

13.09.2017 5 z 5

Nakonec přijde smrt Nakonec přijde smrt Agatha Christie

Víte, došla jsem k závěru, že Agatha Christie nevěděla až do konce, koho udělá vrahem. Tím pádem jsme nemohli vědět ani my... občas jsou její detektivky mistrovské, ale někdy to nemá hlavu a patu a psychologické profily moc nesedí... ten pocit jsem měla hlavně u tohoto příběhu.
Dále mi neseděl překlad. Anebo je to tak i v originále? Slova jako ďábelská ženská, posedlá ďáblem a podobně, se do Egypta daleko před Kristem moc nehodí. Je to přece spojení, které má co do činění s křesťanstvím. Dále mě pobavily některé výrazy jako "žehlička na vlasy". Strašně by mě zajímalo, jak taková žehlička vypadá... ale budiž, nemá cenu se handrkovat o slova. Příběh je jinak zajímavý a napínavý, aspoň to se mu nedá vytknout...

13.09.2017 3 z 5

Mrtvá a živá Mrtvá a živá Daphne du Maurier

Nesmrtelný příběh talentované Daphne Du Murier. Ze začátku se děj vleče a až s postupem stránek přibývá napětí. Konec je naprosto fabulózní. Nečekaný, ale konečně jako by všechno zapadlo do sebe a každá kapitola měla svůj význam.
Mrtvá a živá je jedna z mých nejoblíbenějších knih, ráda se k ní vracím, stejně jako k Hospodě Jamajka...

13.12.2016 5 z 5

Whitney, moje láska Whitney, moje láska Judith McNaught

Není nad větší romantiku. Není nad McNaughtovou. Její knihy jsou nej v tomto žánru... :-)

06.11.2016 5 z 5

Velký král Přemysl I. Otakar Velký král Přemysl I. Otakar Vlastimil Vondruška

Kniha je sice dobře napsaná, ale příliš zdlouhavá. Člověk se už od poloviny nemůže dočkat, až se dohrabe konce. Ze začátku mě to opravdu moc bavilo, ale s postupem času přibývalo nudnějších pasáží.

11.09.2016