viva71 viva71 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Krásně poskládaný příběh, s minimálním popisem detailů hrůz z koncentráků. Velmi citlivý styl psaní paní Mornštajnové má právem tolik příznivců a já se hrdě řadím mezi ně.

30.09.2019 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Krásná kniha o tvrdém životě obyčejných lidí.

24.02.2021 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Další kniha paní Mornštajnové, která si zaslouží zlatou příčku v mé knihovně.

30.03.2020 5 z 5

Chtěla jsem si tuhle knížku přečíst, protože pan Mareš je sympaťák a mám ráda seriály, kde je spoluautorem scénářů. Knihu plnou otázek a odpovědí jsem zvládla za pár dnů a pan Mareš se mi líbí ještě víc, než dřív. Velmi dobře zpracovaná kniha, která nechá nahlédnout do života zajímavé osobnosti.

31.10.2023 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Moje oblíbená autorka a skvělá vypravěčka ještě s žádnou knihou nezklamala.

02.03.2021 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Jako pohlazení.... Knížka je obsahově krutá a hlavní hrdinka si zažije radosti i velké křivdy života. Přesto zůstává stále čistý a krásný člověk a konec knížky působí jako pohlazení.

03.06.2020 5 z 5

Sára Sára Dominik Dán

Pěkně zapletené a pěkně to sviští. Autora čtu opakovaně a kromě zajímavých zápletek mě moc baví postavy vyšetřovatelů a jejich vtipné dialogy.

10.12.2022 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Přečtená za pár hodin, ale v hlavě ji budu mít hodně dlouho. Jako matka se zlobím a jako dcera soucítím. Takových osudů určitě není málo a děti si pak následky nesou celý život.

06.07.2020 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Jen díky takovým příběhům je člověk schopen cítit obrovskou pokoru a úctu ke všem lidem, kteří prošli peklem koncentračních táborů. Knížka je o to silnější, když jde o skutečný příběh.

30.04.2019 4 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Moje první kniha od této autorky a určitě si přečtu další.

18.11.2023 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Tak tahle knížka se hodně povedla. Ostřejší mluva ladí s příběhem a pro mě především přiblížila pocity hlavního hrdiny. Přečteno jedním dechem.

12.02.2023 4 z 5

Čekala jsem na ní v knihovně 3/4 roku a stálo mi to za to. Úplně jiné čtení, než jsem zvyklá. Zajímavá sonda do života lidí, kteří žijí prostě jinak.

25.05.2021 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Horory nesnáším a nedívám se na ně. Takže mě štítek horor trošku odrazoval, ale knížka má skvělé hodnocení a dobré recenze, tak jsem do ní šla. NO TEDA!! Po setmění sama doma jsem ji nebyla schopná otevřít. Během dne jsem jí nechtíc zavírala kvůli povinnostem a když už jsem mohla číst, tak jsem přejížděla stanice MHD, protože se nešlo odtrhnout. Není tam žádný hmatatelný "bubák", ale právě TO neviditelné a nekonkrétní je TO nejhorší. Zhltla jsem ji během 3 dnů a rozhodně doporučuji

21.05.2019 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Po dlouhé době jsem měla detektivku v rukou a hned takový fičák! Během dvou dnů jsem ji jen velmi nerada dávala z ruky a napětí stoupalo opravdu nehorázně. Výborná!

03.01.2019 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Těžko stravitelné téma, ale autorka to zvládla skvěle.

01.10.2023 4 z 5

Bez těla Bez těla Martin Goffa

České prostředí a typické charaktery, jsou mi přece jen bližší, než severské či americké. Když se k tomu přidá zajímavá zápletka a svižné dialogy, tak je zaděláno na úspěšnou detektivku. Moc dobře se četla.

19.06.2020

Na útěku Na útěku Harlan Coben

U spousty autorů detektivek se mi stává, že každá novější kniha už není tak "skvělá", jako ta první. U Harlana Cobena to rozhodně nezažívám!! Každá další kniha mě přesvědčí, že je pořád čím překvapovat a nemusí to být jatka. Skvělá zápletka a napětí až do konce.

16.06.2020 5 z 5

Nenech to být Nenech to být Harlan Coben

Napnutá jako struna až do konce. Cobenova kniha opět nezklamala. Začátek pozvolný a děj postupně graduje, takže v závěru už jsem se nemohla odtrhnout.

15.03.2020 5 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

To se četlo úplně samo! Během dvou dnů knížka přečtená a rozhodně patří mezi ty, u kterých nechci, aby končily.

28.12.2019 5 z 5

Skočný příliv Skočný příliv Rolf Börjlind

Zajímavá zápletka na začátku, několik dějových linek a hlavní postavy, které vzbuzují sympatie. Knížka mě naprosto vtáhla do děje a od půlky jsem ji už nedokázala odložit. Hodně dobrá detektivka.

06.09.2019 4 z 5