Vitnerová Vitnerová komentáře u knih

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Jsem zastáncem spíše moderní literatury, ale tento příběh jsem si ráda přečetla. Sice mě k tomu donutila nadcházející maturitní zkouška ale i tak. Určitě doporučuji nejen nadcházejícím maturantům.
Příběh o lidském utrpení z války, odloučení a odcizení se kterým se člověk těžko vyrovnává.

28.01.2017 4 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Kniha která mě moc neoslovila... Spíše vůbec.... Je to smutné ale tuto knihu jsem četla jen z povinnosti kvůli maturitě....
Styl psaní byl hezký četlo se to sice pomalu ale slovní obraty docela pobavili....
Jen ty postavy co tam vystupovaly... Všichni by si zasloužili vyprášit kožiš... A nejvíce Pani Deanová už od začátku na mě byla moc přeslazená a ke konci, už se mi pasáže s jejímy názory ani nechtěli číst.. Někoho může oslovit její ochota ale mě teda vůbec, naopak její podrazy a zatajová věcí které by si neměla nechávat pro sebe?
Prostě a jednoduše?
Tahle kniha mě neoslovila a nedokážu si představit že bych si jí jednou dobrovolně otevřela znova... :-(

18.02.2016 3 z 5

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Nemám moc zkušeností s hororovou literaturou, ale Anna mě velmi překvapila. Jsem strašpytel a tak jsem se trochu bála abych pak nemusela spát při lampičce. Strach nemám ale spíš trochu divný pocit, když jdu sama bytem nebo když jdu po ulici okolo potemnělého rodiného domu, protože nedávno zemřela má babička. Pak má představivos pracuje na plné obrátky.
Kniha je jinak psána z pohledu hlavního hrdiny a je psána srozumitelně a má pěkný slovosled. Určitě doporučuju všem kdo se chtějí trochu bát a láká je zároveň příběh lásky.

05.04.2015 5 z 5

Najít Sky Najít Sky Joss Stirling (p)

Hezká kniha, která se četla jedním dechem. :-) Ráda se jednou vrátím a znovu přečtu. :-)

16.10.2015 4 z 5

Růže podzimu Růže podzimu Abigail Gibbs

Tak toto kniha mě překvapila, ale milé to překvapení určitě nebylo. Nějak jsem si neuměla vysvětlit chování hlavní hrdinky a na konci se Violet z předešlého dílu chovala jako neuvěřitelná trubka.
Prvnímu dílu se to nemůže rovnat v ničem kromě stejného tématu. Podle mě je kniha docela nudná a děj knihy nemá moc velký spád ani se moc neobjevuje tajemno jako v předešlé knize.
Počítám s pokračováním knihy ale vůbec nevím jestli se do něj chci vrhnout. :-(
První kniha nasadila vysokou laťku a druhá kniha se jí nemůže vyrovnat. :-(
Ani nevím jestli bych jí měla doporučovat protože najdu spousty krásnějších a záživnějších knih. :-(

05.06.2015 3 z 5

Jen jeden den Jen jeden den Gayle Forman

Tak tato kniha mě opravdu ohromila. Čekala jsem podle komentářů i popisu knihy slaďárnu kterou v polovině odložím k ledu, ale kniha velmi mile překvapila. Nemohla jsem se o knihy odtrhnout, když jsem se začetla v autobuse přejela jsem čtyři zastávky, když jsem jí četla při vaření spálila jsem těstoviny a zničila hrnec. Tato kniha mě pohltila a to dostlova. Přečetla jsem jí za dva dny, četla jsem ve škole, ve vaně, v autobusu, když jsem šla po městě prostě a jednoduše všude. Už jsem četla od autorky jeden titul (If i stay) ale tato kniha byla bomba. Jestli v nejbližší době neseženu tuto knihu jako ebook budu se muset spokojit s knížkou protože bez okamžitého pokračování to asi nezvládnu :-)
Opravdu tuto knihu doporučuji všem a doufám že pokračování bude ještě napínavější :-)

20.05.2015 5 z 5

Pod vlivem Jupiteru Pod vlivem Jupiteru Gary D. Schmidt

Nádherná kniha, taková oddechová s velmi silným a poutavým příběhem. I když začátek není tolik zajímavý, konec knihy vás pohltí a dostane. Určitě doporučuji a tuto knihu řádím mezi svých pár oblíbenců ke kterým se ráda vrátím.

28.01.2017 5 z 5

To nejlepší z nás To nejlepší z nás Nicholas Sparks

Hezká ale smutná kniha. Krása toho jak se dva mohou milovat a přitom o sobě takovou dobu nevědět mě uchvátila. :-) určitě doporučuji a už se těším na film.

06.12.2015 4 z 5

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

Zajímavé ukončení této trilogie. Čekala jsem krveprolití ale nakonec to až tak strašné nebylo. :-) Doporučuji a k sérii se určitě ráda vrátím.

05.11.2015 5 z 5

Biomanželka Biomanželka Michal Viewegh

Kniha se mi moc nelíbila a to jsem se opravdu snažila pochopit už jen manžela který trpěl takovou dobu otravnou babiznu pod přezdívkou dula doma! Prostě a jednoduše hrozná knih kterou jsem nikdy neměla otevřít!

17.08.2015 2 z 5

Dívka z nočních můr Dívka z nočních můr Kendare Blake

Po dočtení prvního dílu jsem se nemohla dočkat na druhý. Když jsem knihu začala číst trochu jsem se začala bát o spád děje. Jak se ukázalo mé obavy byly na svém místě. Kniha vůbec neubíhala, spíš se táhla jak žvýkačka na botě. Prvních 60% knihy jsem doslova přetrpěla. Myšlenkové pochody Casse byly až neuvěřitelně únavné ale najednou se do děje vložila i Anna a vše dostalo to správné tempo. Zbytek knihy jsem dočetla se zatajeným dechem, trvalo mi to rekordní 3. hodiny. Zhltla jsem to tak rychle že jsem si ani neuvědomila že je konec knihy. Je jen škoda že není další díl.
Jinak vřele doporučuji ale budete muset mít s knihou nemalou trpělivost. :-)

15.05.2015 4 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Tato kniha je 3 kterou jsem od Johna četla. Všechny se mi strašně líbily ale u této jsem nějak nepochopila konec :-). Asi si tuto knihu budu muset přečís několikrát po sobě abych konec pochopila. Jinak strašně ráda tuto knihu budu doporučovat všem čtenářkám a čtenářům kteří se budou chtít začíst do příběhů od Johna Greena. :-)

30.04.2015 5 z 5

Město nebeského ohně Město nebeského ohně Cassandra Clare (p)

Celá série je velmi čtivá a krásně napsaná. Strašně ráda se vracím k celé sérii znova a znova. Jsem ráda že jsem tyto knihy objevila a mohu je s klidem na duši doporučovat dalším čtenářům. Ale jsem nešťastná že se musím s Clary a Jacem rozloučit a příběh mi nepřijde úplně rozřešený a dokončený, a proto by na příběh těchto hrdinů mohl volně navazovat příběh Emmy z Los Angeles.
Vřele dopuručuji všem co mají rádi trochu tajemna v podobě démonů a dalších oblud. A byla bych velmi ráda kdyby příběh pokračoval.

03.04.2015 5 z 5

Všichni jsme hleděli vzhůru Všichni jsme hleděli vzhůru Tommy Wallach

Ze začátku je kniha nezajímavá ale časem se začal děj zamotávat a konec byl úžasný!

23.01.2017 5 z 5

Kam jsi odešla Kam jsi odešla Gayle Forman

Úžasný knižní kousek. Strešně jsem se na to těšila a když jsem dočetla, s klidnou duší jsem si mohla říct "Ano, splnilo to mé očekávání."
Jsem potěšená a určitě knihu doporučuji.... :-)

21.01.2016 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Kniha byla hezká a i když je to pohádka tak jsem si knihu užila a poučila se z ní... :-)
Doporučuji a ráda se k ní vrátím... :-)

05.01.2016 4 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Kniha která mě moc nezaujala. Přečetla jsem jí jen kvůli maturitě a asi se k ní ani nebudu vracet.
Příběh je to hezký ale nezaujalo mě chování milenců a celkově období války ve kterém se kniha odehrává.
Nechci někoho odradit ale můj názor je že je kniha nezáživná..... :-(

17.12.2015 4 z 5

Můj život u sousedů Můj život u sousedů Huntley Fitzpatrick

Super nenáročná kniha s hezkým dějem. :-)

12.10.2015 4 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Super kniha na odpočinek. :-)

29.09.2015

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Hezká kniha s neobvyklým prostředím Austrálie a velryb. Doporučuji přečíst a určitě se ke knize po čase ráda vrátím. :-)

29.09.2015 4 z 5