Viopes Viopes komentáře u knih

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Knihu jsem četla do výzvy. Je také ve výčtu knih pro četbu k maturitě střední školy. Čtenáři v mé knihovně si ji vybírají z důvodu, že je to útlá kniha. Příběh jednoho roku z pohledu malého chlapce, který netouží mít nic jiného než normální dětství. Za neinformovanost krutě zaplatí.

24.02.2024 5 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Příběh mě bavil, je to relax, ráda unikám do světa podivných dětí.

30.09.2022 5 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Po přečtení prvního dílu jsem neměla chuť se pustit do dalšího. Po roce mě kamarádka navnadila na druhý díl. A hle, děsně mě to chytlo, bavilo a konec rána bum ! Už jsem si půjčila třetí knihu a těším se na ni.

07.08.2022 5 z 5

Pádlem k Arktidě Pádlem k Arktidě Don Starkell

Psáno formou deníku a byla to první kniha tohoto typu, kterou jsem četla. Pro mne zajímavé, jelikož vím, že se do té oblasti určitě nepodívám. Při čtení mě jímala zima. Nečetla jsem ji na jeden zátah, ale střídala ji s jinou knihou, což nikdy nedělám. I tak mne autor navnadil k přečtení jeho první knihy Pádlem k Amazonce.

09.05.2022 4 z 5

Ahoj, prázdniny Ahoj, prázdniny Vojtěch Steklač

Četla jsem na základní škole, pamatuji si, že jsem se hodně nasmála. Předčítala jsem pak úryvky i sourozencům a po letech i svým dětem. Možná ji doma ještě někde máme schovanou.

11.03.2022 5 z 5

Pusinka Pusinka Karel Žilák

Kniha mi přišla taková "letem světem" problematikou drog, žádné hluboké rozebírání. Asi moc srovnávám s knihou My děti ze stanice ZOO. Ale četla se dobře, rychle, příběh vcelku dobrý.

26.10.2021 4 z 5

Mrtvé město Mrtvé město Camilla Sten

Z mého hlediska kniha čtivá, nechybělo napětí. Příběh jsem si užívala, jak minulost, tak i současnost. Pointa zajímavá, závěr trošinku přitažený za vlasy, ale vcelku přijatelný. Mrtvá města nebo domy mám ráda, ale prolézat se je bojím. Tak alespoň tady jsem si to užila.

25.10.2021 5 z 5

Temný vzorec Temný vzorec Andrew Mayne

Od autora jsem četla pouze Šelmu a ta se mi líbila. Temný vzorec pro mne zajímavé čtení, napětí tak akorát, hvězdičku ubírám pouze za otevřený konec. To nemám ráda, připadá mi pak příběh neúplný. V každém případě musím přečíst i autorovy ostatní knihy.

11.10.2021 4 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Ztotožňuji se s těmi, kteří by knihu zkrátili o rozhovory mezi Táňou a Alexandrem a o erotické pasáže v Lazarevu. "Slaďáky" jsem přestala číst před dvaceti lety, k téhle knize mě přivedla kamarádka a v globálu jsem si ji celkem užila. Určitě si přečtu i další díly, zajímá mě, jak to bude pokračovat a jak příběh nakonec dopadne.

30.09.2021 4 z 5

Korálky z klokočí Korálky z klokočí Naďa Horáková

Pro mne pozitivum - české prostředí, česká vesnice, téma příběhu. Kniha v globálu celkem dobrá. Ovšem musela jsem si zvyknout na text, trochu mi vadily rozhovory mezi postavami a opakující se scény. Konec na mne byl moc předimenzovaný, ale zajímavý. Byla to první kniha, kterou jsem od autorky četla. Dávám ji šanci a přečtu si další.

06.09.2021 2 z 5

Největší tajemství Třetí říše Největší tajemství Třetí říše Milan Zacha Kučera

Nevyčerpatelné téma, hodně informací, fotografií, dobře se mi četla.

24.02.2024 5 z 5

Umění závodit v dešti Umění závodit v dešti Garth Stein

Knihu mi doporučila kamarádka. Koupila jsem ji v bazaru, sice ne z Databáze knih, ale přeci jen z bazaru, tak si ji dávám do výzvy. Pro mne jako pejskaře to byl velký útok na emoce. Přes první stránky jsem se, pro přívaly slz, nemohla dostat. Příběh jsem si nakonec užila jako relax čtení na chalupě. Ale chápu, že kniha není pro všechny.

16.01.2023 5 z 5

Ve stínu moci Ve stínu moci Viveca Sten

Takové pohodové čtení na víkend, žádný krvák, napětí tak akorát. Za mne dobré.

18.10.2021 4 z 5

Hajný a já Hajný a já Eva Bešťáková

Jednoduchý příběh o nejednoduchém přestěhování. Potřebovala jsem k přečtení něco oddechového po Keplerově Zrcadlovém muži a to bylo splněno.

15.08.2021 4 z 5

Všichni lžou Všichni lžou Camilla Grebe

Má první kniha od autorky. Pro mne napínavé čtení, moc mě bavilo, když z pohledu další postavy byla situaci trochu jiná. Čtení jsem si užila, doporučuji. Určitě se poohlédnu po dalších autorčiných dílech.

13.05.2024 5 z 5

Italské léto Italské léto Jennifer Probst

Příjemný příběh s vůní Itálie. Naše poslední dovolená v Itálii propršela a tak jsem si užila sluníčko z této knihy.

13.05.2024 5 z 5

Pro tebe všechno Pro tebe všechno Josefin Schygge

Knihu jsem četla do výzvy a líbila se mi. Je těžké si představit, že má někdo v životě takovou zkušenost.

17.02.2024 4 z 5

Úniková hra Úniková hra Megan Goldin

Čtivé a velmi napínavé, děj jsem si užívala tak moc, že dokážu odpustit i ten hrrrr pohádkový konec.

13.01.2024 5 z 5

Chladné stopy Chladné stopy Sharon Dempsey

Kniha se mi dobře četla, příběh mne zaujal a líbilo se mi i občasné zabruslení do osobních myšlenek hlavních hrdinů.

21.06.2023 4 z 5

(Ne)skrývaná pravda (Ne)skrývaná pravda Lindsay Cameron

Přečetla jsem jako vsuvku mezi jinými knihami. Od druhé poloviny to bylo trochu záživnější, příběh netradiční, takový pohled do života stalkera.

25.10.2022 3 z 5