vilibook vilibook komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Komentářů již bylo vloženo tolik, že již nic nového nevymyslím. Proto jen Paní Spisovatelce Alence Mornštajnové touto cestou poděkuji. Jste opravdu úžasná vypravěčka, smekám.
Když jsem pochopil význam toho žloutkového věnečku na titulní straně, chvíli jsem byl jako omráčený. Tolik utrpení co způsobila a zažila Hana musíte rozdýchávat i v kruhu milující rodiny.

27.02.2020 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Skvěle napsané ! Já tu Alenku Mornštajnovou miluji a obdivuji. Jak ta umí poutavě vyprávět !
Tiché roky samozřejmě nejsou jako Hana. Konjunkce tyfu a holokaustu je nepřekonatelná.
Tiché roky nemají tolik mrtvých, až do 160. stránky je to pohodové vyprávění jako v "Babičce" Boženy Němcové. Pak se to ovšem rozjede ! Poskládat děj z vyprávění Bohdany a druhého fiktivního vypravěče je prostě geniální. Otevřený konec mi vůbec nevadil. Jenom mi bylo líto, že zase musím začít číst něco jiného.

27.02.2020 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Těšil jsem se ale byl jsem dost zklamán. Až na tu ulici Miroslava Štěpána.

05.05.2021 2 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Není to detektivka neboť tam chybí detektiv. Líbivé čtení o přírodě ale úrovně předchozích knih autorky (s hrdinou Bergmanem) zdaleka nedosahuje.

26.02.2022 2 z 5

Svědectví modrých koní Svědectví modrých koní Sophie Hardach

Na Svědectví modrých koní je nejzdařilejší obálka. Námět je zajímavý ale zpracování velmi slabé. Kdyby to napsala (vyprávěla) naše Alena Mornštajnová, zvládla by to na polovičním počtu stránek a bylo by to napínavé.

02.03.2020 2 z 5

Bůh v renaultu Bůh v renaultu Michal Viewegh

Autor za to asi nemůže. Přežil tu prasklou aortu, což ho poznamenalo. Neměl by už psát. Ale jméno bývalého úspěšného autora stále prodává.

27.06.2022 odpad!

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Velmi slabé. To snad ani nepsal Jo Nesbo!

17.09.2021

Když Anna zmizela Když Anna zmizela Alex Lake

Takový průměr. Proč na obálku napsali, že se Anna vrátí ? Boj o život Julie v závěru knihy je dosti nereálný. Chyběl mi tam někdo sympatický. Všechny postavy byly dost nepříjemné.

08.05.2022 2 z 5

Dcera někoho jiného Dcera někoho jiného Amy Gentry

Kdyby udělali test DNA, tak nemusí pochybovat o tom, či je to dcera. Je to blbost.

30.03.2022 odpad!

Manželský sex Manželský sex Jesse Kornbluth

Kdyby Davidovi přivedla manželka Blair domů a do postele svého přítele, fotografa
stalo by se co ? Asi by tak nadšený nebyl, nejspíš by se mu ani nepostavil.

23.09.2021 2 z 5

Lež Lež Emil Bratršovský

Dost dobrý. Nečekal jsem, že fotograf napíše tak dobrou detektivku. Prostředí spíš pro chlapy.

08.06.2021 5 z 5

Zrcátko Zrcátko Karl Olsberg (p)

Takové Čapkovo R.U.R po 100 letech. Děj už ovšem není zdaleka tak nereálný jako mezi dvěma světovými válkami. Dobře napsané. Doporučuji zejména mládeži.
PS: Zrsíť je nepěkné slovo asi bych upřednostnil MiroNet. Jenomže to už používá někdo jiný :-)

19.01.2021 4 z 5