vikyna9 vikyna9 komentáře u knih

Šaman Šaman Noah Gordon

Prostě a jednoduše mě knihy dostaly.

16.12.2019 5 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Kde se stala chyba? Bylo toho moc, naštěstí jen na pár stránkách, jen zbytečně pročtené dvě hodiny. Nerada odkládám nedotčené knihy, raději dám šanci, co kdyby náhodu... Byla to moje prvotina autorky. Zmizelá v mých očích byla lepší.

16.12.2019 1 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Po tom šílenství, co kolem knihy bylo, jsem čekala asi víc. Nenadchla, ale ani neurazila. Ale je fakt, že to, že jsem jí četla si pamatuji ještě teď, skoro po dvou letech.

13.12.2019 3 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Konečně kniha s tímto tématem, kde jsme se dozvěděli i jak pokračoval život i po válce. Příjemné čtení bylo i v začátku, kavárny, láska, randění. Kniha se četla příjemně, styl psaní mi seděl.

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Začátek dost drsný, ale za to nutí číst dál. Moc hezký příběh, knihu jsem si zamilovala.

13.12.2019 5 z 5

Nečekejte román s tématem holocaustu. Kniha faktu, tak bych se vyjádřila. I přes počáteční problém jsem se začetla. Oceňuji snahu autora vylíčit děj neutrálním, pro nás možná drastickým, způsobem. A konec... To byla hra s mými nervy.

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Jak, romantiku nemusím, Colleen moje přesvědčení ničí. Příjemný útěk z reality.

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Úžasné, krásné. Jde to vůbec napsat o knize, která má tak silný podtext? Kde celou dobu ten strašák je? Bravurnost, lehkost, tvrdá realita, cit, láska, bezmoc s jakou je kniha napsána, to nejde popsat. Jedna z nejhezčích knih, co jsem četla. Nedalo se jinak, než hned číst Ztracená naděje.

12.12.2019 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Od knihy jsem čekala něco jiného. Ano, příběh je převyprávený. Na kolik i pravdivý, to my můžeme jen spekulovat. Sama jsem měla problém, protože příběh byl úplně jiný, než ty, co jsem do teď četla. Přistoupila jsem na autorčinu hru a knihu si nakonec užila. I když ve mě nenechala takovou stopu, jako např. Mengeleho děvče, nebo dokonce smýšlená Ochutnávačka.

12.12.2019 4 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Jak nejsem na takové slaďárny, i když poutavě psané, tak Colleen je u mě taková výjimečná jistota útěku z reality, která občas fakt bodne. I když zrovna tahle příběh není její klasická romanťárna. Možná škoda, že kniha se neprolínala s Milesovými myšlenkami. Autorka umí psát čtivěji.

15.02.2023 3 z 5

Sen, který se naplnil Sen, který se naplnil Luca Di Fulvio

Tvrdá, čtivá, uchvacující pohádka pro dospělé. Opět mě baví to barvité líčení doby, kruté a surové. Líbí se mi propletenec postav, to je udivující, jak do detailů je promyšlený.

14.02.2023 5 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Přiznávám svou slabost pro Fulvia. Tady je krásně vykreslen život i s jeho stinnými a tvrdými stránkami té doby. Občas byl děj dost zdlouhavý, dalo by se krátit.

14.02.2023 4 z 5

Jsem blbá, trapná a nesportovní! Prostě jenom ženská! Jsem blbá, trapná a nesportovní! Prostě jenom ženská! Renata Francová (p)

Nečekala jsem od knihy moc. Ale bavila mě a to hodně. Ne jednou jsem si v situacích představovala sama sebe. Fajn úsměvná oddychovka.

14.03.2021 4 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Něco úplně jiného, než jsme od J. K. zvyklí. Po počátečních rozpacích a chuti knihu odložit... Musím uznat, že byla zajímavá, čtivá. I když to není můj šálek kávy, ale tak nějak, ani nevím proč vlastně, se mi kniha líbila.

12.08.2020 3 z 5

Zuřivost Zuřivost Sandra Brown

Další mnou přečtená kniha od Sandry. Jako vždy, čtivá, dobrá zápletka. Jen na mě, bohužel, až moc překombinované.

14.01.2020 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Měla jsem ze začátku problém s poetický i pasážemi. Ale jinak hezký a čtivá tak trochu jiná kniha.

Reportér Reportér Sandra Brown

V noci na dnešek dočtena. Nemůžu jinak, než souhlasit s předchozími komentáři. Bernie nepřekvapil, místy se dal děj předvídat, ale i tak moc dobře napsaná detektivka.

Ta druhá Ta druhá Michelle Frances

Nerada odkládám knihy nedočtené. Neřekla bych, že jsem náročný čtenář, ale tohle se moc nepovedlo. Celou dobu čtení jsem čekala, že přijde konečně nějaký zlom, to, co mě posadí na prdel a řeknu si, že to za to stálo vydržet a číst dál, protože ne jednou byla šance. Bohužel, takový skoro až plytký příběh.

15.02.2023 1 z 5

Poustevník Poustevník Jørn Lier Horst

Moje autorova prvotina. Severské krimi to já můžu. Tahle je taková lehká, nebo jak to napsat. Bavilo mě, těšila jsem se na další chvíle s knížkou.

15.02.2023 4 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Jo, tohle mě bavilo. Oddychová slaďárna to vyloženě není, ale začtete se jedna dvě. Poutavě psaný děj, emoce docela lítají, slza sem tam ukápne.

15.02.2023 4 z 5