vikimi vikimi komentáře u knih

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Krása, krása!
Bylo to super čtení - akorát moc krátké :D - autorka píše skvěle. Některé vtípky jsou nezapomenutelné. Určitě doporučuji! Mám pocit, že jsem se i více oblíbila hlavní hrdinku Liv než u Šutrů Gwendolyn. I Henry mi možná více seděl než Gideon, ale nevím, nechci srovnávat. Kniha ale určitě překvapila a potěšila :) Zajímavý nápad i téma

SPOILER! a sice úryvky z knížky!!!
Pár částí, které mě doslova očarovaly:

1. ze str. 158
Mezitím jsme poznali přes padesát odstínů bílé a vybraly ty s nejpěknějšími jmény("starou krajku" pro Lottie, "sněhobílou" pro Miu a "lasturu" pro mě), přičemž se Florence ukázala jako překvapivě sebejistá rádkyně a Grayson coby barvoslepý.("Děláte si ze mě srandu? Vždyť je to všechno bílý!")

2. ze str. 247
Henry se jako obvykle opřel zády o knihovnu a založil si ruce. Jasperova matka nejspíš měla zálibu v pastelově vyvedených milostných románech a mě dosti iritovalo číst hned vedle Henryho hlavy tituly jako"Polib mě, rebele" a "Nech mě zemřít ve tvých silných pažích." Raději jsem od něj odvrátila zrak.

3. ze str 248 a 249
Pohledem jsem doputovala K Henrymu, ale musela jsem se hned podívat jinam, protože trochu naklonil hlavu a já jsem si hned za jeho uchem přečetla růžová písmena : Divoká touha". Ach bože, nenáviděla jsem knižní vkus paní Grantové. Proč nemohla číst thrillery?

4. ze str 287
Nebo byl Henry prostě jen nemocná a já jsem se fakt úplně pomátla. Protože jsem vážně uvažovala, jestli si mohl na snové chodbě, kde táhlo, uhnat rýmu. Tolik na téma zdravý lidský rozum.

- a podobných scén je tam ještě víc, já ocenila hlavně tyhle :D
Už se nemůžu dočkat dalšího dílu!

19.02.2015 5 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Kniha se mi nelíbila, byla až příliš natahovaná a s první dílem se to nedá vůbec srovnávat.
Konec mě nejen zklamal, ale také naštval. Ta oběť mi přišla opravdu zbytečná....
Hodně jsem si u toho poplakala, to je pravda, bylo to dojemné a až příliš smutné.
Konec - pro mě - opravdu hrozný! :(

19.08.2014 2 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou J. Lynn (p)

Tak když se na podívat poprvé na obálku, hned Vám dojde, o čem příběh bude. Plno lásky až za hrob a šťastných konců a to byl důvod, proč jsem po Zůstaň se mnou sáhla.
Nepřekvapila, neurazila, ale rozesmála :) a potěšila!

Skvělé scény :D

str. 133:
On čte? Proboha, kluci, co čtou, jsou jako jednorožci. Existují jenom v pohádkách.

str. 207:
Něco si natahoval - kalhoty od pyžama - ale když se otočil zpátky k posteli, zdálo se, že je bez trička.
Obětovala bych jeden vaječník, abych viděla ty břišáky na denním světle.

str. 230:
Byl nahý" Dokonale šíleně nahý.....
..... Já jsem byla stydlivější než kostel plný starých jeptišek.

320/321:
....jako by zkouušela pevnost jeho prsních svalů.
"Ten kluk na mamografickém vyšetření?"

17.10.2015 5 z 5

Chvíle před koncem Chvíle před koncem Lauren Oliver

Ze začátku jsem si říkala, do čeho jsem se to jenom pustila. Sam a její kámošky se mi hnusily. Přišly mi příšerné a i příběh se mi moc nezdál, ale potom jsem tomu přišla na chuť.
No a Kent :) to byl zlatíčko, už od začátku jsem v něj věřila. Rob a jeho uslintaný polibek - dobře mu tak.
A konec byl naprosto krásný. Přesně takový, že krásně uzavřel děj celé knížky. I když jsem myslela, že to dopadne jinak, tohle se mi opravdu moc, moc líbilo.
Některé pasáže byly hrozně silné a pomohly mi nevidět život jako samozřejmost!

22.03.2015 5 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Začátek mě nadchl, vypadalo to na supr počtení, ale potom se z toho - dle mého - vyklubala neskutečná slátanina a všichni hned věděli, jak to dopadne. Byl to takový divný a přeslazený trojúhelník, který mě opravdu zklamal. Potom už jsem knížku jen listovala.
Jak už píše někdo v komentáři přede mnou, asi jsem na takové knížky už moc stará :D. Prostě pro mě moc přeslazené...

01.07.2019 2 z 5

Sbohem, armádo Sbohem, armádo Ernest Hemingway

Knížka mi přišla - na to že to napsal Hemingway - hodně naivní a tak trochu o ničem. Vůbec jsem se nemohla vžít do děje natož se s ztotožnit s hlavním hrdinou.
Přišlo mi to jako výsměch válce...

29.03.2016 1 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Knížka mi pomohla zamyslet se nad tím, na čem všem jsme závislí a co potřebujeme. Došlo mi, že není úplně nejlepší brát všechno jako samozřejmost.
Příběh mě děsil a zároveň nadchl! Jsem knížkou strašně nadšená!
Pan Wyndham byl prostě génius! :)

17.11.2015 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Tak to bylo neco.
Jeste porad jsem se z toho nevzpamatovala.

Verila jsem na stastne konce.

10.09.2015 4 z 5

Učiněná katastrofa Učiněná katastrofa Jamie McGuire

Knížku jsem si užila. Konečně jsem pochopila tu přezdívku Holubička i pár Travisových myšlenkových pochodů.
V něčem byla lepší knížka z pohledu Abby, v jiném zase z pohledu Travise. Obě se mi líbily strašně moc!! +)

10.03.2015 4 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Řekla bych, že třetí díl by být raději neměl anebo by ten konec neměl být tak uchvátaný a pro mé čtenářské oči chaotický, neuspořádaný a hlavně divný.
Najednou jsem Katniss nerozuměla, nerozuměla jsem její krutosti týkající se Snowovi vnučky, nerozuměla jsem celkovému jejímu vystoupení a tomu obléhání Kapitolu. Všechno to bylo až příliš nereálná na to, abych si to užila, nevěřila jsem tomu.
Pokud si někdy přečtu HG znovu, tak I.díl a II.díl, ale k trojce se vracet nebudu.

26.06.2014 1 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Nádherné, občas trošku hrůzu nahánějící, ale krásné.
Katniss je akorát oproti filmu hodně sobecká a "zlá", aspoň tak mi to přišlo. Osobnost Katniss je rozhodně lepší ve filmu, ale jinak paráda!

26.06.2014 5 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Knížku jsem si koupila na základě skvělých recenzí a radosti, kterou jsem si myslela, že ze čtení budu mít. Bohužel jsem se zklamala.

Hlavní hrdinka Tessa mi přišla strašně nedozrálá a tak naivní. Všechno to bylo takové rychlé, pořád dokola. Plno scén, jak spolu spí a chvílemi se mi zdálo, že čtu stránku, kterou už jsem četla.
Zbytečně natahované a to hlavní rozuzlení mi přišlo takové chabé.

Každopádně si myslím, že můj názor je negativní hlavně tím, že jsem čekala víc a možná i proto, že jsem na knížku asi už "stará".

Tím nechci nikoho od čtení odradit, určitě je důležité si udělat vlastní názor.

18.09.2015 1 z 5

Slza Slza Lauren Kate

Takhle kniha pro mě byla bez debat velký oříšek.
1. Začetla jsem se strašně rychle a přišlo mi zajímavě pojatá ona vlastní sebevražda u Eureky. To hodnotím s nadšením, autorka se tam dle mého dobře předvedla :)

2. Někdy jsem měla dojem, že je kniha psaná pro děti, vysloveně pro nejmenší publikum, občas se kniha vyznačovala takovou prostou naivitou a slabostí. To bohužel patří mezi vady na kráse, které jsem objevila.

Některé pasáže byly krásné, příjemné a krásně vystihnuté. Eureka se mi na některých stránkách tak moc zamlouvala, jindy mi přišla zmatená nebo aspoň já z ní zmatená rozhodně byla. Také se moc opakovala její nerozhodnost a celkově zaseknutý stav.
Ander mi sedl svojí tajemností a zvláštním vzezřením. Brooks - no ten už se mi od začátku nelíbil a nepůsobil mi jako kamarád, choval se moc majetnicky a neuvolněně.
To, jak Ander Eurece všechno vysvětluje(na konci) nebo, jak Eureka vzpomíná na matku, všechny tyhle pasáže byly zdařilé.
Konec, prvního dílu mi bohužel přišel opět hodně nereálný a spíš pro dětské publikum.

Nevím, z knihy mám tolik dojmů, ale ten hlavní závěr je asi takový:
Moje nadšení neupadalo, spíše klesalo a vzdouvalo se jako na grafové křivce. Někdy jsem se ohromně bavila, jindy jen četla věty jdoucí za sebou. Knížka mě asi i trošku zklamala.
Mám však v plánu pustit se do dalších dílů, abych viděla, jak se příběh bude dál linout a samozřejmě na konec. Překvapí autorka? Uspokojí některé mé zatím nedobyté části čtenářské duše?

Slza mě neodradila od čtení, ale v mých očích umístila autorku s napůl zdařilými Anděli na nižší příčku, než kterou v mých očích doposud zastávala.
Hold něco nám sedne, jiné ne. Když vidím pod sebou ty ódu pějící příspěvky, ptám se sebe pořád dokola: Opravdu Ti to tolik nesedlo!?
Nebylo to špatné, ale k tomuhle dílu se asi nevrátím.

P.S. Omlouvám se za chaotičnost mého komentáře, tohle je jedna z mála knih - možná i jediná kniha - u které si z - mě neznámého - důvodu nedokážu vytvořit nějaký souhrnný názor a ohodnotit knížku lehce čitelnou nálepkou....

09.10.2014 2 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Tak tuhle knížku jsem si parádně užila. Začetla jsem se do ní téměř okamžitě, ležela jsem v teplé posteli a vychutnávala si slovo od slovo.
Jsem přímo nadšená a srší ze mě dobrá nálada. Tak zbožňuji, když mi knížka vyloudí trvalejší úsměv na rtech -(a ne jako například knižní série Divergence, kvůli té jsem akorát plakala) -.
Nemůžu se dočkat dalšího dílu a doufám, že knížka dopadne dle mého očekávání, protože Aspenovi jsem fandila jen prvních pár stránek, ale samozřejmě chápu autorčin záměr. Bez milostného trojúhelníku by to nebylo ono.
Fandím Americe a Maxonovi. Asi se samou radostí a nadšení pustím do knížek v angličtině.
Všem určitě doporučuju. Nádherná, klidná a usměvavá, samozřejmě taktéž zamilovaná oddechovka od obyčejných starostí a problému :)
Dala bych klidně i víc hvězdiček, hold maximum je jenom 5 :)

20.09.2014 5 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

II.díl jsem si užila téměř stejně jako ten první.
Jednička se mi ale líbila více, i když tady bylo zase více scén s mými oblíbenými postavami a Finnick s Johanou, to byla parádička. :)

26.06.2014 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

První půlku jsem hltala jako žíznivá. Parádně napsané. Druhá půlka už mě tolik nebavila, už mi to přišlo dlouhé. Ale stejně parádní příběh :)

03.09.2021 4 z 5

Spodní proudy Spodní proudy Nora Roberts

Knížka byla super, ale všechno takové snově americké, všichni bohatí a dokonalí. Ale přesto dobrý příběh na léto :).

31.07.2021 4 z 5

Panství Edenbrooke Panství Edenbrooke Julianne Donaldson

Úžasná a naprosto dokonalá knížka. Je to vlastně nejlepší romantická knížka, kterou jsem kdy četla. Hlavními postavami jsem byla nadšená. Prostě dokonalá kniha, určitě ji budu číst ještě mnohokrát. Doporučuji všem, co milují Jane Austenovou!

03.05.2020 5 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Samotná Selekce se mi líbila víc, ale Eadlyn byla také fajnová hlavní hrdinka.
A co bylo super, neskončil s tím, s kým se potkala jako s prvním. :-)

14.07.2016 5 z 5

Město nebeského ohně Město nebeského ohně Cassandra Clare (p)

První díly mi přišly nejlepší. Jak člověk musí čekat dlouho na pokračování, tak nadšení a vzrušení postupně opadává.
Byla jsem zklamaná.

14.07.2016 3 z 5