Vevericka.eva Vevericka.eva komentáře u knih

Ušlechtilá stezka Ušlechtilá stezka Peter May

Není to obvyklá detektivka, na kterou jsme u Maye zvyklí. Příběh je napínavý, strhující na pozadí skitečných událostí. Jsem ráda, že jsem se dozvěděla něco nového z historie na pozadí vymyšleného příběhu.

17.06.2023 5 z 5

Skřítek Svatojánek, víla Lucinka a zvířátka Skřítek Svatojánek, víla Lucinka a zvířátka Radomír Socha

Tak jako tohle jsem fakt nepochopila. Četla jsem knihu dceři a občas jsem se musela zastavit a něco přeskočit. Záletný sameček, co chodí za jinou a pak se poslušně vrátí k manželce...jako fakt pro děti???!!

17.06.2023 odpad!

Na mostě U Wienerů Na mostě U Wienerů Egon Wiener

Povídky z regionu, oddechové, zajímavé. Ale! přečetla jsem od Wienera více knih a recyklace povídek v knihách je opravdu nevídaná. Jak je možné, že si ty knihy ještě někdo koupí, když je to stále totéž, co už kdysi vyšlo?

17.06.2023 3 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Ove mě dostal. Příjemný příběh s notnou dávkou humoru.

Muzeum záhad Muzeum záhad David Glover

Parádní kniha pro zvídavé děti.

Hamrštějn Hamrštějn Renata Tišerová

Obsáhlá kniha o Hamrštejně.

Hamrštejn Hamrštejn Rostislav Vojkovský

Vše, co je třeba vědět.

Cíťa Cíťa Lenka Blažejová

Pěkně zpracovaná kniha o citlivých jedincích.

17.06.2023 4 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Moje srdcovka.

Specialistka Specialistka Stephenie Meyer

Tak pro teenagery asi OK. Myslím, že knize by prospělo seškrtání na polovic. Ty neustálé myšlenkové pochody hlavní hrdinky byly otřesné.

17.06.2023 2 z 5

Jak Anděla viděla anděla Jak Anděla viděla anděla Marie Poledňáková

Vtipné a hravé jako filmová klasika. Škoda, že to tenkrát také nenatočili.

17.06.2023 4 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Prostě nezapomenutelný Nesbo.

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

Opravdu se mi stýskalo! Jak je možné, že Nesbo přišel opět s dechberoucím a neočekávaným příběhem o Harrym Holeovi, když by člověk čekal, že po třinácté už nic nového není možné vymyslet? A je snad ještě vyzrálejší a opět mě napálil ohledně vraha. Díky a snad brzy nasledanou Harry.

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Nestárnoucí klasika.

22.03.2023 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Kniha byla čtivá, ale strašně mi lezla na nervy hlavní vyšetřovatelka Erika. Do další "Brynzovky" bych se pustila, ale představa, že zase čtu o Erice....tak si vezmu raději jinou sérii.

22.03.2023 4 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Moc se mi líbil námět knihy, dark web je celkem neprozkoumané téma. Kniha je velmi napínavá, čtivá.

16.03.2023 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Crazy, poslouchala jsem audioverzi a celkem mě to bavilo. Některé pasáže byly naprosto ujetý a zároveň boží.

06.03.2023 4 z 5

Čtenářské strategie u předškolních dětí a nečtenářů Čtenářské strategie u předškolních dětí a nečtenářů Eva Koželuhová

Konkrétní příklady práce s knihou.

06.03.2023 5 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Trošku se snížila laťka. Cestování časem bylo neúnosně dlouhé a po většinu času nezáživné. Konec mě zklamal.

06.03.2023 4 z 5

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski