veskr veskr komentáře u knih

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Prozřetelně jsem tuto knihu začala číst o víkendu, protože muset od ní odcházet do práce se fakt nedá. Agáta je jedna z autorek, co se čte na jeden zátah.

21.06.2020 5 z 5

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Jestli se chcete zasmát, tak vřele doporučuji. V případě urychlené potřeby zlepšit si náladu můžete tuto knihu otevřít na kterékoliv straně a vždycky se trefíte.

06.01.2017 5 z 5

Vysoký účet Vysoký účet Louise Penny

Vysoký účet je moje první setkání s autorkou Louise Penny, ale už vím, že nebude moje poslední. Knížka mě opravdu nadchla a užívala jsem si čtení. Musím souhlasit s komentáři přede mnou, kde lidé píší o vychutnávání si atmosféry a byť jde o detektivku, tak pohlazení na duši. Je to jedna z těch knih, která vám nedovolí přeskočit ani slůvko, natož tak větu nebo stránku. Každé slovo do příběhu patří a v celé knize není ani jedno navíc. Přiznávám, že občas přeskakuji řádky u knih které mě nebaví, protože nerada odkládám nedočtenou knihu. Tady se vám to nestane.

22.02.2021 5 z 5

Soukromá tajemství Soukromá tajemství * antologie

Povídkové knížky mám ráda pro jejich praktičnost. Hodí se ke čtení do vlaku, do čekárny k lékaři nebo na dny, kdy nemáte čas na velké čtení.

22.11.2020 4 z 5

Ani později, ani jinde Ani později, ani jinde Delphine de Vigan

Pro mě úžasně překvapivý konec knihy. Rozhodně nedoporučuji těm, co vyžadují happy end. Neustále jsem čekala kdy přijde ta sladká tečka nakonec a ono .....nic. Knížka mě ležela dlouho v hlavě, ale musím říct, že mě nadchla a nechala jsem si ji v knihovně, kde si ukládám pouze knihy, ke kterým se hodlám někdy vrátit.

07.01.2017 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

jelikož mám ráda detektivky, kniha u mě boduje. Je to čtivé, má to spád, vtáhne vás to do děje.

31.10.2020 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Tuto knihu jsem četla jako třetí v pořadí knih od P. Hartla. Jeho prvotina Prvok, Šampón....mě opravdu nadchla a přečetla jsem ji za jeden den. Erotikon byl také skvělá oddechovka a Okamžiky štěstí mě překvapily schopností pana Hartla přepínat z chlapského myšlení na holčičí a to je to, co dokáže jen málokterý muž. Začala jsem Veronikou a čekala jsem možná trochu nudu z Jáchyma, ale opak byl pravdou. Myslím, že P. Hartl je ten správný autor, po kterém sáhnout, pokud potřebujete relax a pohodu. Kdo je vyznavačem náročné literatury, neměl by tyto knihy číst a nebo by se měl zdržet komentářů. Odsoudit něco jen proto, že to není můj styl je nefér. Podotýkám, že můj názor na knihy P. Hartla není ovlivněn pořadem pana Krause, který jsem bohužel neviděla.

19.07.2017 5 z 5

Vláda teroru Vláda teroru Hillary Clinton

Kniha napínavá od začátku do konce. Spojení těchto dvou autorek se opravdu podařilo. Mám ráda detektivky, ale nevyhledávám příběhy popisující dopodrobna brutální praktiky a násilí. Tady se povedlo vytvořit příběh, který nepopisuje brutalitu teroristických a výzvědných organizací, a přesto dokáže čtenáře upoutat a zcela pohltit. Pobavila mě i to, že se v příběhu objevil okrajově vrchní inspektor Armand Gamach a postavy z vesničky Three Pines. Tato knížka stojí za přečtení.

01.08.2022 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Dlouho jsem se nemohla do knihy začíst, několikrát jsem ji odložila, ale nakonec dočetla, protože se mně hodí do čtenářské výzvy a autorka dokázala skvěle popsat švýcarskou krajinu, atmosféru atd.. Díky této knížce mám několik nových receptů na dorty, které jsem si našla na netu podle názvů uvedených v příběhu a jsou skvělé. Nechápu lidi, kteří kritizují, že je to slaďárna. Vždyť je tahle kniha prezentována jako romantická četba, tak snad neočekávají detektivní příběh. Četla jsem už mnohem lepší romanticky laděné knihy, ale taky mnohem horší (ty jsem ani nedočetla), takže pokud hledáte něco na oddechovku k vodě , tak klidně do toho.

22.07.2022 3 z 5

Pravda o mém muži Pravda o mém muži Halina Pawlowská

Kniha je důkazem, že i umělci jsou jen obyčejní lidé s obyčejnými starostmi, byť mají neobyčejné povolání.

04.04.2019 5 z 5

Tato kniha mne zklamala. Měla jsem problém ji dočíst. Je sice humorná, ale chvilkama až přitažená za vlasy. Myslím, že existuje spousta lepších knih. Rozhodně mohla být kratší.

21.12.2016 2 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Pro mě první setkání s tímto spisovatelem dopadlo skvěle. Kniha mě držela neustále ve střehu. Autorův styl je neskutečně čtivý a nenudí. Knihu jsem dostala jako dárek a vůbec se mi do ní nechtělo. Teď nelituji, že jsem se odhodlala. Navíc se mě velice líbí její obal a ten má také dost velký vliv na výběr knih, i když si to nepřipouštíme.

11.03.2018 5 z 5

Na ostrově Na ostrově Tracey Garvis Graves

Výborná kniha pro oddechové čtení, ale možná nedoporučuji v případě, že se chystáte na dovolenou letecky. Mohlo by to vnést pochybnosti o správně zvoleném způsobu dopravy. Ale jinak pohodová knížka.

18.08.2017 3 z 5

Prezidentka Prezidentka Rudolf Havlík

Pokud hledáte romantický příběh se vším, co má romantika mít, tak neváhejte. Ideální na letní den s knížkou, která nezatěžuje vaši mysl žádným komplikovaným dějem, a přitom vás nutí přečíst ji na jeden zátah. Za mě pěkný , idylický příběh. Film jsem ještě neviděla, ale v knížce je to vždycky lepší.

07.07.2022 5 z 5

Stela a 16 huskyů Stela a 16 huskyů Tereza Pařízková

Velice citlivě a zábavně napsaná kniha, vhodná pro děti mladšího školního věku. Děti bude bavit už proto, že je velice bohatě ilustrovaná. Je to nahlédnutí do ne zcela běžné rodiny. Dědeček se vyrovnává s odchodem babičky, málá Stela s odloučením od maminky, která pracuje jako vědkyně na druhém konci světa. Naštěstí všechny spojuje velká láska k přírodě a ke zvířatům, díky nimž se život stane mnohem zábavnější. Knihu jsem si opatrně přečetla, než jsem ji darovala své neteři k narozeninám a už se těším, co na ni řekne, Já říkám - skvělá!

22.02.2021 5 z 5

Diagnóza: učitelka Diagnóza: učitelka Gabriela Falcová

Taková lepší slohová práce na téma : ,, Veselý příběh", kde studentka všechno podřídila tématu a snaží se být vtipná za každou cenu. Pro mě promarněný čas u čtení této slohovky.

07.12.2017 1 z 5

A pavouk přichází A pavouk přichází James Patterson

Tuhle knihu jsem chtěla odložit hned po přečtení první kapitoly, a potom ještě dvakrát v průběhu čtení. Říkala jsem si, že tohle nedám, že je to na mě moc. Nicméně, díky mistrovskému umění autora, vtáhnout čtenáře do děje a už nepustit, jsem knihu dočetla a musím uznat, že je dobrá. Konec byl sice až moc americký, ale jak jinak, když to napsal američan. Jestli se k tomuto autorovi ještě vrátím, to nevím, protože mám raději anglické detektivky a nejraději D. Francise, ale knihu rozhodně doporučuji. Svět není jen růžový.

18.08.2017 4 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Knihu jsem četla jako třetí v pořadí od této autorky. První kniha Manželovo tajemství mně nadchla . Druhá kniha Na co Alice zapomněla byla na můj vkus zdlouhavější, ale Tři přání se u mě vyrovnaly Manželovu tajemství. Asi záleží, jak komu sednou postavy a děj a mně sedly. Mám ráda, když není život jednotvárný a nudný a to rozhodně život trojčat nebyl, takže jsem si tuto knihu užila a navíc jsem měla možnost ji přečíst mezi vánočními svátky, tedy v klidu a pohodě. Myslím si, že úspěch knihy u čtenářů závisí nejen na tématu, postavách a kvalitě autora, ale právě na momentálním rozpoložení čtenáře. No a v mých rukou se zřejmě tato kniha ocitla v ten pravý čas: ,, Takže za mně výborný ".

05.01.2017 4 z 5

Jedenáct Jedenáct Mark Watson

Kniha se mi velice líbila a překvapila mě. Rozhodně stojí za to si ji přečíst. Docela mě mrzelo, když jsem ji po nějaké době od zakoupení viděla v levných knihách za 30,- Kč. Podle mě si to nezasloužila.

21.12.2016 5 z 5

Mým vrstevníkům a jiné fejetony Mým vrstevníkům a jiné fejetony Michal Viewegh

Dříve jsem měla knížky od M. Viewegha ráda, ale po jeho životním zlomu se mi jeho styl psaní nelíbí. Smekám před jeho vůlí, která mu umožnila vrátit se do života. Bohužel ho rozvod s jeho ženou natolik ponížil a poznamenal, že se nedokáže vymanit z role ublíženého alfa samce a tato skutečnost ovlivňuje veškerou jeho tvorbu. Je mi to líto, ale zkusila jsem 4 knihy z jeho ,, nové tvorby", ale ani jedna mě nenadchla.

28.07.2021 2 z 5