veselaa veselaa komentáře u knih

V kleci V kleci Ellison Cooper

Po dlouhé době skvělá kniha, napínavá od začátku do konce. Hodnocení bych dala 4+.Hlavni hrdinka mi byla sympatická od první stránky.
Také bych knihu přiřadila ke Carterovi, není až tak drsná,ale napínavý a zajímavý děj tam rozhodně je, našly by se tam menší chyby, které mě nevadily.Mohu doporučit a těším se na další knihu,kterou musím rozhodně přečíst.

24.05.2020 5 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Kniha která popisuje jak se v tehdejší době zacházelo s nepohodlnými a neposlušnými členy rodin.Čtenáře až chvílemi zamrazí, jak se zacházelo s těmito lidmi a zanechá to v něm pocit lítosti.Příběhy postav jsou emotivní a dojemné,chvílemi bylo čtení pochmurné...

13.01.2019 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Silný příběh, plný citů a emocí,že i s nesprávným rozhodnutím se musíme vyrovnat a naučit se žít dál.Tato kniha je prostě krásné a působivé dílo,dokáže čtenáře v táhnout do děje a vcítit se do postav .
Přečetla jsem ji jedním dechem a zůstalo plno smutku a dojetí.Jsem ráda,že tuto knihu mohu zařadit do přečtených knih,všem mohu doporučit

01.02.2018 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Má první kniha od Michaely Klevisové a česká detektivka.Zajímavý příběh se zápletkou,krásně popsaný ostrov a postavy.Rozmotávání příběhu bylo zajímavé a překvapující závěr.Mohu doporučit.

05.05.2017 4 z 5

Volavka Volavka Sharon J. Bolton

Skvělé pokračování. Policistka Lacey Flintová v terénu univerzity v Cambridgi,vyšetřuje záhadné sebevraždy studentů i přesto,že má být jen pozorovatel. Opět záhadu rozluští svým způsobem ,ikdyž jí to stojí plno psychických sil a poprání se s nočními děsy.Opravdu jsem nečekala tak strhující závěr.
Autorku S. J. Bolton si musím dát do oblíbených :) Moc se mi líbí její knihy,těším se až se začtu do dalšího dílu.

21.03.2019 4 z 5

Zlomené duše Zlomené duše Simone St. James

Jedna z mála knih,které na mě zapůsobily. Kniha mě v táhla do děje hodně rychle.Propojuje se minulost a budoucnost postav,je to tajemné a napínavé čtení.Krásné přátelství dívek z internátní školy a jejich příběh z minulosti, Fiona která hledá odpovědi a také Mary Handová....
Mary Há,Mary Há,mrtvá Mary Handová,dávno v zemi pohřbená...
Šálí vábí kamarádky,nepouštěj ji dál!
Mohu jen doporučit

26.01.2019 4 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Knihu jsem přečetla za pár dní a hodně se mi líbil děj.Kniha je poutavá,někdy to bylo až přehnané,ale to mi nevadilo.Určitě si přečtu více knih od Keplera.

13.01.2019 4 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Na knihu jsem se velice těšila,dokonce jsem kvůli ní odložila rozečtenou do výzvy :D a opět skvělé čtení,tato série opravdu stojí za přečtení.Je sice pro silnější povahy ohledně typu vražd,ale všem doporučuji.Nemohla jsem se odtrhnout a přečetla jedním dechem.Už ted se těším na další :)

05.11.2018 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Tato kniha mě nijak nezaujala,do čtení jsem se musela celkem přemáhat.Pro mne takový průměr,ale dočetla jsem ji :)

01.02.2018 2 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Tato série se mi líbí, akorát mi přijde tento díl slabší. Zajímavá zápletka, trochu mi trvalo než jsem se začetla, ale pak už to vzalo rychlý spád. Konec knihy byl pro mě nečekaný.
Možná bych dala 4*

24.01.2022 4 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Na Cartera jsem se moc těšila, plná očekávání.Všechny jeho knihy se super čtou a jsou napínavé a originální. Nenávist nepatří dle mě k jeho top,ale i tak je zajímavá a mě se líbila.

04.02.2020 4 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Knihu jsem četla na doporučení kladných recenzí a mohu říct,že mě asbsolutně nenadchla.Moc zdlohavé popisky ubíhajících dnů hrdinky a moc krátký záver,v kterým se vše vysvětlí.
Myslím,že námět byl dobrý a dalo by se z něho napsat i víc.

29.04.2019 2 z 5

Klid je síla, řek tatínek Klid je síla, řek tatínek Zdenka Fantlová

Drsný příběh velice sine ženy, neuvěřitelné čím vším si musela projít a nejen ona,zvednout se a bojovat dál .Kniha po přečtení zanechá opravdu silný dojem a každý se zamyslí nad svým pohodlným životem.Všem doporučuji...krásná,ale drsná kniha k přečteni a zamyšlení.

15.07.2017 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Na knihu jsem se velice těšila a opravdu mě nezklamala,až na ten závěr.Kniha je napínavá až dokonce.Už ted se těším na další knihu s HH.

19.05.2017 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Průměrná detektivka,sice se to chvílemi četlo pěkně,ale kniha mě nepohltila a nenadchla.Kniha byla vychvalovaná, u mne nesplnila očekávání.

31.03.2017 3 z 5

Posvátná přísaha Posvátná přísaha Laura Walden

Příjemná oddechovka se zajímavým příběhem,který se odehrává na Novém Zélandu. Vivian rozplétá rodinný příběh a zjišťuje,že její kořeny jsou propleteny s Maury.V knize najdete i zápletky a vtáhne vás do děje.Mohu doporučit.

05.04.2017 4 z 5

O kolečko víc O kolečko víc Malgorzata Musierowicz

Knihu mi půjčila kamarádka a myslím,že to byla dobrá volba. Dívčí román je vtipný a odpočinkové čtení, je protkaný takovou domácí pohodou,kterou jsem teď před vánoci uvítala. Kniha mě vtáhla do domu s věžičkou, kde je žije velká rodina, plnná lásky. Vtipné situace se tudíž dají očekávat a stereotyp tam nenajdete :). Ruch u Celestýny doma, mi připoněl jak to probíhalo u nás doma,když se sešla celá rodina.

10.12.2020 4 z 5

Úplnou náhodou se mi dostala do ruky .Považuji tuto knihu za velmi cennou a těžkou četbu, je z doby zlých časů koncentračních táborů.Popisuje život Dity Krausové- dětství, transport,přátelství,osvobození, rodinný život.Často jsem se neubránila slzám, třeba když Dita popisovala kruté podmínky umírajících lidí kolem a že nic necítila, nelitovala je,ani sebe...nebo nemoc a smrt dcery.Z knihy jde cítit ohromná síla,odvaha a statečnost.Mohu jen doporučit.

26.01.2020 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Moje první kniha od Cartera,koupila jsem si ji na doporučení zde.A musím říct,že jsem ráda.Kniha se moc pěkně četla,krátké kapitoly,super příběh.Mohu jen doporučit a těším se na další díl :)

31.05.2018 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Ačkoliv má kniha velkou reklamu,mě osobně nepohltila.Měla jsem problem se začátkem knihy,nějak mě nezaujal.Chvílemi jsem se i ztrácela,ale jak se kniha blížila ke konci žačal se příběh rozplétat,byl děj zajímavější.Knihu bych nezařadila mezi top 2017

22.04.2017 2 z 5