verunb verunb komentáře u knih

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Když jsem četla, že kniha se bude líbit každému, kdo má rád Stoletého staříka, byla jsem zpočátku skeptická... Naštěstí k tomu nakonec nebyl vůbec důvod, příběh byl úplně jiný a četl se sám. Konec knihy mě dostal, po dlouhé době mi u knihy slzička ukápla:)

07.12.2023 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Tak tahle kniha překonala naprosto všechny moje očekávání. Byla to první knížka o této tématice, co jsem četla a ta surovost, kterou byla psána, mi vyrazila dech. Že začátku jsem se do knihy nemohla začíst, ale po pár stránkách mě pohltila... Ta bezmoc a nespravedlivost která provází celým dějem je děsivá, to, jak si člověk nemůže být nikdy jistý, je ještě děsivější... Po dočtení jsem v duchu děkovala, že můžu žít v takové době a takovém světě, jaký máme dnes a vzdala tichou vzpomínku všem, kteří kvůli tomuto světu tak trpěli.

20.07.2020 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Něžný příběh o tom, že právě malí lidé dělají obrovské věci.

23.05.2020 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Když jsem začala knížku číst, bála jsem se, že to bude kopie Nedoktnutelných. Moje obavy se naštěstí nenaplnily a kniha byla úplně jiná, než všechny ostatní. Konec donutí člověka se zamyslet a celá kniha čtenáře v podstatě učí respektovat přání druhých.

30.05.2019 5 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Moc krásně napsaná a čtivá kniha. Popis Indie a všech příběhů a mýtů v knize dává odlehčit utrpení, které postavy prožívají. Velice jemné Dio, které ale zůstane dlouho v paměti.

01.11.2020 5 z 5

Chlapec na dřevěné bedně Chlapec na dřevěné bedně Leon Leyson

Knihu bych určitě zařadila mezi povinnou četbu pro mládež. Psáno čtivě, ale s dětskou nevinností a dětskýma očima.

19.02.2021 5 z 5

Denik Ostravaka 1 Denik Ostravaka 1 Ostravak Ostravski

O existenci knížky vím už dlouho, ale nikdy se mi do ní nechtělo, protože bydlím v Ostravě a trošku jsem se bála, že to bude nějaký laciný pokus o vtip. Omyl! Naprosto super dílo obyčejného Ostravaka, který krásně a neuvěřitelně vtipně popisuje obyčejně neobyčejný život v městě razovitym. Pecka jak cyp!

18.11.2019 5 z 5

První část, která byla převážně o natáčení HP, byla hodně čtivá, srandovni a pro fanouška kouzelnického světa obohacující o zajímavé fakty. Druhá část a především konec knihy, byly opravdu exkurze do Tomova života a duše. Na konci knihy člověk zjistí, že hlavním důvodem napsání díla nebylo vyždímat prachy, ale dodat lidem odvahu a ukázat jim, že i zdánlivě šťastní a bohatí lidé jsou někdy na dně.

16.01.2023 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Velice smutná, ale krásná kniha... Ukazuje, jak důležité pro pochopení světa je dívat se nejen do budoucnosti, ale hlavně do minulosti.

24.10.2018 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Skvělá knížka, která ukazuje různé osudy lidí ve stejnou dobu. Krásný příběh, prolínání mezi několika ději, které nakonec splynou do jednoho příběhu, mě velmi bavily. Hezké je i ukázání života na konci knihy a to, jak i po mnoha letech v člověku válka zanechá stopy, které nezmizí.

30.11.2016 5 z 5

Úžasná pohádka pro dospělé.

29.08.2021 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, kterou jsem kdy četla! Naprosto úžasný nenásilný humor. Lehkost, s jakou Alan procházel životem, je obdivuhodná a jeho životní příběh neskutečně milý. Opravdu skvělá kniha, jsem z ní nadšená.

21.05.2017 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Pěkný romantický příběh.

23.06.2021 5 z 5

Velice příjemné čtení, líbí se mi, že kniha nekončí takovým tím klasickým happy endem.

10.03.2019 5 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Kniha mě moc nebavila, humor mi přišel spíše nucený než přirozený.. po pár kapitolách jsem knihu odložila.

25.12.2018 2 z 5

Srdceboly Srdceboly Simona Monyová (p)

Až moc děsivě upřímné a reálné...

27.11.2018 5 z 5

Mladík v odboji Mladík v odboji C. D. Payne

Nesmrtelná klasika, nejvíc funny kniha na světě!

11.04.2018 5 z 5

Ostrov s vůní čerstvého chleba Ostrov s vůní čerstvého chleba Jenny Colgan

Pohodové čtení ideální na dovolenou.

12.09.2023 5 z 5

Povídky podivných Povídky podivných Ransom Riggs

Moc hezké milé čtení, je to první kniha, co jsem od autora četla a hned valím do knihovny pro Sirotčinec :)

04.08.2021 5 z 5

Doba temna Doba temna Adéla Elbel

Bezesporu jde o silný příběh silné ženy, který snad někoho může inspirovat a pomoci. Nicméně styl psaní je za mě dost hrůza... Takové vyjadřování patří na pódium a funguje tam, do knihy se mi ale vůbec nehodí...

29.05.2021 2 z 5