Veruna111 Veruna111 komentáře u knih

Rebelka - Odvrácená strana islámu Rebelka - Odvrácená strana islámu Ayaan Hirsi Ali

Ano,silný příběh silné ženy.Obdivuji ji a přeju si ,aby se našly další a další REBELKY a dokázaly se oprostit od chorého nábožensví a fanatismu.Mám neskutečné štěstí,že jsem se narodila ,kde jsem se narodila.

14.04.2015 5 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Krásná knížka.Silné téma dneska, natož v té době.Můj velký obdiv patří Gretě .Byla schopná dát tolik lásky a porozumění člověku , který jak se mi přestalo líbit, byl víc a víc sobecký a sebestředný.Ale těžko soudit,, když to neprožiješ sám.Líbilo se mi zapálení autora seznámit nás s totou tématikou,konkrétním příběhem.Přínosný byl pro mě i rozhovor s autorem a doslov.Moc se mi líbil i film, viděla jsem ho dřív.Uchvátilo mě prosředí ve kterém se děj odehrával...obrazy...galerie...domy..ulice... postavy,jemné,citlivé a něžné.Z jednotlivých záběrů by byly nádherné obrazy.Určitě se ještě vrátím ke knize i filmu a to dělám opravdu velice málo.

22.02.2017 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Úžasné.V dnešních chaotickém, uspěchaném světě oáza klidu a míru.
Krásná kniha ,potěcha pro oko,srdce i duši.

17.01.2015 5 z 5

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

Od knížky se těžko odchází ,díky chřipce jsem ani moc nemusela ,takže jsem ji přečetla v rekordním čase.Až mě to mrzí.Postupně byl u mě podezřelý snad každý ,díky postupnému rozplétání děje a objasňování nových skutečností.Tak jako "Už mě vidíš?"je pro mě TOP v tomto žánru.Těším se na další "dítko" autorky.

01.03.2017 5 z 5

Ve stínu jakuzy Ve stínu jakuzy Shoko Tendo

vážím si a dojímá mě to ryzí jádro vnitřního já autorky, zlobí,bouří se, nechá se týrat- nechápu ,ale přesto si nese pocit zodpovědnosti za svou rodinu, jak jí velí výchova.Jiná mentalita- nechápu i když se snažím.

28.10.2016 4 z 5

Rozbitá Rozbitá Cathy Glass

bolí z toho srdce... proč?proč? co je to za lidi....proč?proč?

28.10.2016 4 z 5

Závoj strachu Závoj strachu Samia Shariff

Být dcerou takových rodičů jako měla Samia je sakra špatný osud.Nechápu tuhle nelidskost, kde se to v nich bere?Ale zase se ukázalo, jak může a je silná tahle osobnost ženy,která přes všechna příkoří jde hlavou proti, a dosáhne toho, po čem z hloubi srdce touží.Je dobré si občas připomenout ,že naše starosti , vlastně ani nejsou starosti v porovnáním s tímto životem.

15.05.2015 5 z 5

Oko za oko Oko za oko Ameneh Bahramí

Ameneh se jedním okamžikem změnil celý život.Prožila pro mě nepředstavitelnou bolest,přesto si zachovala čest a dobré srdce.I když vyhrála soud a mohla se pomstít,rozhodla se jak se rozhodla.Děvče ,máš můj hluboký obdiv.

22.03.2015 5 z 5

Moucha Moucha Dominik Dán

Spíše průměr.

18.01.2015 3 z 5

Byla jsem svědkyní vraždy ze cti Byla jsem svědkyní vraždy ze cti Nourig Apfeld

Nešlo se odtrhnout,dobrá knížka.Bohužel je to příběh jedné ženy z mnoha.Doufám, že mé snad někdy vnučky, pravnučky... nebudou svědky takového zacházení vlastní rodiny k dětem respek,ženám.
Nechápu jen poděkování autorky vlastním rodičům " za poskytnutou péči odpovídající jejich možnostem".

21.02.2016 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Na můj vkus moc překombinované,ale opět dobře,čtivě napsané.Mírný pocit zklamání.

15.05.2015 4 z 5

Sen porodní báby Sen porodní báby Sabine Ebert

příběh jako takový už jde stranou,je tam hodně historických fakt a mě ten dějepis přece nikdy nebavil.škoda,čtyři díly předtím super.

12.03.2015 3 z 5

Děsivé tajemství Děsivé tajemství Cynthia Victor

slabé

27.02.2015 2 z 5

Nikdo tě nemá rád Nikdo tě nemá rád Judy Westwater

zklamání po velkém očekávání.Silný příběh,ale suše napsáno.

22.02.2015 4 z 5

Tajný život Usámy bin Ládina Tajný život Usámy bin Ládina Jean Sasson

Je to jiná kultura,díky téhle knížce,se trochu orientuju ,ale přesto nechápu.Obětovat vlastní děti pro nějakou ideu,pro mě neskutečné a odsouzení hodné.

15.02.2015 4 z 5

Tajemství závojů Tajemství závojů Zoë Ferraris