verulaj verulaj komentáře u knih

Být Japonkou Být Japonkou Joan Itoh Burk

Vynikající kniha. Dějem jsem byla doslova stržena od první strany. V knize se řeší, dá se říci, běžné problémy západního světa, ale zasazením do japonské kultury se zrodil nový zážitek. Velice mě bavila celá nepředvídatelnost chování postav a děje, nelze tu mluvit o dějové linii, kde již tušíme na začátku, jak příběh dopadne. Po celé čtení knihy jsem byla zvědavá, jak to dopadne nejen s Misako.

05.06.2013 5 z 5

Neurozená Neurozená John Burnham Schwartz

Velice čtivý a svižný román. Žádná věta v něm není navíc nebo zbytečná. Japonsko se svými tradicemi je velice zvláštní pro nás snad až kontroverzní, ale na druhou stranu fascinující a takto by se dal charakterizovat i příběh románu.

19.04.2013 5 z 5

Pozoruhodná autorova prvotina s nepředvídatelným dějem a poutavým grafickým zpracováním. Doufám, že se brzy dočkáme pokračování a dalších pozoruhodných fotografií.

28.03.2013 4 z 5

Už vím, kam se poděl tvůj sýr Už vím, kam se poděl tvůj sýr Lee Montgomery

Příběh této knihy bych nazvala poutavou a nenásilně a přesto velmi poučnou ekonomickou pohádkou. Stojí za přečtení. Příběh je rozebírán autorem v rámci diskuse s významnými osobnostmi, jejichž podobnost s reálnými osobnostmi, je jak jinak než náhodná ;)

Knihu myslím vystihuje citát, který se objevuje již na přebalu knihy a pak v samotném závěru, který pochází od jednoho z profesorů autora knihy O´Callaghana, a to: "Věci se dají dělat buď dobře, anebo tak jako vždycky.

07.08.2012 5 z 5

Soma secundarium Soma secundarium René Vaněk

Jsem překvapená, šokovaná, ohromená. Kniha, kterou neumím nikam dobře zařadit. Myslím, že nejděsivější na této knize je to, že ač se jedná o fikci, jedná se v podstatě o skutečnost.

Naplno souhlasím s komentářem od Dragoooon.

07.08.2012 5 z 5

Ženitba Ženitba Nikolaj Vasiljevič Gogol

Gogol nikdy nezklame. Příjemná a svižná četba, která potěší. Příběh je břitký a rychlý. Těším se až uvidím toto dílo jako divadelní představení, protože Revizor v knize a na ,,prknech" byl neuvěřitelný zážitek.

06.08.2012 5 z 5

Pražský hřbitov Pražský hřbitov Umberto Eco

Příjemné čtení, nenásilně poučné. Kniha se mi četla dobře, i když to pro mě nebyla kniha, která mě pohltí a musím číst, číst a číst, dokud nedočtu.Na druhou stranu jsem se ke knize ráda vracela a pomalu nasávala příběh této knihy.

Eco jako autor mě zaujal a Pražský hřbitov nebude mým posledním setkáním s tímto autorem. Za mě rozmezí mezi 3 a 4 hvězdičkami :)

05.08.2012 3 z 5

Kulička (3 povídky) Kulička (3 povídky) Guy de Maupassant

Nadčasová povídka, která dává krásný důkaz o tom, že lidé se nemění.

27.07.2012 4 z 5

Největší laskavost Největší laskavost Cath Staincliffe

Ačkoliv příběh této knihy mě velmi zaujal, kniha pro mě byla velké zklamání. Je to jedna z mála knih, kterou jsem nedočetla. Čekala jsem od knihy něco jiného. Po 30 stránkách jsem začala číst mezi řádky a v knize ,,přeskakovat" pak jsem knihu odložila úplně.

Nevyhovovalo mi autorčino přeskakování z přítomnosti do minulosti, ve kterém bylo občas těžké se orientovat. Navíc mě velmi zklamalo, že po 30 stránkách, které jsem přečetla jsem se v souhrnu na jedné stránce dozvěděla, že Deborah jede k soudu a že její manžel je mrtvý, zbylých 29 stránek bylo věnováno víceméně sexuálním zážitkům této ženy. Do tohoto příběhu mi to nezapadalo.

Palec dolů.

02.07.2012 2 z 5

Cirkus Humberto Cirkus Humberto Eduard Bass (p)

Krásná kniha. Snažila jsem se jí číst co nejpomaleji umím, abych si užila každou větu, každý zážitek této knihy. Žádná věta zde není navíc. Stěžejní události jsou prezentovány tak prostě a o to vlastně emotivněji.

Doufám, že při nejbližší návštěvě dědečkovy knihovny objevím knihu Cirkus Humberto a budu si jí moc zařadit do knihovny své. Protože nové vydání s neposkvrněnými stránkami by nebylo to pravé, co by se k této knize a tradici z mého pohledu hodilo.

22.06.2012 5 z 5

Zákony štěstí Zákony štěstí Květa Fialová

Kniha, která se nečte jen jednou. I po několikáté dokáže sdělit krásné myšlenky lidského bytí a inspirovat.

12.06.2012 5 z 5

Gaunery nemám rád Gaunery nemám rád Miroslav Antl

Myslím, že s názory p. Antla můžeme souhlasit. Můžeme s nimi i nesouhlasit. Ale v každém případě bychom je měli respektovat!

19.04.2012 3 z 5

Jít krást koně Jít krást koně Per Petterson

Milá kniha, která plyne pomalu a klidně, občas nabírá na rychlosti jako řeka, která je tomto příběhu svědkem mnoha událostí.
Jediná věc, kterou bych chtěla vědět, jak tento příběh vlastně dopadne? Poslední stránka přišla příliš brzy.

28.03.2012 3 z 5

Klasická kniha o čaji Klasická kniha o čaji Jü Lu

Milé připomenutí staré moudrosti o rituálu přípravy čaje od natrhání čajových lístků až po samotné pití čaje.

,,Dlouhodobé požívání čaje dodává člověku sílu a dobrou mysl."

Neměli bychom na stará moudra zapomínat :)

29.02.2012 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Neuvěřitelná kniha, která navždy zůstane v mém srdci.

PS: Lidi mě také děsí

29.02.2012 5 z 5

Případ Marie Navarové Případ Marie Navarové Arnošt Lustig

Tato kniha mi dala vše, co od knih Pana Lustiga vždy očekávám. Velmi pěkná kniha, která je popisem nejen hlavní hrdinky a jejich nejbližších, ale i popisem doby, kterou si musel český národ projít. Jediná osobní výtka je ke skutečnosti, že popis poúnorových událostí je zde velmi krátký,chtěla bych se dozvědět trošku více z osudu této ženy v tomto období.

26.02.2012 5 z 5

Listy z Provence Listy z Provence Miroslav Horníček

Provance je krásný kraj a je vidět, že jím byl Miroslav Horníček opravdu okouzlen. V knize je autorovo ,,setkání,, s několika představiteli tohoto kraje a je to vlastně i jakýsi cestopis a popis těchto představitelů a kraje, kde žili.

23.01.2012 3 z 5

108 otázek a odpovědí 108 otázek a odpovědí Ole Nydahl

Zajímavá kniha. Určitě to není poslední kniha týkající se buddhismu, kterou jsem četla. Buddhismus mi příjde i díky přečtení knihy velmi blízký.

23.01.2012 4 z 5

Pan Theodor Mundstock Pan Theodor Mundstock Ladislav Fuks

Z té knihy sálala taková zvláštní atmosféra. Neumím to popsat. Knihu jsem přečetla jedním dechem a věřím, že to není poslední kniha od Ladislava Fukse, kterou čtu.

18.01.2012 4 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Veronika. . ., čekala jsem od této knihy více. První polovina knihy mi přišla velmi nudná. Nabývala jsem občas z této pasáže pocit, že pokud člověk neprojde psychiatrickou léčebnou, tak nemůže vést šťastný a plnohodnotný život.

15.01.2012 3 z 5