Veru_92 Veru_92 komentáře u knih

Na vine sú hviezdy Na vine sú hviezdy John Green

Neuveritelne smutny, ale zaroven krasny pribeh, ktery opravdu chytne za srdce a spoustu toho ve vas zanecha. V zivote jsem u knihy nebrecela, ale u tehle mi slzy tekly proudem a k tomu jsem se jeste smala. Klobouk dolu.

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Sexuální smršť od začátku až do konce. Vášeň, chtíč, inteligence, romantika, ironie, provokace... kam se hrabe porno nebo Christan Grey :D

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Nevím, jestli jsem taková citlivka, nebo prostě jen čtu knížky, co mě takhle dostanou. Několikrát jsem viděla filmovou verzi a i přesto, že jsem na konci pokaždé brečela, jsem si myslela, že mě kniha nijak zvlášť nepřekvapí. Opak byl pravdou, Zelená míle je pro mě jedna z nejemotivnějších knih, jaké jsem kdy četla. Výborná kniha od výborného spisovatele..
"John Coffey, šéfe, když zaměníte dvě hlásky, je to jako 'kafe'."

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Dokonalé dílo z prostředí Afghánistánu s nádherným, nesmírně dojemným příběhem. Tato kniha se zaslouženě zařadila mezi mé TOP nezapomenutelné. Mezi ty, které vás chytí za srdce a nepustí.
"Pro tebe třeba tisíckrát."

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Kdyz nepocitam povinnou cetbu na stredni, tak je tohle moje prvni dobrovolne zvolena kniha napsana ceskym autorem. Oznaceni zanru "psychologicke drama" je vice nez trefne. Toto dilo absolutne zmenilo muj pohled na ceskou tvorbu a opet se potvrzuje fakt, ze pausalizovat neni fer.. Ucime se neustale:) Za me vsechny palce nahoru:)

Pečovatel Pečovatel Mo Hayder

Neskutečně napínavý brutální příběh, který vás úplně pohltí a nejde přestat číst. Určitě doporučuji.

24.08.2012 5 z 5

Vyborna knizecka s neveselym pribehem. Ale jakej fetak ma veselej osud, ze jo. Opet dokonala prevence proti drogam. Koho zaujala kniha My deti ze stanice Zoo nebo Memento, necht sahne i po teto knize:-)

24.11.2015

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Málokdy se mi stává, že se u knih směju, natož u detektivek. Co strana, to perla. Arabský policejní asistent Asad nemá chybu. Výborný.. jak dějově, tak stylisticky:)

24.11.2015

Kniha vzpomínek Kniha vzpomínek Rowan Coleman

Dojemny pribeh, ktery vas nenasilne donuti zamyslet se nad tim, ze vse je pomijive a ze "co pretrva, to laska je."

24.11.2015 3 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Ma druha od Hosseiniho v relativne kratkem casovem rozmezi, coz muze znamenat jedine - ze pise opravdu skvele, alespon pro me:) Opet zde popisuje Afghanistan..kniha je o valce, utrpeni, bolesti, ale take o lasce (ve vsech jejich podobach) a hlavne o neutuchajici nadeji a sile lidskeho ducha. Hosseini zahrnul do deje i politickou situaci, kterou podal zajimavou a naprosto nenucenou formou, za coz jsem mu velmi vdecna, protoze typicky nudne politicke zvasty me nebavi. Secteno podtrzeno: tento pribeh, stejne jako Lovec draku, dokaze vzbudit neuveritelne emoce - od usmevu pres zurivost az po pocit naproste bezmoci. 5hvezd, vsechny palce nahoru, 100bodu.