veronikahessy veronikahessy komentáře u knih

Sen Sen Émile Zola

dávám plný počet hvězdiček :-)

06.05.2018 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Nemám moc ráda knížky z válečného období. Tady je však v popředí láska 2 lidí a o ničem ostatním se tam moc nemluví a to mi vyhovuje. Ráda si knihu přečtu znovu.

15.04.2018 5 z 5

Jáma & kyvadlo a jiné fantastické příběhy Jáma & kyvadlo a jiné fantastické příběhy Edgar Allan Poe

Kniha se mi opravdu líbila. Čtu ji již podruhé a nejraději mám povídku Eleonora.

26.03.2018 5 z 5

David Copperfield David Copperfield Charles Dickens

(SPOILER) Kniha se mi dobře četla,děj je napínavý. Konec mě příjemně překvapil, nečekala bych, že se Davida ujme právě teta, ale že skončí na ulici. Když za ním přijel pan Murdstone, myslela jsem si,že to bude jeho konec.

03.03.2018 5 z 5

Tracyho tygr Tracyho tygr William Saroyan

Knihu jsem si vybrala na základě doporučení od paní profesorky. Zezačátku jsem vůbec nic nechápala, ale postupně jsem začala odkrývat i skryté významy, že ten tygr není doopravdické zvíře,ale jakási vnitřní síla. Nakonec mi bylo i líto,že jsem ji dočetla za týden :-)

28.02.2018 5 z 5

Úvod do etiky Úvod do etiky Arno Anzenbacher

Tuhle knihu jsme dostali jako základní doporučenou literaturu k předmětu ,,Etika." Jelikož se jednalo o nepovinný předmět, asi bych zvolila nějakou publikaci lehčí na pochopení. Zezačátku jsem sice byla nadšená,ale tak od nějaké třetí kapitoly jsem se ztrácela a nevěděla,o čem je řeč.

18.02.2018 2 z 5

Poslední host Poslední host Johannes Urzidil

Kniha mne moc nezaujala, ale čte se celkem rychle.

10.02.2018 2 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Předtím,než jsem knihu otevřela, jsem si přečetla komentáře od čtenářů na této stránce. Tudíž jsem čekala smutný příběh. To se zčásti vyplnilo,nejvíce mne rozesmutnil na konci dopis od maminky, která už v tu dobu byla mrtvá. Příběh jsem přečetla jedním dechem.

12.11.2017 5 z 5

Veliký vodní tulák Veliký vodní tulák Ota Pavel

Příběhy se mi četly velice rychle,kdybych měla čas,tak mám hotovo za 1 den. Velice poutavé, v duchu jsem si představovala zdejší přírodu.

08.11.2017 5 z 5

Kamarádky Kamarádky Bonnie Bryant

Tuto sérii jsem četla někdy na druhém stupni základky,na první pohled mne upoutala obálka,protože mám strašně ráda koně. Knihy se mi četly rychle a dobře.

07.11.2017 2 z 5

Past na kočku Past na kočku Lenka Lanczová

Knihu jsem četla někdy v 16 ti letech, ale jelikož jsem od této autorky přečetla hodně děl,moc mi v paměti neutkvěla.

30.10.2017 3 z 5

Krása nesmírná Krása nesmírná Irina Karnauchovová (p)

Knihu mi četla maminka před spaním,když jsem byla malá. Nejraději jsem měla pohádku Dva Ivanové a pak ještě o Vasilise (nepamatuji si název,ale bylo to o 2 sestrách). Docela mě mrzí,že jsem si nechala ve starém domově.

30.10.2017 5 z 5

Jak zahnat splín Jak zahnat splín Mark Twain (p)

Sice se říká: ,,Nesuď knihu podle obalu"..no já jsem to tak udělala a nemyslela jsem si,že na mě tato kniha nějak zapůsobí. Jakmile jsem přečetla první kapitolu, neuvěřitelně jsem se začetla. Nejvíce se mi líbila kapitola o německém jazyce - sama jsem tuto řeš studovala a uměla jsem si představit,jak to muselo být pro hrdinu těžké :-)

29.10.2017 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Knihu jsem četla k maturitě. Předtím jsem už mnohokrát viděla filmová zpracování a oboje se mi líbilo... u konce vždycky brečím :)

19.10.2017 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Asi jsem jediná,kdo tady dává toho hodnocení,ale kniha mne vůbec nezaujala. Nemám ráda historické romány,museli jsme ji číst povinně k maturitě.

19.10.2017 odpad!

Důmyslný rytíř Don Quijote de La Mancha (převyprávění) Důmyslný rytíř Don Quijote de La Mancha (převyprávění) Jitka Škápíková

Kniha mi přišla dost vtipná, přečetla jsem ji za týden a to jen během cestování v metru - takže podle mě celkem rychle. Bylo to pro mě takové rozptýlení před nástupem do práce. Trochu mě mrzel ten konec, že si Don Quijote uvědomil svoji chybu až moc pozdě.

02.10.2017 3 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

I když nejsem kluk,tak mi kniha přišla zábavná, přečetla jsem ji během 1 týdne.

23.09.2017 5 z 5

Panická porucha a jak ji zvládat Panická porucha a jak ji zvládat Ján Praško

Jelikož trpím touto poruchou, sáhla jsem právě po této knize. Díky tomu vím, že se nejedná o nic strašného a jde to zvládat. Pomohla mi získat nadhled nad touto chorobou.

22.09.2017 5 z 5

Robinson Crusoe (dvojjazyčná kniha) Robinson Crusoe (dvojjazyčná kniha) Daniel Defoe

Knihu jsem nedočetla...bohužel mě nezaujalo téma.

08.09.2017 1 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Knihu jsem četla v německém jazyce. Přišla mi vtipná a teta Kateřina mi připomíná tetu z mé rodiny :)

21.08.2017 4 z 5